0

Ana ir Ana (serija „Kitoks romanas“)

  • Nuolaida knygai -85%
5.0
(1 įvertinimai)
Internetu: 1,49 €
Knygyne: 9,39 €*
Sutaupote: 7.90 € (85%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
2020-03-19 Sabina

Nei kiek neapasigailejau ja nusipirkus..gražina i jaunuste, pirma meile, pirmas skausmas, tesiog gyvenimas,labai likau sužaveta sia knyga

Informacija

Ana ir Ana (serija „Kitoks romanas“)

  • Serija: Kitoks romanas
  • Leidėjas: Gelmės
  • Išleidimo metai: 2014
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 144
  • ISBN ar kodas: 9786099565736

2020-04-30 1.49 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

„Ana ir Ana“ – pirmoji serijos „Kitoks romanas“ knyga. Antrasis - "Autistas ir pašto balandis".


Šios serijos romanai patrauks pasakojimo būdu, savitu stiliumi. Tai bus knygos apie gyvenimą, į kurį žvelgiama kitu kampu. Ir veikėjai gali būti šiek tiek neįprasti, kitokie. Pasaulį jie regi savaip. Visi į seriją įtraukti romanai – pelnę daugybę literatūrinių apdovanojimų savo šalyse, sulaukę tarptautinio pripažinimo ir tapę šiuolaikine klasika.


Ši knyga – tai anūkės Anos ir jos močiutės Anos pokalbis laiškais. Jųdviejų ryšys ypatingas. Anūkė Ana neteko savo draugo Jano, kuris su savo mama išvažiavo į Amsterdamą. Močiutė Ana dėl ligos neteko kairės kojos. Ji prarado ir prieš penkiasdešimt metų mylėtą Henrį. Ana ir Ana rašo laiškus ne tik viena kitai, taip pat Janui ir Henriui. Yra ir močiutės laiškų prarastajai kojai. Skaitydami juos, susipažįstame su abiem Anomis ir jas pamilstame. Jos šiek tiek juokingos ir išmintingos. Jų susirašinėjimas – gyvenimo atspindys, mintys apie meilę, šeimą, tarpusavio santykius, netektį ir laimę.


Skaityti „Aną ir Aną“ – tikras malonumas įvairaus amžiaus žmonėms. Laiškai įtaigūs, juose daug gyvenimo džiaugsmo.


Charlotte Inden (g. 1979) studijavo germanistiką, meno istoriją, kiną ir televiziją Marburge, Londone, Strasbūre. Jos romanas „Ana ir Ana“ iš karto buvo įtrauktas į rinktinės vokiečių literatūros sąrašą.


Iš vokiečių kalbos vertė Elena Zambacevičiūtė

Ištrauka

Aš gimiau su dviem kojom. Ar tu prisimeni?

Galėjau naudotis jom abiem. Tačiau kairiąja naudojausi šiek tiek daugiau negu dešiniąja. Ja atsispirdavau, kai mokiausi šliau¬žioti. Ja pradėdavau šokuoti šaligatvio plytelėmis, kai mano plau¬kai dar būdavo pinami į šviesias kaseles. Ir vėliau, jauna ir graži, ja pirmiausia imdavau sukti šokių piruetus. Aidint gausiems ploji-mams, turiu pasakyti.

Mano kairės kojos kelio girnelėje buvo trys randai, du nuo važi-nėjimo riedučiais ir vienas nuo palaido šuns įkandimo. Blauzda ėmė senti. Kulkšnies oda suvyto, susiraukšlėjo, ištino sąnariai.

Tai buvo graži kairė koja, labai brangi mano kūno dalis. Dabar jos pelenai ilsisi sode po obelimi. Pavasarį ten ją palaidojome. Vė¬jas barstė baltus obels žiedlapius ant juodos žemės.

Norėčiau kada nors gulėti taip palaidota ir aš.


***


Mieloji močiute Ana, prašau tavęs, nemirk niekada.

Mama tvirtina, kad kiekvienas turi mirti. Taip pat ir tavo koja. Mama sako, jog ji tik mirė truputį anksčiau už tave. Bet ar tau netrūks tavo kojos? Ar tu nenorėsi pas ją?

Kai Janas persikėlė į Amsterdamą, aš irgi panorau į tenai. Nukeliavau j geležinkelio stotį, net bilietą nusipirkau, iš automato. Tačiau traukiniui dar nespėjus išvykti į Amsterdamą, atvažiavo mama.

