⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Barbora Radvilaitė

5.0
(3 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 13,99 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-08-12 Paulina

Labai gera knyga! Džiaugiuosi papildžiusi savo istorinių knygų kolekciją!


2022-10-31 13.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Barbora Radvilaitė" aprašymas

Turbūt visi sutinka, kad pati žymiausia visų laikų lietuvė yra Barbora Radvilaitė. Nuo jos gimimo dienos praėjo jau penki šimtai metų, o moters asmenybė vis dar nepamiršta. Priešingai – Barbora apipinta keisčiausias gandais, legendomis, neįtikėtinomis istorijomis apie jos gyvenimą, meilę Žygimantui Augustui bei paslaptingą mirtį. Lenkų istorikas Zbigniew Kuchowicz penkių šimtų puslapių knygoje „Barbora Radvilaitė“ dalinasi savo provokuojančiu tyrimu apie legendinės asmenybės gyvenimą.

Barboros Radvilaitės vardu vadiname miestų gatves, apie šią moterį statomi filmai, spektakliai, rašomos knygos. Regis Barbora nebuvo karvedė, realiai nevaldė šalies, bet vistiek tapo mūza daugeliui menininkų ir tyrinėjimo objektu žymiausiems istorikams.

Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorija išskirtinė ir iki pat šių dienų žadina smalsumą. Nei jų gyvenimo, nei dar vėlesniais laikais didikams ir karaliams nebuvo įprasta tuoktis iš meilės. Visgi ši pora nugalėjo tradicinį pasipriešinimą ir sukūrė šeimą vedini vien meilės jausmo. Tiesa, taip Barbora susilaukė ypatingai daug neapykantos iš visuomenės – moteris buvo vadinama ragana, kekše, intrigante ir kitais nemaloniais epitetais. O gal ji tokia ir buvo? – provokuoja autorius. Arba atvirkščiai, gal Barbora tiesiog tapo istorinių aplinkybių auka?

Lenkų istorikas Zbigniew Kuchowicz pirmasis pabandė Barborą Radvilaitę vertinti objektyviai atsižvelgdamas į istorines aplinkybes bei tuo metu vyravusią politinę aplinką. „Barbora Radvilaitė“ – labai detalus ir įtraukiantis tyrimas, neįprasta istorinės asmenybės biografija, o taip pat ir meilės bei nepaprasto gyvenimo istorija.

Zbigniew Kuchowicz gimė 1927-tais metais. Istorikas nuo 1956-tų metų dėstė Lodzės universitete. Pagrindinės jo tyrinėjimų sritys buvo XVI-XVIII amžiaus Lenkijos visuomenės kultūra ir seksualiniai papročiai, maistas, sveikata, moterų vaidmuo Lenkijos karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijoje. Šiomis temomis Zbigniew Kuchowicz išleido aštuonias studijas. Autoriaus knygos pasižymi ir patrauklia tematika, ir literatūriniu meistriškumu. Išskirtinis tyrimas apie Barborą Radvilaitę pirmą kartą pasirodė 1976-tais metais. Lietuvių kalba pirmasis „Barboros Radvilaitės“ leidimas pasirodė 1991-ais metais. Istorikas Zbigniew Kuchowicz mirė 1991-ais metais palikęs skaitytojams galimybę į istoriją pažvelgti kitu – neįprastu – kampu.

Iš lenkų kalbos vertė Romualdas Petraitis


  • Autorius: Zbigniew Kuchowicz
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 464
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094840869

Kiti taip pat domėjosi


2020-08-12

Labai gera knyga! Džiaugiuosi papildžiusi savo istorinių knygų kolekciją!

2020-08-05

Apie Barborą Radvilaitę domėjausi nuo mokyklos laikų. Man ši asmenybė visada atrodė išskirtinė Lietuvos istorijoje, apipinta mitais, mistika ir skirtingomis interpretacijomis. Šioje knygoje perskaičiau dar nežinomų detalių, kai kurie aprašomi įvykiai privertė net perkratyti savo istorijos žinias. Patiko, rekomenduoju!

2020-08-05

Negalėjau atsitraukti iki paskutinio puslapio.... Labai patiko!

Parašykite atsiliepimą apie "Barbora Radvilaitė"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Biografijos ir autobiografijos

Zbigniew Kuchowicz pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Barbora Radvilaitė", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Barbora Radvilaitė" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Barbora Radvilaitė" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Barbora Radvilaitė"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Zbigniew Kuchowicz tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Barbora Radvilaitė" perkama kartu