0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Išlikti gyvai: Berlynas, 1940–1945 metai

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -43%
Kaina internetu: 7,99 €
Kaina knygyne: 13,99 €*
Sutaupote: 6.00 € (43%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-09-17 Nijolė

Knyga labai patiko.
Išgyvenimo kelias, kai pavojus už kiekvieno kampo. Žydų tradicijos. Santykiai tarp berlyniečių. Priverstinis darbas, meilė bei pastangos išlikti, o pasibaigus karui sprendimas likti gyventi Berlyne


2021-11-30 7.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Išlikti gyvai: Berlynas, 1940–1945 metai" aprašymas

„Išlikti gyvai. Berlynas, 1940–1945 metai“ – jaudinantis ir bauginantis autobiografinis autorės Marie Jalowicz Simon pasakojimas apie jauną žydų moterį, kuri nuplėšė savo geltoną žvaigždę ir išgyveno karą.

Berlynietei Marie Jalowicz Simon buvo 17 metų, kai 1939 m. Vokietija įsiveržė į Lenkiją ir pradėjo Antrąjį pasaulinį karą. Kaip žydė, ji netrukus buvo išmesta iš mokyklos ir turėjo dirbti priverstinius darbus.

1942-ųjų Berlynas. Knygos veikėja Marie Jalowicz Simon – jau devyniolikmetė, kuri kovodama dėl savo gyvybės priima nepaprastai drąsų sprendimą. Visi merginą supantys žydai nuolat suimami ir vežami į tremtį, priverstinį darbą bei mirtį. Marie Jalowicz nusprendžia išgyventi. Ji nusiima vokiečių užklijuotą žvaigždę, atsuka nugarą žydų bendruomenei ir išnyksta mieste.

Vėlesniais metais Marie Jalowicz gyvena prisidengusi svetima tapatybe ir nuolat juda tarp kelių dešimčių saugių namų. Nors Berlyne jau niekur nebėra saugu. Ji priversta priimti prieglobstį visur, kur tik gali rasti, ir daugelis žmonių, pas kuriuos ji apsistoja, mainais tikisi įvairių paslaugų. Ji slepiasi pas užsieniečius, komunistus, nuolat bėga ir ieško pagalbininkų ir niekada niekuo negali pasitikėti. Viena klaida gali reikšti areštą ir mirtį.

Autobiografinė knyga „Išlikti gyvai. Berlynas, 1940–1945 metai“ pasakoja apie tai, kaip nepaprastas protas, sumanumas ir greita reakcija padėjo Marie Jalowicz Simon išlikti gyvai Antrojo pasaulinio karo metu. Kinematografiniai aprašymai skaitytojus nukelia į karo laikų Berlyną, o autorės patirtis primena tiek įtempto siužeto filmą, tiek dokumentikos žanrą.

Marie Jalowicz-Simon savo istoriją įrašė į magnetofono juostas, o autorės sūnus sutikrino faktus bei įvykių chronologiją. Knyga „Išlikti gyvai. Berlynas, 1940–1945 metai“ stulbina savo jėga – kiek daug reikėjo ištverti, kokią didelę kainą mokėti ir kiek stiprybės turėti, tam, kad tiesiog išliktum gyvas.

Marie Jalowicz-Simon gimė 1922 metais, viduriniosios klasės žydų šeimoje. Antrojo pasaulinio karo metu ji išvengė geto pasislėpusi Berlyno pogrindyje ir apie tai pasakoja šioje knygoje. Po karo autorė dirbo Berlyno Humboldto universiteto klasikinės antikos kultūros istorijos profesore.

Iš vokiečių kalbos vertė Dalia Kižlienė

Jei trumpas aprašymas pasirodė įdomus, kviečiame knygą pigiau įsigyti internetu. Turime ir kitų puikiais atsiliepimais bei apžvalgomis įvertintų knygų apie Antrąjį pasaulinį karą. Jas pirkti online naudinga dėl nuolat skelbiamų išpardavimų bei akcijų ir patogiai pateikiamos informacijos: visada rasite santrauką, nurodytą puslapių skaičių, viršelio formatą, vertėją, o neretai ir ištraukas, kuriuos leidžia nuspręsti ar knyga jums įdomi.


  • Autorius: Marie Jalowicz Simon
  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 304
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955267751

2021-09-17

Knyga labai patiko.
Išgyvenimo kelias, kai pavojus už kiekvieno kampo. Žydų tradicijos. Santykiai tarp berlyniečių. Priverstinis darbas, meilė bei pastangos išlikti, o pasibaigus karui sprendimas likti gyventi Berlyne

Parašykite atsiliepimą apie "Išlikti gyvai: Berlynas, 1940–1945 metai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie Holokaustą

Marie Jalowicz Simon parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Išlikti gyvai: Berlynas, 1940–1945 metai", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Išlikti gyvai: Berlynas, 1940–1945 metai" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Išlikti gyvai: Berlynas, 1940–1945 metai" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Išlikti gyvai: Berlynas, 1940–1945 metai"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Marie Jalowicz Simon tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Išlikti gyvai: Berlynas, 1940–1945 metai" perkama kartu