0
Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
Informacija

Ekonomikos teorija (su Mikroekonomikos pratybomis)

  • Leidėjas: Eugrimas
  • Išleidimo metai: 2007
  • Formatas: minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 370
  • ISBN ar kodas: 978-9955-682-82-0

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Ekonomikos teorija (su Mikroekonomikos pratybomis)" aprašymas

Knygoje "Ekonomikos teorija (+ Mikroekonomikos pratybos)" pateikti ekonomikos teorijos pradmenys. Knygos turinys - tai tas minimumas, kuris bus pamatas, perteikiant ir perimant esmines žinias apie ūkį šių dienų sąlygomis. Mokslas, tiriantis visuomenės ūkinę veiklą, seniai išsirutuliojo į išsikerojusią ekonomikos mokslų sistemą; ekonomikos teorijos kursas liko jos įvadinė integruota mokomoji disciplina, teikianti pirmuosius įgūdžius norintiems tapti profesionaliais šių laikų ekonomikos žinovais.


Vadovėlis atitinka aukštųjų mokyklų vadovėliams keliamus reikalavimus. Jis geriau, negu kiti vadovėliai, padės susipažinti su rinkos ekonomikos mechanizmu. Studentas sugaiš mažiau laiko narpliodamas šį mechanizmą. Vadovėlis rekomenduojamas ir kitiems skaitytojams, visų pirma - verslininkams.


Šeštasis leidimas yra pataisytas ir papildytas penktasis leidimas. Tekstas pakoreguotas pagal patikslintą mokymo programą, pataisyti brėžiniai, atnaujinta statistika. Šeštąjį leidimą parengė doc. A. Jakutis ir dr. V. Petraškevičius.


Knyga parduodama kartu su "Mikroekonomikos pratybomis"!


ĮŽANGA


Šiandien netrūksta vadovėlių ir kitokių leidinių, nagrinėjančių rinkos ekonomiką. Šiuose leidiniuose aptinkame prieštaraujančių vienas kitam teiginių, skirtingai aiškinamų terminų, šuoliavimo nuo populiaraus prie akademinio teksto ir atgal...

Ekonomikos teoriją sudaro ekonomikos teiginiai. Jie suformuluoti remiantis ekonomikos kategorijomis. Kategorijų ryšiai nustatomi įvairiais metodais: indukcijos, dedukcijos, analizės, sintezės ir pan. Taip gaunami ekonomikos principai, dėsniai, kriterijai, apribojimai, savybės, o trumpiau - ekonomikos teiginiai.

Taigi ekonomikos teiginių modeliavimo rezultatas yra ekonomikos kalba. Kalbos pagrindus nagrinėja kalbos filosofija. Tekstus aiškina fenomenologija, hermeneutika, taip pat analitinė kalbos filosofija, kuri skirstoma į loginę ir lingvistinę kalbos analizę. Kalbą nagrinėja semiotika ir sruktūralizmas. Šių mokslo sričių rezultatais ir pasinaudojo aptariamo vadovėlio autoriai. Jų koncepcija remiasi pakopiška ekonomikos kategorijų sistema. Sąvokos surikiuotos pagal jų abstrakcijos laipsnį. Autoriai stengėsi laikytis vienodo, artimo bendrinei kalbai abstrakcijos laipsnio. Jie taip pat stengėsi laikytis terminų stabilumo: nekeisti gero į geresnį, o keitė tik blogą į gerą.

Technikos mokslų sąvokos turi standartinius apibrėžimus. Humanitariniai, socialiniai mokslai ir ekonomika turi plėtotis analogiška kryptimi - įvedant išdiskutuotas ir iki standarto įteisintas sąvokas.

Vadovėlis atitinka aukštųjų mokyklų vadovėliams keliamus reikalavimus. Jis geriau nei kiti vadovėliai padės susipažinti su rinkos ekonomikos mechanizmu. Studentas sugaiš mažiau laiko narpliodamas šį mechanizmą. Vadovėlį rekomenduoju ir kitiems skaitytojams, visų pirma - verslininkams.

VGTU verslo vadybos fakulteto docento A. Jakučio vadovaujami dėstytojai ir studentai parengė solidžią ekonomikos pradmenų studiją.


dr. Jonas Rudalevičius

Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius

2007 metų rugsėjis

Parašykite atsiliepimą apie "Ekonomikos teorija (su Mikroekonomikos pratybomis)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Verslas. Ekonomika


Dažniausiai su "Ekonomikos teorija (su Mikroekonomikos pratybomis)" perkama kartu