⚠ Knygos apie KALĖDAS VAIKAMS šventinėmis kainomis! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Juozas Vaičkus - lietuviško teatro ir kino spiritus movens

Kaina: 23,79 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-12-31 23.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Juozas Vaičkus - lietuviško teatro ir kino spiritus movens" aprašymas

Juozas Vaičkus visur ir visada buvo ryškiai matoma asmenybė, žmogus, nebijojęs ambicingų tikslų ir apie juos viešai kalbėjęs prakalbose, rašęs spaudoje. Daugelį jo keltų tikslų teatrui ir kinui galėjo įgyvendinti tik daugybė susitelkusių žmonių, valstybinės institucijos, deja, visuomenėje keltoms idėjoms dar nebuvo pasiruošusi.

Vis dėlto Vaičkus pasiekė, kad tai, kas atrodė neįtikėtina, neįmanoma, tapo tikrove Lietuvos ir JAV lietuvių kultūriniame gyvenime: tai ir nuolatinė aktorių trupė, ir pirmoji vaidybos mokykla, ir profesionaliojo teatro įsteigimas, ir pastovaus lietuvių teatro JAV spektakliai, ir, pagaliau, nors ir po jo mirties, pasikeitė įsitikinimas, kad lietuviai kiną gali ne tik importuoti iš užsienio, kaip garsių markių automobilius, bet patys jį kurti.

„Juozo Vaičkaus gyvenimas klostėsi labai nuosekliai - nuo pirmojo vaidinimo Mažeikiuose 1905-aisiais svarbiausias jo tikslas buvo puoselėti lietuvių kultūrą. Po netikėtos mirties 1935 m. balandžio 7 d., li kus gerai savaitei iki penkiasdešimtojo jubiliejaus balandžio 16-ąją, Vaičkaus gyvenimas imtas lyginti su teatro tragedija, o pats Vaičkus matytas kaip pa grindinis tragedijos herojus, protagonistas. Ir iš tiesų iki tragiškos atomazgos Vaičkaus gyvenimo istorijoje pynėsi daugybė žanrų - nuo herojinės dramos, komedijos iki tragedijos, o vieši jo veiklos vertinimai apima plačią stilių paletę - nuo susižavėjimo ir iš aukštinimo iki ironijos ir sarkastiškų patyčių, nuo spaudos oficiozų iki satyros laikraštėlių, iš lūpų į lūpas keliavusių anekdotų. Apie jį buvo daug rašoma ir skaitant net pačius nepalankiausius straipsnius akivaizdu, kad rašantieji labai stengėsi ir tobulindami savo tekstus išliejo ne vieną prakaito lašą.
Ši knyga buvo rašoma Covid-19 pandemijos metu, dėl to teko ateičiai nukelti darbą JAV archyvuose, nors kai kuriais atvejais buvo įmanoma pasiekti internete esančią informaciją. Svarbūs šioje knygoje pirmą kartą pristatyti Vaičkaus JAV „Victor“ įrašų kompanijoje įdainuotų dainų ir įskaitytų monologų, dialogų įrašai. Lietuvoje prieinama tik keletas Vaičkaus įrašų, visa kolekcija leistų pažinti ir įvertinti Vaičkų ne tik kaip dainininką ir aktorių, bet ir kaip komiškų dialogų bei monologų kūrėją.
Rašydama šią knygą norėjau kuo daugiau dėme sio skirti atsiminimų, laiškų, spaudos tekstams, per jų montažą praskleisti konkrečiais darbais ir nerealizuotomis idėjomis stebinančią asmenybę. Papasakoti istoriją apie kultūros herojų, kurio nesustabdė net pačios didžiausios kliūtys.“

Aušra Martišiūtė-LinartienėKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Juozas Vaičkus - lietuviško teatro ir kino spiritus movens"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie muziką, teatrą, šokį

Aušra Martišiūtė - Linartienė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Juozas Vaičkus - lietuviško teatro ir kino spiritus movens", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Juozas Vaičkus - lietuviško teatro ir kino spiritus movens" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Juozas Vaičkus - lietuviško teatro ir kino spiritus movens" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Juozas Vaičkus - lietuviško teatro ir kino spiritus movens"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Aušra Martišiūtė - Linartienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Juozas Vaičkus - lietuviško teatro ir kino spiritus movens" perkama kartu