0

Jėzus. Istorinis portretas (serija "Siekiantiems begalybės")

Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
Informacija

Jėzus. Istorinis portretas (serija "Siekiantiems begalybės")


Šiuo metu neparduodama

Aprašymas

Teologinė knyga „Jėzus. Istorinis portretas“ – tai šeštasis Lietuvos ir Latvijos jėzuitų provincijos inicijuojamo projekto „Siekiantiems begalybės“ leidinys. Pagrindinis projekto tikslas – prisidėti prie mokslo ir tikėjimo dialogo puoselėjimo. Esame įsitikinę, kad gerai pagrįsti naujausi moksliniai atradimai neišvengiamai skatina kelti Dievo egzistavimo klausimą.

Romos katalikų kunigas, jėzuitas Daniel J. Harrington (1940-2014) nuo 1971 m. buvo Naujojo Testamento profesorius Bostono jėzuitų universitete (Boston College) ir Vestono Jėzuitų teologijos fakultete (Weston Jesuit School of Theology), JAV. Būdamas žurnalo New Testament Abstracts leidėju, turėdavo peržvelgti visas publikuojamas šios srities knygas bei straipsnius. Jis ypač domėjosi Negyvosios jūros ritiniais ir kitais Jėzaus laikais rašytais žydų tekstais. D. J. Harrington yra vienas žymiausių Naujojo Testamento mokslininkų.


"Jėzaus tapatybės klausimas mums, krikščionims, yra vienas svarbiausių. Kadangi krikščionybė yra įsikūnijimo tikėjimas, besigilinantis į Jėzaus, Dievo Žodžio, tapusios kūnu ir gyvenusio tarp mūsų, asmenį, yra labai svarbu kiek įmanoma daugiau sužinoti apie istorinį Jėzų. Jis gyveno Izraelio žemėje tame amžiuje, kurį dabar vadiname pirmuoju, o jo tapatybės klausimas ir XXI a. pr. išlieka labai aktualus. Tik prisiminkime, kokio žiniasklaidos dėmesio sulaukė Melo Gibsono filmas "Kristaus kančia" ir Dano Browno romanas "Da Vinčio kodas"!


[...] Tikintiems žmonėms evangelijų liudijimas yra svarbesnis už istorikų apibūdinamą Jėzų. Vis dėlto istoriniai metodai gali padėti sužinoti, kiek yra patikimos ankstyvosios su Jėzumi susijusios tradicijos ir kaip galima šią stiprią asmenybę sutikti ne evengelijų ar jose aprašomų tradicijų bei tiesų kontekste."Visos serijos "Siekiantiems begalybės" knygos:

Tikėjimo slėpinys. Įvadas į katalikybę

Didieji klausimai vaikams

Mokslas ir tikėjimas. Naujasis įvadas

Kvarkai, chaosas ir krikščionybė

Dešimt visuotinių principų

Jėzus. Istorinis portretas

Didieji klausimai jaunimui

Nevykėlio laiškai

Geroji Naujiena mažiems ir dideliems

Kodėl mes? Kaip mokslas iš naujo atrado, kad mes sau - paslaptis

Didieji klausimai vaikams ir tėvams

Penki antikatalikiški mitai

Katalikų Apšvieta. Pamiršta pasaulinio judėjimo istorija


Iš anglų kalbos vertė kunigas Vidmantas Šimkūnas SJ

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu