0

Biblija - nesusipratimų šaltinis

  • Nuolaida knygai -31%
3.7
(9 įvertinimai)
Internetu: 4,19 €
Knygyne: 5,99 €*
Sutaupote: 1.80 € (31%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
2019-02-10 E

5 iš 5

Informacija

Biblija - nesusipratimų šaltinis

  • Leidėjas: forSMART
  • Išleidimo metai: 2014
  • Formatas: 12x19, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 192
  • ISBN ar kodas: 9786099547466

4.19 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Brianas Bakeris daugelį metų buvo fundamentalistu krikščioniu, dešimtmetį – vienos didžiausių Australijos bažnyčių pastoriumi. Iširus santuokai, jis atsistatydino iš dvasininko pareigų ir praleido metus gilindamasis į savo tikėjimą ir Biblijos patikimumą. Galų gale Brianas Bakeris suprato, kad krikščionybė turi didelių trūkumų, o pati Biblija yra ne kas kita, o žmogaus kūrybos, vaizduotės ir mitų, perduodamų iš kartos į kartą, rezultatas. Kadangi Biblija grindžiama gandais ir yra parašyta mažiausiai 40 skirtingų autorių, kurių nė vienas savo akimis neregėjo aprašomų įvykių, per maždaug 1600 metų laikotarpį, ji negali būti laikoma „įkvėpta Dievo“.


Ieškodamas atsakymų į kilusius klausimus, autorius iš tikinčiojo virto realistu, racionaliai mąstančiu skeptiku ir ateistu. 2009 m. jis išleido savo pirmąją knygą – „Nuo tikėjimo iki proto“, kurioje aprašo, kodėl daugiau nebetiki Dievu, angelais, demonais, velniu, dangumi, pragaru ar pomirtiniu gyvenimu.


Knygoje „Biblija – nesusipratimų šaltinis“ Brianas Bakeris, remdamasis Biblijos ištraukomis, atskleidžia jos netikslumus, nesutapimus, prieštaravimus ir fantazijas. Aptariami pagrindiniai, plačiai žinomi ir tiesa laikomi įvykiai, tokie kaip pasaulio sukūrimo istorija, Jėzaus nukryžiavimas ir prisikėlimas, su Jėzumi susijusios pranašystės. Nepamirštamas Jėzaus sugrįžimas ir krikščionių propaguojamos šeimos vertybės. Autorius taip pat visiškai paneigia maldos galią ir tvirtinimą, esą Dievas gydo sergančiuosius.


Tai nebus lengvas skaitinys daugeliui krikščionių, tikinčių, kad Biblija išties yra „Dievo žodis“, ir priimančių ją kaip absoliučią tiesą. Po daugelio ieškojimų ir tyrinėjimų metų Brianas Bakeris prisipažįsta buvęs apgautas ir suklaidintas, bet dabar sako: „Kartą buvau aklas, tačiau dabar aš regiu!“"Pradėjau studijuoti evoliucijos teoriją, ieškojau mokslinių ir istorinių įrodymų beveik viskam, ką Bibliją pateikia kaip tiesą. Tuo metu atsisakiau krikščioniškojo mokymo įtakos - sąmoningai nė¬jau į bažnyčią, neklausiau krikščioniškų mokomų¬jų garsajuoscių. Tiesą sakant, susprogdinau tą "krikščionišką burbulą", kuriame gyvenau tiek daug metų - pagaliau galėjau nevaržomas pažvelgti į savo įsitikinimus iš šalies. Kai esi at¬sidavęs krikščionis, gyvenantis "burbule", beveik neįmanoma pamatyti ar įvertinti jokių tiesų ar įrodymų, esančių už jo. Tai pagrindinė priežas¬tis, kodėl krikščionys neabejoja savo tikėjimu. Baimė yra kitas svarbus veiksnys, kodėl tikintieji nenori ar atsisako svarstyti bet ką, kas keltų abe¬jonių tikėjimu. Jie paprasčiausiai įsitikinę, kad bet koks priešingas mokymas ar Biblija nepagrįsti įrodymai yra "šėtoniško pobūdžio". Krikščionys fundamentalistai yra bet kokios denominacijos krikščionys, pažodžiui priimantys Bibliją, laikantys ją absoliučia tiesa, Dievo žodžiu."

Brianas Bakeris


Iš anglų kalbos vertė Lina Navickaitė

TURINYS

TURINYSĮŽANGA / 7

1 skyrius. PASAULIO PABAIGA IR ANTRASIS JĖZAUS ATĖJIMAS / 11

2 skyrius. NUKRYŽIAVIMAS IR JĖZAUS PRISIKĖLIMAS / 33

3 skyrius. ŠEIMOS VERTYBĖS IR BIBLIJA / 61

4 skyrius. DIEVAS YRA MEILĖ - DIEVAS JUS MYLI / 81

5 skyrius. PRANAŠYSTĖS APIE JĖZŲ / 101

6 skyrius. PASAULIO SUKŪRIMAS / 125

7 skyrius. NOJAUS ARKA IR KITOS FANTAZIJOS / 135

8 skyrius. MALDOS GALIA / 147

9 skyrius. PRIEŠTARAVIMAI BIBLIJOJE / 155

10 skyrius. DIEVAS GYDO SERGANČIUOSIUS  / 167

PASTABOS / 179
2019-02-10 E

5 iš 5

2017-11-11 audrius

Ko gero geriausia kritinė knyga apie krikščionybę lietuvių kalba.

2017-02-18 Jolanta

Gera kritiška knyga, rekomenduoju tikintiesiems, ne todėl, kad taptų ateistais, bet kad susipažintų su įvairiais požiūriais.

2017-01-15 Audrius

Nuostabi knyga, perskaičiau pasigardžiuodamas.

2016-12-21 mokslininkas

Na knyga nėra geriausia ateistinio pavyzdžio knyga, bet pakankamai gerai analizuoja bibliją, kuri tikrai nesusipratimų šaltinis. Ir vienetu gali vertinti tik jos neskaitę: ir knygos, ir biblijos.

2016-10-16 L.

Geriau savo protą ir energiją būtų nukreipęs gėrio kūrimui- vargšų ar gyvūnų gelbėjimui ir pan. , nei knygos rašymui- naudos nulis.

2016-09-19 D.

Pritariu Dariui...užteko ištrauką paskaityti.
Šiais laikais ne "fasonas" nagrinėti santuokos iširimo klausimus, ieškant bėdų savyje. Žymiai populiariau ir lengviau apkaltinti ką nors kitą. Šis žmogus bando apkaltinti Bibliją arba taip išreiškti savo pyktį nenusisekus gyvenimui. Liūdniausia, kad dar ir kitus bando klaidinti.

2016-06-14 Darius

Tai šio žmogaus paistalai,geriau būtų susimastes,kodėl iširo jo santuoka.
Neišmanėlis ieško šioje nuostabioje knygoje arba kitaip Dievo meilės laiške pražuvusiam žmogui "kompromatų",nuolankus žmogus ko nesupranta ieško Šventos Dvasios išaiškinimo.

2016-03-05 Juozapas

perfect ;)

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu