Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Liaukitės vaikus auklėti

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2013-01-21 Vilija

Labai patiko ši knyga. Vertinu aukščiausiais balais. Lengvai skaitoma. Rekomenduoju draugam.


Šiuo metu neparduodama

2024-07-31 7.39 SoldOut

Knygos „Liaukitės vaikus auklėti“ aprašymas

Šią knygą "Liaukite vaikus auklėti" parašė mama ir duktė - retas atvejis, argi ne? Juolab kad tai knyga apie auklėjimą. Nuolat rašome į žurnalus "Laimingi tėvai", "Mano vaikas", "Namų židinys", "MINI" , "ELLE", "Moterų sveikata" ir kitus, taigi surinkome dažniausiai skaitytojų užduodamus klausimus, specialistų atsakymus į juos, apibendrinome savo pačių patirtį, apmąstėme savo požiūrį į pasaulį. Visa tai sudėjome draugėn ir sukūrėme knygą-pašnekesį-čia labai aiškiai skamba vaikų balsai, išreiškiami jų požiūriai ir poreikiai.

 

Nina Nekrasova - pedagogė metodininkė, daugiau nei trisdešimt metų dirbusi su įvairaus amžiaus vaikais, žurnalistė. Zariana Nekrasova (Zabelina) - žurnalistė, pedagogė.

 

Liaukitės vaikus auklėti - balsas, siekiantis apginti tėvus, iškamuotus begalinių patarimų, pareigos jausmo, neturinčius nei laiko, nei jėgų "auklėti". Autorės siūlo nutraukti tą sunkų ir apskritai nemalonų procesą ir pradėti draugauti su savo vaiku, suprasti jį, suvokti, kas jam svarbu, tiesiog MYLĖTI.

 

Liaukitės vaikus auklėti ir padėkite jiems augti - tai balsas, siekiantis apginti vaikus, iškamuotus pamokslų, draudimų ir taisyklių.

Knygoje nerasite nė vieno patarimo ar taisyklės, užtat joje gausu testų, žaidimų ir eilėraščių. Be to, yra sakytum "raktinių šnibžtelėjimų į ausį" tėvams, kaip elgtis kiekvieną dieną ir beveik kiekvienu atveju. Tačiau tie "šnibžtelėjimai" čia ne todėl, kad viskas būtų daroma "pagal knygą", o kad suaugusieji pamatytų pasaulį taip, kaip jį mato vaikai, ir iš jų išmoktų būti laimingi, kupini džiaugsmo dabar, o ne tik paskatinti ar pagirti.

ĮŽANGA


Vaikas - tai toks žavingas žmogutis, nuo kurio negalite atitraukti akių, o jeigu atitraukėte - tai patys kalti. Dvi minutės tylos vaikų kambaryje gali reikšti įkvėpimo šuorą, per kurį jūs neteksite ir naujos sofos, ir naujo lūpdažio: tai, ko gero, didžiulės meilės visam pasauliui pasekmė, - na kam gi dar ateitų į galvą šokoladukais maitinti videomagnetofoną?

Dėl to pernelyg daug tėvų pasižada neprarasti budrumo: jie žino, kad bet kada gali susilaukti kuo netikėčiausių... hmm... siurprizų, todėl kiekvieną kaimynų pranešimą: "O jūsų sūnelis..." pasitinka sklandžia įprastine fraze: "O jūs patys..."

Tokių tevų gyvenimas pernelyg greitai pavirsta nesibaigiančiu maratonu, ir jiems sunku rodyti meilę tam, kurį stengiasi išgelbėti (arba nuo kurio nori išsigelbėti). Įtemptas budrumas itin greitai nuveda į dvasinę disharmoniją, sukelia depresiją, chronišką nuovargį ir t. t. O pats vaikas, pavargęs gyventi tarsi po stiklu, pradeda agresyviai kovoti už savo savarankiškumą ir užauga chuliganas, ramybės drumstėjas, jei kaskart leidžiasi aprėkiamas, tai berniukas užauga lepšis, mamytės sūnelis, mergaitė - aikštinga panelė (o mūsų pasaulyje tai labai pavojinga).

Kai kurie tėvai su tuo susitaiko, kai kurie būna labiau linkę pasirinkti kitą kelią - suimti vadžias į rankas. O kai kurie ima ieškoti atsakymų pas pedagogus ir psichologus, tačiau ir čia jų tyko didelis pavojus. Mat profesionalai visi kaip vienas kalba apie pedagoginius principus, tėvų atsakomybę... tuo visiškai pribaigdami ir taip jau atsakomybės iškamuotus tėvelius, mamas ir tėčius.

Ir vis dėlto mes esame optimistai. Nėra viskas taip blogai! Priešingai, padėtis netgi geresnė, negu jūs manote. Iš tikrųjų galima būti gerais tėvais ir auklėti vaiką protarpiais tarp savo darbų, kad ir vaikui jūsų pakaktų, ir jūs patys jaustumėtės esą žmonės.

Čia svarbu įsisąmoninti tik vieną paslaptį: vaikams nereikia, kad jiems atiduotumėte geriausius savo gyvenimo metus ir visą gyvenimą rūpindamiesi tik jais. Vienintelis dalykas, kurio jiems reikia, - tai jūsų besąlygiška meilė. Kas tai yra ir kodėl ji tokia svarbi, kaip ją rodyti ir kuo ji skiriasi nuo paprastos meilės - apie tai papasakosime pirmoje knygos dalyje.

Jeigu jūsų meilė vaikui besąlygiška, kitaip sakant, nepriklauso nuo jo pažymių ir elgesio, kaimynų nuomonės, jūsų darbų grafiko ir kitų smulkmenų, jums bus nesunku duoti vaikams tai, ko jiems labiausiai reikia. O labiausiai jiems reikia trijų paprastų dalykų:

• pagarbos,

• pasitikėjimo,

• saugumo.

Tai tie trys dėmenys, kurie padarys mylimą žmogų laimingą. Apie juos - pirma knygos dalis.

Visokie auklėjimo sunkumai ir problemos prasideda tuomet, kai prarandama besąlygiška meilė. Tačiau kaip pastebėti, kad jos nebetenkame, kaip išsaugoti ją savo ir vaikų širdyse? Kaip rasti reikiamą ribą - duoti vaikui tai, kas jam būtina, ir nebrukti to, kas nebūtina, tai aprašyta antroje knygos dalyje. Ji skiriama pasakojimui, kaip tėvams išmokti augti drauge su vaiku.

Iš tiesų geri tėvai įgauna patirties drauge su mažyliu ir taip pat auga. Vaiko kūdikystė ir yra (arba buvo) jūsų pirmieji žingsniai į šį sudėtingą, bet nuostabų mokslą būti tėvais. Ši patirtis liko su jumis, kai kūdikio linksmos (ir nelabai) išdaigos pasibaigė ir persikraustė į šeimos kronikas. Iš šios pirmosios patirties jūs galbūt jau pasidarėte tris naudingas išvadas:

• Bet kokie sunkumai - laikinas reiškinys.

• Su vaiku galima susitarti. VISADA!

• Iš bet kurios situacijos visada galima rasti išeitį - ir netgi ne vieną. Toji patirtis jums byloja: neapsunkinkite sau gyvenimo. Priimkite savo

vaikus tokius, kokie jie yra. Gyvenkite ir džiaukitės drauge su jais. Vaikų auklėjimas - visiškai nesunkus dalykas, netgi atvirkščiai, - linksmas ir įdomus.

Apie tai trečia dalis: auginkite vaikus kaip gėles. Juk tada, kai iš žemės išdygsta mažas daigelis, mes jo neskubiname ir tuo labiau netempiame už lapelių, kad greičiau užaugtų. Į saulę jis stiebsis pats, be mūsų, nes tokia jo prigimtis. Mes jį tik saugome. Mes tiesiog sukuriame palankias sąlygas jo augimui. Tiesiog džiaugiamės ir laukiam, kada jis paaugs, kada pumpuras sustiprės ir kada žiedlapiai prasiskleis.

Kiekvienas sodininkas žino: medis užaugs, gėlės pražys. Augimui paprasčiausiai nereikia kliudyti.

Tiesiog reikia viską daryti laiku: ir palieti, ir patręšti dirvą, ir išravėti piktžoles, ir aptverti; ir būtinai turėti omeny, ko reikia šitai gėlei šiuo momentu ir šitoje jos vystymosi stadijoje.

Taip elkimės ir su vaikais.

Vaikai auga patys. Ir viskas būna reikiamu laiku.

Tam natūraliam procesui turime ne kliudyti, o padėti, palaikyti jį, saugoti.

Taigi viskas paprasta - ir trečioji knygos dalis nėra sudėtingesnė negu penktosios klasės algebra (kurią jums, beje, irgi dar prireiks išmokti). Reikia tiesiog pakeisti savo elgesio strategiją ir taktiką: ne auklėti vaiką, o žaisti su juo tai, kas jam reikalinga ir naudinga. Žaidimas - pats patikimiausias būdas, kai turime spręsti sudėtingas problemas, kurių su pavydėtinu pastovumu mums vis mesteli mūsų įpėdiniai.

Na, o kliudys jums šią nuostabią programą įgyvendinti trys priešai: kaltės jausmas, jūsų pačių vaikystės chimeros ir jūsų pačių gyvenimo patirtis (kuri, tiesą sakant, ne visada tinka mūsų vaikams). Apie spąstus geriems tėvams mes IRGI PAPASAKOSIME ŠIOJE KNYGOJE. Taigi galėsite pasižiūrėti priešams į akis ir išmokti su jais sugyventi.

Na o kad knyga ginkdie nebūtų panaši į vadovėlį, mes gausiai pridėjome į ją žaidimų, praktinių užduočių ir testų - linksmų, lengvų ir labai labai svarbių.

Beje, štai pirmas testas tėveliams. Jis parodys, koks jūs sodininkas savo tylimiems vaikučiams, ar gerai žinote, kokie jūsų vaiko poreikiai, ir ar nepainiojate jų su savo pačių įsivaizdavimu, ką norėtųsi turėti jūsų sūnus ar dukrelė.

  • Autorius: Nina ir Zariana Nekrasovos
  • Leidėjas: Mijalba
  • Išleidimo metai: 2008
  • Knygos puslapių skaičius: 386
  • Formatas: 15x22, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 978-9955-599-56-2

2014-04-17

Knyga labai tinka tėveliems, kamuojamiems nuolatinio kaltės jausmo, bandantiems tapti idealiais idealių vaikų tėvais, pamirštantiems, kas yra vaiko auginimo džiaugsmas, nesuprantantiems, kodėl vaikai pyksta ir tuo pačiu neatsisukantiems į save. Man ši knyga padėjo nustumti savo perfekcionizmą į šalį ir nustoti laikytis milijono vaiko auginimo rekomendacijų, kurios verčia susikoncentruoti į auklėjimo procesą, bet ne į patį vaiką. Keičiuosi aš, keičiasi ir mano mažoji.

2013-01-21

Labai patiko ši knyga. Vertinu aukščiausiais balais. Lengvai skaitoma. Rekomenduoju draugam.

2011-01-07

Gavau šią knygą dovanų. Labai vertinga ir įdomi knyga, kas turite ar planuojate turėti vaikučių :) Yra begalė vertingų patarimų ir tikrai surasite kaip jais pasinaudoti. Siūlau įsigyti.

Parašykite atsiliepimą apie „Liaukitės vaikus auklėti“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą „Liaukitės vaikus auklėti“, Nina ir Zariana Nekrasovos. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Nina ir Zariana Nekrasovos su knyga „Liaukitės vaikus auklėti“ jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga „Liaukitės vaikus auklėti“ patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Nina ir Zariana Nekrasovos. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą „Liaukitės vaikus auklėti“ palikti ir jūs.

 


Dažnai su „Liaukitės vaikus auklėti“ perkama kartu