⭐⭐⭐ MAŽŲ KAINŲ DIENOS! Ypatingi pasiūlymai visą savaitę! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Mano vardas – Marytė

4.7
(29 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 10,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-10-04 Lauras

Labai gera knyga. kaip mini autore, sie vaikai į istorija iejo nepastebeti ir svarbu juos pamineti.


2023-03-31 10.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Mano vardas – Marytė" aprašymas

„Mano vardas – Marytė“ – tikrais faktais paremtas rašytojo Alvydo Šlepiko romanas, 2012-ais metais pelnęs „Metų knygos“ apdovanojimą bei įvertintas Lietuvos rašytojų sąjungos premija. Skaudžias istorines temas narpliojanti knyga sulaukė daug tarptautinio dėmesio ir palankių atsiliepimų. 2021-ais metais pasirodė jau dvyliktasis šio romano tiražas.

„Mano vardas – Marytė“ pasakoja apie tai, kas ištiko Rytprūsių žmones po Antrojo pasaulinio karo. Našlėmis likusios vokietės susidūrė su skaudžia realybe – prievarta, skurdu ir badu. Gelbėdamos savo vaikus, siųsdavo juos į kitą Nemuno pusę – į Lietuvą. Čia jiems prigijo „vilko vaikų“ pravardė.

Našlaičiai, patekę į mūsų šalį, ne visada rasdavo geresnį gyvenimą. Vieni pradėdavo dirbti pas ūkininkus, kurių dalis nevengdavo išnaudoti vaikų, kiti elgetaudavo, vagiliaudavo ir kitaip bandydavo prasimanyti maisto, kuriuo dalindavosi su broliais, seserimis ir motinomis.

Romanas pasakojamas per pagrindinės veikėjos vokietaitės Renatės ir jos šeimos patirtį, atskleidžiančią visą siaubą, užgriuvusį Rytprūsių gyventojus. Alvydas Šlepikas rėmėsi tikromis „vilko vaikų“ istorijomis.

„Mano vardas – Marytė“ – ne tik romano pavadinimas, bet sakinys, kuris ne kartą gelbėjo Renatę. Tai knyga apie atjautą, meilę, siekį išgyventi ir atmintį, nes istorijos negalima pamiršti.

Kūrinys buvo išverstas į įvairias užsienio kalbas ir dėmesio susilaukė ne tik Lietuvoje. Jungtinės Karalystės leidinys „The Times“ romaną įtraukė į geriausių 2019-ų metų knygų sąrašą. Vokietijoje Alvydas Šlepikas buvo įvertintas Georgo Dehio premija. Daugybė teigiamų apžvalgų ir recenzijų taip pat kalba už save.

Alvydas Šlepikas (g. 1966 m.) – lietuvių rašytojas, poetas, režisierius, aktorius bei scenaristas. Jis debiutavo su poezijos žanro kūriniais, vėliau išleido novelių, rašė scenarijus populiariems serialams.

Jei dar neskaitėte šios premijomis įvertintos knygos, rekomenduojame ją įsigyti internetu ir susipažinti su skaudžiu istorijos tarpsniu. Pirkti online rasite ir daugiau knygų su istoriniais siužetais. Ieškote gerų kainų ir norite apsipirkti pigiau? Visada stengiamės pasiūlyti įvairių akcijų ir išpardavimų. Kaip nepasimesti asortimento gausoje? Atsižvelkite į informacinę knygų santrauką, kurioje rasite trumpą aprašymą, nurodytą puslapių skaičių, skaitytojų atsiliepimų, taip pat dažnai galėsite pavartyti virtualias ištraukas.Kiti taip pat domėjosi


2022-10-04

Labai gera knyga. kaip mini autore, sie vaikai į istorija iejo nepastebeti ir svarbu juos pamineti.

2022-10-02

Knyga "mano vardas - Maryte" - liudna ir skaudi istorija. Dar vienas istorijos skyrius, su kuriuo nelabai esu susipazinusi.

2022-09-29

Nemėgstu knygų apie karą. Tačiau šios knygos santrauka mane užkabino. Buvo sunku nustoti skaityti.

2021-10-01

2021-09-12

Na, lietuvių literatūra retai kuo smagiu pasižymėjo, tokia jau mūsų istorija. Aš tokių knygų nesuprantu, slegia.

2021-09-12

Labai dramatiška knyga, po jos lieka liūdesys, neviltis ir didelis gailestis, bet gerai, kad yra kas rašo tokia tema, neleidžia pamiršti praeities

2021-09-07

Senelė pasakojo, jog jos kaimynė buvo priglaudusi tokio likimo vaiką. Patys daug neturėdami atvira širdim priiėmė į šeimą dar vieną narį. Minėjo, jog užaugino puikiu žmogumi. Geros širdies ankščiau buvo žmonės.

2021-09-07

Visai nereikia siaubo romanų ir trilerių, kad gauti adrenalino. Tokia realybė, tai pati žiauriausia siaubo literatūra.

2021-09-01

Žiuri knyga, apie labai nesmagius dalykus. Karai tikrai nieko nesprendžia , karai tik sukelia papildomų rūpesčių žmonijai.

2021-08-17

Sunku patikėti, kad tai vyko iš tiesų, kaip vaikai apskritai galėjo išgyventi tokiomis sąlygomis ir kaip į jas buvo pastūmėti... Labai graudi ir širdį apsunkinanti knyga.

2021-08-05

Negalvojau, kad Šlepikas gali taip rašyti. Aš galvojau jis tik nelabai gerų serialų scenariatas.. teks pakeisti nuomonė.

2021-08-04

Oho vienas įdomesnių romanų pastaruoju metu. apskritai rašytojų sąjungos leidykla, leidžia tik vertas dėmesio knygas, jau įsitikinu ne pirmą kartą.

2021-08-03

Pamenu močiutė vaikystėje yra pasakojusi, kaip pas juos buvo kažkoks vaikas, netekęs tėvų per karą, berniukas ir jie augo kaip broliai visi, bet vėliau tas vaikas kažkur dingo, jie manė kad gal nuskendo upėj, nes niekas jo daugiau nebematė. Skaitydama vis galvojau, o gal jis tiesiog pabėgo toliau... labai žiaurus gyvenimas kartai būna. ..

2021-07-26

Labai jautru ir skaudu, bet tuo pačiu žavi ir geraširdžiai žmonės, kurie stengėsi padėti nelaimėliams vaikučiams. Kiek tokių būtų šiandien? Nemanau, kad atsirastų nors vienas.

2021-07-20

Mano vardas Marytė paliko įspūdį savo paprastumu, bet kartu ir gilumu. Verčianti susimąstyti.

2021-07-19

Tai, ką išgyveno šie vaikai ir šeimos, buvo nesuprantama ir siaubinga...

2021-07-15

Nieko nėra baisiau už karą ir tuos sunkimus, kuriuos iškentė mūsų tėvai, kažkieno seneliai. Pamenu kaip mamutė pasakodavo, apie alkanas dienas kai neturėdavo po kelias dienqs ko valgyti...

2021-07-13

Tik šios istorijos dėka sužinojau apskritai tokį terminą, kaip vilko vaikai. Žiauri negailestinga vaikystė. Kaip greitai pamirštama, o juk tie vaikai dabar jau senukai dar gyvi. Sunku patikėti net.

2021-07-08

Labai įsimintina ir graudi istorija. Mažai ką žinojau šia tema, faktai sukrėtė.

2021-07-06


Sugraudino iki ašarų, negaliu patikėti, ką turėjo ištverti vargšai vaikai. Pati turiu vaikų, nesuvokiama, kokiame siaube jie galėjo gyventi.

2021-07-05

Istorijos puslapiai, kurių nedera pamiršti. Labai jautri istorija, stebina vaikų išradingumas ir drąsa atsidūrus tokioje nepavydėtinoje situacijoje, labai gaila žiauraus likimo.

2021-07-01

Knyga, kurią tikrai verta perskaityti! Nuostabus ir ryškus pasakojimas apie vaikus, kurie išgyveno Antrojo pasaulinio karo metais Vokietijoje.

2021-04-01

Labai jautri knyga.Skaičiau akių neatplėšdama.Buvau girdėjusi apie vilko vaikus,bet kad šitoks kelias dėl išlikimo-sunku net protu suvokti...

2021-02-03

Žinoma, kad esame Vokietijos pusėje. Vokiečiai - išlaisvintojai nuo komunizmo, sovietai - žmogžudžiai, prievartautojai, grobikai.

2020-04-10

Sukrečianti ir tikroviška. Istorija, kurios nevalia pamiršti. Viskas trapu, kartojasi, sugrįžta. Kurioje pusėje mes būtume šiandien?

2020-03-09

geriausia ka esu skaiciusi 2020...

2020-02-04

Skaudi knyga, nes skaudžios vilkų vaikų istorijos.

2019-12-13

2019-12-04

Puiki knyga ir puikūs įvertinimai. Sveikinu!!! Mano pokerio kovų romaną “Karklų rožės“ bandė versti Anglijoje gyvenanti pilietė,tačiau niekas neišėjo.Gal malonėtumėt Jūsų vertėjo Email. Turiu JAV ambasadoriaus Johno tefto padėką.

Parašykite atsiliepimą apie "Mano vardas – Marytė"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Mano vardas – Marytė", Alvydas Šlepikas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Alvydas Šlepikas su knyga "Mano vardas – Marytė" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Mano vardas – Marytė" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Alvydas Šlepikas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Mano vardas – Marytė" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Mano vardas – Marytė" perkama kartu