0

Izraelis ir jo žmonės

  • Nuolaida knygai -26%
3.0
(2 įvertinimai)
Kaina internetu: 11,99 €
Kaina knygyne: 15,99 €*
Sutaupote: 4.00 € (26%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2017-12-04 Alda

Nors niekada nebuvau Izraelyje, daug sužinojau apie šią šalį. Knyga informatyvi ir gausiai iliustruota, rekomenduoju!

Informacija

Izraelis ir jo žmonės

  • Leidėjas: Aukso pieva
  • Išleidimo metai: 2017
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 192
  • ISBN ar kodas: 9786098105414

2021-03-31 11.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Izraelis ir jo žmonės" aprašymas

Živilė Juonytė – Izraelio visuomenės ir politikos specialistė, straipsnių ir paskaitų apie Izraelį autorė, kurį laiką gyveno Izraelyje, su aukščiausiu pagyrimu baigė magistro studijas Jeruzalės Hebrajų universitete, savanoriavo Izraelio kariuomenėje pagal užsieniečiams skirtą programą.

Europos, Azijos ir Afrikos kryžkelėje įsikūręs Izraelis skaičiuoja tūkstantmečius. Tai šalis su ilga ir turtinga istorija, be kurios neegzistuotų visa judėjo-krikščioniškoji Vakarų civilizacija. Izraelio visuomenė stebina žmonių ir kultūrų įvairove: čia sutiksite iš Europos kilusių žydų aškenazių ir Rytų žydų mizrachių, religingų ir pasauliečių, arabų ir drūzų.
Knygoje "Izraelis ir jo žmonės|" taip pat susipažinsite su žydiška virtuve ir šventėmis, sužinosite apie įspūdingiausias šalies vietas ir gamtos stebuklus, rasite patarimų, ką aplankyti Jeruzalėje, Tel Avive, Haifoje ir kt. Leisitės į kelionę prie Negyvosios jūros, Kinereto ežero, po dykumas ir nacionalinį parką. Nors Izraelyje gausu istorinių paminklų ir gamtos stebuklų, didžiausias šios šalies turtas neabejotinai yra žmonės. Izraelyje kiekvienas keliautojas atras ką nors įdomaus ir vertingo, tad drauge leiskimės į pažinimo kelionę!

"Kiekvienam, norinčiam iš arčiau pažinti Izraelio valstybę ir visuomenę, ši knyga – svarbi pakeleivė. Izraelis mums nėra tik tolima šalis – joje gyvena didžiulė litvakų bendruomenė, susijusi su Lietuva. Kartu tai ir valstybė, kuri, kaip ir nepriklausoma Lietuva, yra tikras geopolitinis stebuklas, gimęs nepaisant visų priešiškų faktorių. Mudviejų pažintis atskleidė, kaip nuoširdžiai, aistringai ir giliai Živilė stengėsi pažinti šią šalį. Neabejoju, kad parašyti tokią knygą Živilė yra tinkamiausia autorė."
Bernardinai.lt
vyr. redaktorius Donatas Puslys

"Jei planuojate leistis į kelionę po šią šalį ar domitės jos šiandiena – knyga padės susidaryti platų panoraminį vaizdą ir įkvėps gilintis toliau. Esu tikra, kad lengvas ir patrauklus autorės rašymo stilius patiks plačiam Lietuvos skaitytojų ratui."
Lietuvos Respublikos kultūros atašė Izraelio Valstybėje
Elena Keidošiūtė

2020-10-06

Nachmanas Dušanskis (rus. Нахман Ноахович Душанский, 1919 m. gruodžio 29 d. Šiauliai – 2008 m. vasario 20 d. Haifa, Izraelis) – TSRS valstybės saugumo Lietuvoje veikėjas[1], tiesiogiai dalyvavęs ir vadovavęs sovietų valdžiai nepalankių Lietuvos gyventojų žudynėms ir kankinimams.
Biografija

Nuo 1934 m. priklausė nelegaliai Lietuvos komjaunimo sąjungai, nuo 1940 m. – LKP. Už antivalstybinę veikla 1936 m. birželio – 1937 m. balandžio mėn. ir 1937 m. balandžio – 1940 m. birželio mėn. kalintas. 1940–1941 m. dirbo NKVD Telšių apskrities skyriuje, leitenantas. Dalyvavo gyventojų suėmimuose ir trėmimuose. 1941 m. birželio mėn. prasidėjus karui poilsiavo Sočyje, grįžo į Šiaulius, bet vokiečiams puolant pasitraukė į TSRS gilumą. Maskvoje baigė NKVD mokyklą ir įvairiuose Jaroslavlio, Smolensko sričių lageriuose dirbo tardytoju.

1944 m. rugpjūčio 1 d. grįžęs į Lietuvą dirbo Kaune vyr. operatyviniu įgaliotiniu. Vėliau tapo MGB Kauno poskyrio, kovojančio su „nacionalistiniu pogrindžiu“ (partizanais), viršininko pavaduotoju, viršininku. 1953–1954 m. LTSR MVD 4-osios valdybos 3-ojo skyriaus viršininko pavaduotojas. 1954–1960 m. LTSR KGB 4-osios valdybos 2-ojo skyriaus viršininko pavaduotojas, 1960–1967 m. 2-osios valdybos 2-ojo skyriaus 1-ojo poskyrio viršininkas, 1967–1971 m. – 5-ojo skyriaus viršininko pavaduotojas. 1971 m. rugpjūčio 20 d. išleistas į atsargą. 1956 m. papulkininkis. 1964 m. baigė Vilniaus universiteto Teisės fakultetą. Nuo 1971 m. dirbo įvairiose įstaigose.

Planavo ir organizavo (su kitais) Lietuvos partizanų Tauro, Dainavos, Prisikėlimo ir kt. apygardų štabų likvidavimą, dalyvavo operacijose nužudant J. Vitkauską, J. Lukšą ir kitus partizanų vadus, vadovavo A. Ramanausko suėmimo operacijai; pasirašinėjo suėmimo orderius, tardė.

1989 m. apsigyveno Izraelyje. Dėl nusikalstamos veiklos Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra 1996 m. jam iškėlė baudžiamąją bylą,[2] bet Izraelis atsisakė jį išduoti.

2017-12-04

Nors niekada nebuvau Izraelyje, daug sužinojau apie šią šalį. Knyga informatyvi ir gausiai iliustruota, rekomenduoju!

Parašykite atsiliepimą apie "Izraelis ir jo žmonės"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie keliones

Živilė Juonytė parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Izraelis ir jo žmonės, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Izraelis ir jo žmonės aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Izraelis ir jo žmonės už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Izraelis ir jo žmonės? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Živilė Juonytė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Izraelis ir jo žmonės" perkama kartu