0

Dokumentų tekstai ir formuluotės

Internetu: 11,49 €
Knygyne: 11,99 €*
Sutaupote: 0.50 € (5%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Dokumentų tekstai ir formuluotės

  • Leidėjas: Lietuvių kalbos instituto leidykla
  • Išleidimo metai: 2017
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 190
  • ISBN ar kodas: 9786094111921

11.49 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

"Šio leidinio tikslas - plačiau neaiškinant dokumentų rengimo ir įforminimo taisyklių (jos lengvai pasiekiamos internete) duoti įvairių dokumentų rūšių, parengtų laikantis dokumentų rengimo ir įforminimo reikalavimų, taisyklingų tekstų pavyzdžių, ypatingą dėmesį skiriant įvairioms galimoms tekstų formuluotėms. Pabrėžtina, kad pateiktos įvairios dokumentų tekstų formuluotės nėra vienintelės įmanomos, yra ir kitokių galimų taisyklingų dokumentų tekstų variantų. Šalia dokumentų, kuriuos valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, organizacijos privalo rengti pagal minėtus dokumentų rengimą reglamentuojančius teisės aktus, siūlomos rekomendacijos, kaip privatūs asmenys galėtų rašyti dokumentus, būtent prašymus ir gyvenimo aprašymus.


Atrodytų, kad šiais laikais, kai jau visuotinai kalbama apie elektroninius dokumentus ir parengta gausybė įvairių dokumentų pavyzdžių, nebėra prasmės leisti dar vieną leidinį, kuriame iš esmės tebūtų tik pakartota tai, kas ir kitur pateikiama. Juo labiau kad dokumentų pavyzdžių galima rasti kuo paprasčiausiai - internete jų yra visokių. Labai gaila, bet jų esama tikrai visokių ir, matyt, juos rengia puikiai teisinį reglamentavimą išmanantys specialistai, bet nelabai mokantys lietuvių kalbą, nes nemažos dalies dokumentų šablonų, pateikiamų įvairiose interneto svetainėse, kalba yra taisytina. Kaip atsvara interneto svetainėms, siūlančioms dokumentus rengti netaisyklinga kalba, ir atsirado šis leidinys.


„Dokumentų tekstai ir formuluotės" parengti remiantis 2003 m. išleista knyga „Dokumentų tekstai", kuri yra gerokai atnaujinta ir papildyta: skyrius „Bendrieji dokumentų rengimo ir įforminimo reikalavimai" perrašytas atsižvelgiant į naujus dokumentų rengimo ir įforminimo reikalavimus ir išplėstas; skyrius „Įsimintinos rašybos smulkmenos" iš esmės perrašytas tapo „Rašybos patarimais"; atsirado naujas skyrius „Būdingosios dokumentų formuluotės"; dokumentų tekstų pavyzdžiai patikslinti ir papildyti, kai kurių pasenusių pavyzdžių atsisakyta.

Tikiuosi, kad „Dokumentų tekstai ir formuluotės" padės ir valstybinių įstaigų tarnautojams, ir privačioms įmonėms ar asmenims reikiamus dokumentus parašyti taisyklinga kalba."


Autorė


Turinys


TURINYS


Pratarmė   

I. Bendrieji dokumentų rengimo ir įforminimo reikalavimai

II. Rašybos patarimai   

III. Būdingosios dokumentų formuluotės   

IV. Dokumentų tekstų pavyzdžiai   

    Aktas   

    Įgaliojimas   

    Įsakymas   

    Nutarimas (sprendimas)   

    Pažyma   

    Potvarkis

    Protokolas

    Raštas

    Sutartis   

V. Rekomendacijos privatiems asmenims

    Gyvenimo aprašymas   

    Prašymas   


Literatūra

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu