Viskam extra -5% nuolaida su kodu: PIGU (išskyrus vadovėlius ir pratybas)
"Buhalterinės apskaitos žinynas" - vienintelis leidinys, kuriame susistemintai nagrinėjami visi buhalterinės apskaitos tvarkymui ir finansinių ataskaitų parengimui keliami reikalavimai. Pateikiami komentarai ir patarimai, kaip praktiškai suderinti dažnai skirtingus teisės aktų reikalavimus. Daug praktinių pavyzdžių su sąskaitų korespondencijomis, nuosekliai aiškinant, kaip viena ar kita operacija turi būti užregistruota apskaitoje.
Žinyne:
- Pateikiama praktinių patarimų ir rekomendacijų, padedančių tinkamai vesti įmonės apskaitą, dokumentuoti kasdienes operacijas, atlikti kitus kasdienius darbus.
- Nagrinėjamos sudėtingesnės ūkinės operacijos: klaidų taisymas, turto perkainojimas, abejotinų skolų nurašymas, atidėtojo pelno mokesčio apskaita, atidėjinių ir kaupimų sudarymas, įvairūs duomenų tikslinimo būdai, nuolaidų ir nukainojimo operacijos ir panašiai.
- Nuosekliai aptariama ilgalaikio ir trumpalaikio turto, skolų, kapitalo, darbo užmokesčio, pajamų ir sąnaudų apskaita.
- Apžvelgiami pagrindiniai apskaitos organizavimo elementai: apskaitos dokumentai ir registrai, jiems keliami reikalavimai, saugojimo tvarka, sąskaitų plano sudarymo principai, apskaitos politika, inventorizacija, buhalterio atsakomybė bei jos realizavimo būdai ir kiti.
- Atskira žinyno dalis skirta menedžmento apskaitai ir savikainos kalkuliavimui aptarti.
Gausu praktinių pavyzdžių su išsamiomis sąskaitų korespondencijomis.
Dvitomio leidinio - I tomas ir II tomas - turinys labai platus – jį sudaro penkios didelės dalys, suskirstytos į beveik trisdešimt skyrių.
Pirmoji dalis skirta bendriesiems verslo ir buhalterinės apskaitos klausimams: įvairių teisinių formų įmonių ypatumams aptarti, supažindinti su egzistuojančiomis buhalterinės apskaitos rūšimis ir skirtingais jos modeliais, apskaitos informacijai keliamiems reikalavimams ir jos naudingumo didinimo galimybėms nagrinėti. Čia aptariami ir buhalterinės apskaitos reglamentavimo dalykai, pradedant bendraisiais apskaitos principais, norminiais teisės aktais bei kitais valdžios institucijų leidžiamais reglamentais ir baigiant pačios įmonės rengiama buhalterinės apskaitos ir mokesčių politika.
Antroji žinyno dalis skirta buhalterinės apskaitos organizavimui. Ji pradedama rekomendacijomis individualiems įmonių sąskaitų planams parengti ir jų funkcionalumui gerinti, tam panaudojant įvairių rūšių sąskaitas, taip pat aptariant retai buhalterinės apskaitos metodinėje literatūroje tyrinėjamas finansinės mokesčių apskaitai bei vadybos ir kaštų buhalterinei apskaitai skirtas sąskaitas. Antrojoje žinyno dalyje nagrinėjama buhalterinės apskaitos dokumentų bei registrų sistema, apžvelgiami privalomi apskaitos dokumentų rekvizitai ir jų surašymo taisyklės, aptariama prarastų dokumentų atkūrimo tvarka, taip pat nagrinėjami dokumentų tvarkymui ir apskaitai taikomi reikalavimai, jų archyvavimas ir naikinimas. Aptariami ir klaidų taisymo apskaitos dokumentuose bei registruose būdai, nemažai dėmesio skirta atsakomybei buhalterinės apskaitos srityje, ypač apskaitos darbuotojų atsakomybei apibūdinti ir jos skirstymo būdams aptarti. Nagrinėjamos visos atsakomybės rūšys: baudžiamoji, administracinė, drausminė, materialinė ir civilinė. Antroji dalis baigiama apskaitos darbuotojų ir auditorių profesinės etikos reikalavimais.
Didžiausia yra trečioji žinyno dalis, skirta finansinei apskaitai ir atskaitomybei. Ši dalis pradedama parengiamaisiais finansinių ataskaitų rinkinio sudarymo darbais: kasmetine inventorizacija ir jos rezultatų registravimu apskaitoje, buhalterinių sąskaitų koregavimais, darbinių atskaitomybių lentelių parengimu, sąskaitų uždarymu bei poataskaitinių įvykių registravimu. Tuomet apžvelgiami įvairūs finansinių ataskaitų rinkiniai ir jų sudarymo reikalavimai, kūrybinės finansinės buhalterinės apskaitos elementų taikymo galimybės. Išsamiai nagrinėjamas kiekvienas finansinės ataskaitos straipsnis, aptariami duomenų pateikimui jame keliami reikalavimai ir konsoliduotųjų bei tarpinių finansinių ataskaitų sudarymo ypatumai.
Tolesni trečiosios dalies skyriai skirti atskiriems apskaitos barams. Jie aptariami taip, kaip įmonėse dažniausiai organizuojama turto bei nuosavybės ir įsipareigojimų apskaita: ilgalaikis materialusis ir nematerialusis turtas, atsargos, vertybiniai popieriai ir kitos finansinės priemonės, debitorinės skolos, pinigai bei atsiskaitymai, nuosavas kapitalas, dotacijos, kreditoriniai įsipareigojimai, darbo užmokestis, pajamos ir sąnaudos, lizingo ir nuomos bei valiutinės operacijos.
Kiekvienas šis skyrius baigiamas specialiu poskyriu, kuriame pateikiamos rekomendacijos, ką ir kaip iš aptariamų objektų tikslinga reglamentuoti įmonės buhalterinės apskaitos politikoje, kokie informacijos atskleidimo aiškinamajame rašte reikalavimai.
Ketvirtoji žinyno dalis skirta vadybos ir kaštų buhalterinei apskaitai. Joje nagrinėjami svarbiausi kaštų tipai ir rodikliai, naujausios biudžetų sudarymo metodikos, įvairūs produktų savikainos kalkuliavimo metodai. Pateikiamos kaštų apskaitai skirtų buhalterinių sąskaitų planų sudarymo rekomendacijos.
Penktoje žinyno dalyje nagrinėjama finansinė mokesčių apskaita. Žinyne sąmoningai nekomentuojamos dažnai besikeičiančios mokesčių apskaičiavimo taisyklės, o aptariami būdai, kaip buhalterinių sąskaitų sistemoje galima kaupti pelno ir kitiems mokesčiams apskaičiuoti reikalingą informaciją. Supažindinama su atidėtųjų mokesčių turto bei įsipareigojimų kategorijomis.
Leidėjas: | Pačiolis |
Išleidimo metai: | 2019 |
Knygos puslapių skaičius: | 700 |
Formatas: | 21x29, kieti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9789955042761 |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti