0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Lietuvių ir prūsų religinė elgsena: aukojimai, draudimai, teofanijos

Kaina internetu: 14,99 €
Kaina knygyne: 16,69 €*
Sutaupote: 1.70 € (11%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Lietuvių ir prūsų religinė elgsena: aukojimai, draudimai, teofanijos


2021-04-30 14.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Lietuvių ir prūsų religinė elgsena: aukojimai, draudimai, teofanijos" aprašymas
"2015 m. publikuotas darbas, skirtas paskutiniųjų Europos pagonių - lietuvių ir prūsų - reikšmingiausių religijos segmentų - dievų atvaizdų, šventyklų, šventviečių, aukviečių bei jose apeigas atlikusių žynių - charakteristikai1. Ši monografija skirta kitų svarbiausių baltiškos pagonybės elementų - lietuvių ir prūsų aukojimo ritualų, religinių draudimų bei teofanijų - analizei. Susisteminus aukojimo apeigų aprašus, siekiama nustatyti, kokios aukų rūšys galėjo būti žinomos lietuviams ir prūsams XIV-XVII a.; kokie pagrindiniai aukojimų dievams ir mirusiems protėviams tikslai; kas atlieka aukojimo apeigas, kokie ryškiausi aukotojo ir kitų apeigų dalyvių apeiginiai veiksmai; kas ir kokiems dievams dažniausiai aukota. Ne mažiau svarbu įvertinti aukojimo tikslų, aukojimo būdo, vietos ir pačios aukos turinio koreliaciją; palyginti, kuo vienas aukojimo būdas savo siekiais, adresatu, ritualo eiga skiriasi nuo kitų žinomų ir sankcionuotų to paties laikotarpio aukojimo būdų.
Aukojimo ritualai neatsiejami nuo apeiginių tekstų - maldų. Dėl to šiuo tyrimu siekiama išsamiai aptarti visų XIV-XVII a. rašytiniuose šaltiniuose užfiksuotų maldų (ar jų fragmentų), kuriomis kreipiamasi į pagoniškuosius lietuvių bei prūsų dievus, paskirtį, adresatą, meldimosi laiką ir vietą, maldų sakytojus, taip pat šių maldų sklaidą vėlesniuose šaltiniuose, sąsajas su nekanoninėmis krikščioniškomis maldomis bei tautosakiniais maldelių, užkalbėjimų, palinkėjimų tekstais.
Dar viena šio veikalo dalis skirta religiniams draudimams ir teofanijoms. Siekiama parodyti, kokia galėjo būti dievų ir žmonių akistata ikikrikščioniškuoju laikotarpiu, ar apsireikšdavo kariams ir žemdirbiams dievai, kokie žinomi ir aprašyti tokio apsireiškimo būdai, laikas, vieta bei kitos aplinkybės; nustatyti, išryškinti svarbiausius pagonių lietuvių ir prūsų religinius draudimus, jų ištakas bei refleksijas XIX-XX a. papročiuose, tikėjimuose, tautosakoje.
Šioje monografijoje norima ir stengiamasi ne tiek fiksuoti tam tikro laikotarpio situaciją, kiek parodyti aukojimo ritualų, maldų, teofanijų, religinių draudimų raidą - jų požymius iki krikščionybės (XIII-XIV a.), pirmuosius du šimtmečius po krikščionybės (XV-XVI a.), religiniu sinkretizmu išsiskiriančioje XVII a. pabaigoje - XVIII a. pradžioje bei laikotarpiu, kuriuo fiksuojamos ir įvairiais pavidalais reiškiasi aptariamųjų pagoniškosios religijos elementų refleksijos, t. y. XIX a. - XXI a. pradžioje."


Rimantas Balsys


Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvių ir prūsų religinė elgsena: aukojimai, draudimai, teofanijos"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Religijos studijos

Rimantas Balsys parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Lietuvių ir prūsų religinė elgsena: aukojimai, draudimai, teofanijos, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Lietuvių ir prūsų religinė elgsena: aukojimai, draudimai, teofanijos aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Lietuvių ir prūsų religinė elgsena: aukojimai, draudimai, teofanijos už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Lietuvių ir prūsų religinė elgsena: aukojimai, draudimai, teofanijos? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Rimantas Balsys tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lietuvių ir prūsų religinė elgsena: aukojimai, draudimai, teofanijos" perkama kartu