0

Kora. Apie ligonius, ligas ir medicinos sielos paieškas

3.0
(2 įvertinimai)
Kaina internetu: 7,94 €
Kaina knygyne: 9,12 €*
Sutaupote: 1.18 € (13%)
  • Pristatysime: per 3-6 darbo dienas*
2015-01-20 Irena

knyga verta dėmesio

Informacija

Kora. Apie ligonius, ligas ir medicinos sielos paieškas

  • Leidėjas: Mintis
  • Išleidimo metai: 2010
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 256
  • ISBN ar kodas: 9785417010101

2020-09-30 7.94 InStock
Į krepšelį
Knygos "Kora. Apie ligonius, ligas ir medicinos sielos paieškas" aprašymas

Andrzej Szczeklik  (Andžejus Ščeklikas, 1938) - profesorius, habil.dr., Krokuvos Jogailos universiteto Vidaus ligų katedros vedėjas, širdies ir plaučių ligų specialistas. Daugelio prestižinių apdovanojimų, Londono Karališkojo medicinos koledžo, Lenkijos mokslo fondo laureatas.

2003 metais išėjusi jo knyga "Katharsis" išversta į prancūzų, vengrų, anglų, rusų ir ispanų kalbas. 2008 metais "Kora" buvo nominuota garbingiausiai Lenkijos literatūrinei Nikės premijai gauti.


Ši knyga "Kora" - labai asmeniškas A. Szcekliko vadovas po mediciną ir humanistiką, kuriame kompetentingas naujosios biologijos dėstymas susiejamas su intuicija menininko, žinančio, kad ir fizinė sveikata dar nėra viskas, nes būti žmogumi - tai ir klausti apie rytdieną, apie sielą, apie gyvenimo prasmę, apie begalybę.


"Kora graikiškai yra mergaitė. Ir akies vyzdys. Pasak graikų, sielą mažos mergaitės pavidalu galima išvysti akies vyzdyje. Iš kur jie galėjo žinoti, kad vyzdys yra vienintelis langelis, atveriantis vaizdą į smegenis, į regos nervus? O kur šiandien dėjosi siela? Ką mums apie ją sako medicina? Ar ji irgi ieško savo sielos? Taip, ieško savo senuose pasauliuose - kažkur tarp gyvenimo ir mirties, sveikatos ir ligos, mokslo ir meno, o taip pat - meilėje.

Tad eime ieškoti drauge su ja. Tegu ji mus veda. Mūsų laukia žygis ieškoti sielos. Medicinos sielos."


Andrzej Szczeklik


"Rašydamas apie daugybę praktinių medicinos problemų, autorius sugebėjo pakilti iki filosofinio-mokslinio jų apibendrinimo, viską apjungdamas puikia menine forma. Stebėtina, kaip sumaniai jis manipuliuoja istoriniais faktais, siedamas juos su naujausiais medicinos ir ne vien jos atradimais."

Akademikas Jurgis Brėdikis 


"Šiuolaikinėje visuomenėje nemažai dėmesio susilaukiant diskusijoms eutanazijos, dirbtinio apvaisinimo, žmogaus genomo tyrimo ir kitais medicinos sferoje iškylančiais klausimais, Andrzejaus Szczekliko knyga primena, kad medicina nėra ir nebuvo vien tikslusis mokslas, siekiantis tik suregistruoti ir suklasifikuoti fizinius simptomus, kuriems būtų galima pritaikyti aiškų algoritmą ir manyti, kad gydytojo darbas jau beveik atliktas. Nuo pat pirmųjų knygos puslapių autorius, pats būdamas praktikuojantis gydytojas, pateikia situacijas iš savo praktikos ir parodo, kaip svarbu su kiekvienu pacientu rasti ryšį ir įsiklausyti į jo pasakojimą. Pabrėžiama, kad dažnas ligonis, net ir mirtinas, ne tik tikisi pasveikti, bet ir laukia iš gydytojo kiek daugiau nei vien „techninės“ pagalbos, o gydytojo pareiga esanti rūpintis ne tik paciento kūnu, bet ir jo „siela“. Szczekliko manymu, šiuolaikinė medicina neturėtų atmesti sielos egzistavimo, sielos, kurią graikai vaizdavo kaip „mažą lėlytę, matomą per akies vyzdį, todėl pavadino ją kora“ (p. 46).

Szczeklikas aprašo medicinos istoriją nuo antikos laikų, koncentruodamasis į tai, kaip mokslininkai ir medikai, veikiami savo laikotarpio pasaulėžiūros, suprato ligas ir gydymą. Knygoje nemažai įdomių faktų iš medicinos istorijos, be to, autorius pateikia ir savo nuomonę apie įvairius tyrimus, gydytojo atsakomybę ir medicinos etiką. Knyga turėtų būti įdomi tiek medikams, tiek platesnio rato skaitytojams, nes yra parašyta lengvu stiliumi, o svarstomų klausimų spektras labai platus: nuo konkrečių klinikinių atvejų iki naujausių tyrimų kamieninių ląstelių, DNR, RNR srityse. Šios knygos privalumu galima laikyti autoriaus bandymą pažvelgti į medicinos sferoje sprendžiamas problemas per filosofijos, meno ir poezijos prizmę."


Aistė Bartkienė


Iš lenkų kalbos vertė Kazys Uscila

2020-06-13

Man visiškai nepatiko. Grynai senovinė ir labai mažas raštas. Gailiuosi, kad pirkau, neskaičiau.

2015-01-20

knyga verta dėmesio

Parašykite atsiliepimą apie "Kora. Apie ligonius, ligas ir medicinos sielos paieškas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Kora. Apie ligonius, ligas ir medicinos sielos paieškas, kurią skaitytojams dovanoja Andrzej Szczeklik. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Andrzej Szczeklik su knyga Kora. Apie ligonius, ligas ir medicinos sielos paieškas jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Kora. Apie ligonius, ligas ir medicinos sielos paieškas patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Andrzej Szczeklik. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Kora. Apie ligonius, ligas ir medicinos sielos paieškas palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Kora. Apie ligonius, ligas ir medicinos sielos paieškas" perkama kartu