0

Antiekonomika

  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina internetu: 21,99 €
Kaina knygyne: 23,99 €*
Sutaupote: 2.00 € (9%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Antiekonomika

  • Leidėjas: Vilniaus universiteto leidykla
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 328
  • ISBN ar kodas: 9786094599699

2020-08-31 21.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Antiekonomika" aprašymas

Ekonomikos profesorius Povilas Gylys remdamasis holistine ekonomikos teorija knygoje „Antiekonomika“ siekia iš naujo pažvelgti į dažnai ekonominės minties paraštėse atsiduriančius, tačiau ją veikiančius reiškinius.


Po 2008 m. praūžusios ekonominės krizės susidomėjimas šia mokslo sritimi išaugo. Skaudūs recesijos padariniai kvietė iš naujo permąstyti, kiek patikimos įprastos ekonominės teorijos, ir naujai pažvelgti į žmonių bei verslo elgseną. Ekonomika ir jos klausimai tapo plačiųjų visuomenės sluoksnių svarstymo objektu. Buvo ieškoma vis naujų aiškinimų, kaip veikia ekonominis pasaulis, kas motyvuoja žmonių ekonominę veiklą ir kaip išvengti nepageidaujamų jos rezultatų.


Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto profesorius habil. dr. Povilas Gylys monografijoje „Antiekonomika“ meta iššūkį nusistovėjusioms ekonomikos mokslo teorijoms bei sąvokoms ir siekia kitaip paaiškinti ekonomikos mokslo bei ekonominės politikos klausimus. Mokslininkas populiariausias teorijas persvarsto remdamasis holistine ekonomine mintimi.


Holistinės ekonomikos paradigma siūlo alternatyvą įsigalėjusiam
neoliberaliam požiūriui, kad ekonomiką galima suprasti tik žvelgiant iš
individo perspektyvos, o pagrindiniu gerovės varikliu laikyti tik
verslą. Šios teorijos piešiamame ekonominiame pasaulyje veikia ir
viešasis sektorius, o įprastose teorijose dominuojanti konkurencija
papildyta solidarumu, kuris taip pat gali kurti gerovę. Taip holistinė
teorija gali pagrįsti, kad tarp bendrojo gėrio ir privačios gerovės nėra
prarajos ir jas galima kuo puikiausiai suderinti.


„Antiekonomikos“ dėmesio centre atsiduria reiškiniai, kurie slepiasi už fasadinės ekonominės veiklos pusės – čia sutiksime šešėlinę ekonomiką, krizes, korupciją ir kitus neigiamus reiškinius, kurių įtaką netiesiogiai pajuntame kiekvienas. Holistinės ekonomikos sąvokų sistema padeda geriau suprasti ir tarptautinės ekonomikos klausimus – nuo globalizacijos iki regioninės integracijos.


Autorius knygą pirmiausia skiria tiems, kurie nemano, jog ekonomika yra nuobodus mokslas, kuris nuo Adamo Smitho ir Karlo Marxo laikų nebegali pasakyti nieko naujo. Joje ne tik pristatoma tai, kas apie ekonomiką žinoma plačiai, bet ir tai, kas šioje mokslo srityje yra atrasta naujo bei svarbaus. Povilas Gylys įsitikinęs, kad „Antiekonomika“ turėtų sužadinti smalsumą ir paskatintų ieškoti naujų atsakymų ir atradimų. Knyga skirta akademinei bendruomenei, politikams, viešojo sektoriaus darbuotojams ir visiems skaitytojams, kuriems įdomūs paradigminiai ekonominio gyvenimo klausimai.


Knygos „Antiekonomika“ autorius – Vilniaus universiteto profesorius, habilituotas ekonomikos mokslų daktaras Povilas Gylys. Mokslininkas tris kadencijas buvo Lietuvos Respublikos Seimo nariu, o 1992–1996 m. ėjo užsienio reikalų ministro pareigas. Įvertintas Lenkijos Ordino už nuopelnus Komandoro kryžiumi ir LDK Gedimino ordino Komandoro kryžiumi.

Parašykite atsiliepimą apie "Antiekonomika"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Kitos biografijos ir atsiminimai


Dažniausiai su "Antiekonomika" perkama kartu