Aš išsigandau, maniau, ji supyks, ims bartis. Bet ji tik buvo išblyškusi ir džiaugėsi mane pamačiusi. Tada aš ėmiau verkti.

Ji mane apkabino ir paklausė:

- Ar tu tikrai nori mus palikti, Ana?

To aš nenorėjau. O tu juk taip pat netrokšti atsigulti po obeli¬mi, argi ne taip? Juk tu iš tiesų nori geriau likti su mumis. Aš irgi to noriu.

Ana


***


Mano mieloji Ana, brangute,

po obelimi žydi neužmirštuolės. Jos žydi taip gražiai, taip mėlynai ir tiesiai virš mano kairės kojos.

Taigi mano kairei kojai viskas einasi gerai. Ji didžiuojasi ją puošiančiomis gėlėmis.

Dešinė mano koja truputį pavargusi, nes ji pati viena turi nešioti visą tavo močiutę. Bet gydytojas ramina, esą, ji ilgainiui priprasianti.

Su savo naująja koja dar turiu apsiprasti. Ji ne visada daro tai, ką privalo, ir aš šiek tiek pykstu ant jos.

Jeigu ji taps trupučiuką paklusnesnė, tada mano dešinei kojai taip pat daugiau nereikės visus darbus nudirbti vienai. Todėl prašau: spauskime už tai nykščius - visos trys, gerai?

Dabar šviečia saulė ir šildo neužmirštuoles po obelimi. Tad kas norės stebėti medį ir gėles iš po žemių, jeigu gali jas matyti iš viršaus?

Aš tai tikrai ne!

Tave mylinti močiutė


***


Mano mieloji kairioji koja,

kaip tau sekasi vienai be manęs? Ar ir tau išsiskyrimas taip skaudžiai gelia kaip man? Atrodo, išprotėsiu, jeigu tu nesiliausi manęs taip kankinusi.

Beveik visai neįstengiu miegoti. Praėjusią naktį net išgėriau porą gydytojo man išrašytų tablečių.

Papasakosiu mažajai Anai, jeigu ją aplankysiu, kas yra prarastos galūnės skausmai. Ji labai stebėsis, o man bus linksma žiūrėti. Patirsiu nors kartą ir visai kitokių jausmų.


***


Mieloji močiute Blum,

mama sakė, kad tu atvažiuosi mūsų aplankyti! Nuostabu, aš be galo džiaugiuosi.

Atvažiuok kuo greičiau ir atvežk ką nors dovanų. Geriausia būtų šokolado. Benis per daug sustorėjo, todėl mums jo dabar neduoda. Man irgi, nors aš visai liesutė.

Juk tai neteisinga, man atrodo.

Ana Blum Barber


***


Gyvenimas neteisingas, skundžiasi mano mažoji vaikaitė. Ji gana protinga, kaip vienuolikametė, ar tau neatrodo? O aš tikėjau, jog gyvenimas neteisingas tik kitiems, bet teisingas man. Galvojau, jog esu gimusi po laiminga žvaigžde. Matyt, būsiu suklydusi.

 

***


Mano mieloji kairioji koja,

ar yra dangus taip pat ir prarastoms galūnėms? Ar tu ten šokinėji amžinai žaliuojančiomis pievomis po amžinai mėlynu dangumi ir galbūt jau susiradai vieną kitą žaidimų draugą? Keletą nupjautų pėdų pirštų šokinėti ir dešinę ranką apsikabinti?

Ką nors turėti reikia visada, tiek žino visi.

Kai ateisiu ir aš, tada mudvi kartu šokinėsime po amžinai žaliuojančias pievas. Bet dabar aš dar negaliu, pažadėjau savo mažajai Anai.


***


Mieloji močiute Blum,

tu juk esi sakiusi, kad pažadus reikia tesėti, tiesa? Janas man pažadėjo rašyti. Tačiau jis to nedaro. Parašė tik kartą. Pačioje pradžioje.

Manau, Janas nedorėlis, o visi berniukai kvailiai. Aš tikrų tikriausiai niekada netekėsiu. Ar tada galėsiu gyventi su tavimi?

Iki kitos savaitės, Ana


2020-03-19

Nei kiek neapasigailejau ja nusipirkus..gražina i jaunuste, pirma meile, pirmas skausmas, tesiog gyvenimas,labai likau sužaveta sia knyga

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu