0

Mano vardas - Marytė

  • Nuolaida knygai -25%
3.8
(5 įvertinimai)
Internetu: 9,99 €
Knygyne: 13,19 €*
Sutaupote: 3.20 € (25%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
2020-04-10 Eglė

Sukrečianti ir tikroviška. Istorija, kurios nevalia pamiršti. Viskas trapu, kartojasi, sugrįžta. Kurioje pusėje mes būtume šiandien?

Informacija

Mano vardas - Marytė

  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 208
  • ISBN ar kodas: 9789986399032

2020-07-31 9.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Romanas „Mano vardas - Marytė“ pasakoja apie slogią pokario atmosferą ir siekia užpildyti istorijos spragą – vadinamųjų „vilko vaikų“ situaciją po Antrojo pasaulinio karo. Alvydas Šlepikas romane pasakoja apie slegiančius vaikų išgyvenimus.

„Vilko vaikais“ vadinami Rytprūsių vokiečių vaikai, kurie dėl nepritekliaus, skurdo ir bado buvo priversti keltis per Nemuną į Lietuvą. Čia jie elgetavo, dirbdavo pas ūkininkus, o savo sunkiai uždirbtą maistą nešdavo atgal namo. Daugelis tokių vaikų – našlaičiai, kurių tėvai išėjo į karą ir negrįžo.

Romane „Mano vardas – Marytė“ autorius pasakoja vienos šeimos istoriją. Eva – moteris, kurios vyras išėjo į karą ir negrįžo. Šeimoje auga penki vaikai, viena iš jų – Renatė, gavusi lietuvišką Marytės vardą. Alvydas Šlepikas romane pasakoja ir apie vaikų keliones į Lietuvą, ir Rytprūsių pokario gyvenimo tragizmą. Knygoje autorius aprašo tikrais faktais paremtus įvykius, kurie šiandien atrodo sunkiai suvokiami – pavyzdžiui, kai motina vaiką išmaino į maišą bulvių. Tik taip dar esama vilties išgyventi – galbūt vaikas Lietuvoje gaus darbo pas ūkininkus, išliks.

Ilgą laiką „vilko vaikų“ tema buvo tabu – tiek Sovietų Sąjungoje, tiek Vokietijoje, todėl apie ją išlikę labai nedaug informacijos. Svarus Alvydo Šlepiko indėlis tas, kad rengdamas medžiagą romanui „Mano vardas – Marytė“ jis kalbėjosi su gyvais laikotarpio liudininkais, „vilko vaikais“. Autorius teigia, nenorėjęs sąmoningai vaizduoti žiaurumo – jam svarbiau buvo parodyti santykį tarp vilties ir nevilties šiuo tamsiu istorijos laikotarpiu. Alvydas Šlepikas norėtų, kad šią knygą perskaitytų paaugliai.

Pripažinimą pelniusi „Mano vardas – Marytė“ susilaukė ne vieno tiražo. Ji išverstą į vokiečių kalbą ir pristatyta užsienio skaitytojams. Kitais metais ją planuojama išleisti angliškai, todėl Alvydas Šlepikas buvo pakviestas ją pristatyti prestižinėje Londono knygų mugėje. Leidėja Juliet Mabey pažymėjo, kad ši knyga anglakalbiui skaitytojui atvers visiškai naują istorijos perspektyvą. Knygos recenzijas galite paskaityti delfi.lt ir 15min.lt.

Alvydas Šlepikas – poetas, režisierius ir scenaristas, kurio kūriniai susilaukė pripažinimo ir svarbių apdovanojimų. 1998 m. rašytojui suteikta literatūrinė Zigmo Gėlės premija, 2012 m. – Jurgio Kunčino vardo premija, o 2013 m. jį įvertino ir Lietuvos rašytojų sąjunga. Pastaroji premija skirta už romaną „Mano vardas – Marytė“, 2012 m. tapusią Lietuvos Metų knyga.2020-04-10

Sukrečianti ir tikroviška. Istorija, kurios nevalia pamiršti. Viskas trapu, kartojasi, sugrįžta. Kurioje pusėje mes būtume šiandien?

2020-03-09

geriausia ka esu skaiciusi 2020...

2020-02-04

Skaudi knyga, nes skaudžios vilkų vaikų istorijos.

2019-12-13

2019-12-04

Puiki knyga ir puikūs įvertinimai. Sveikinu!!! Mano pokerio kovų romaną “Karklų rožės“ bandė versti Anglijoje gyvenanti pilietė,tačiau niekas neišėjo.Gal malonėtumėt Jūsų vertėjo Email. Turiu JAV ambasadoriaus Johno tefto padėką.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu