0
Pabaltijys ir Kremlius, 1940-1953 m.
3.99 InStock

Pabaltijys ir Kremlius, 1940-1953 m.

  • Nuolaida knygai -65%
Internetu: 3,99 €
Knygyne: 11,29 €*
Sutaupote: 7.30 € (65%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Pabaltijys ir Kremlius, 1940-1953 m.

  • Leidėjas: Mintis
  • Išleidimo metai: 2010
  • Formatas: 14x20, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 416
  • ISBN ar kodas: 9785417010163

3.99 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Elenos Zubkovos „Pabaltijys ir Kremlius. 1940-1953 m.“ – išsami istorijos studija, atskleidžianti, kaip Lietuva, Latvija ir Estija tapo Sovietiniu Pabaltiju. Tiriama, kokie buvo šių šalių sovietizavimo sprendimų priėmimo būdai ir kas tokius sprendimus priėmė. Keliami klausimai, kada Stalinui kilo mintis sovietizuoti šias šalis, kaip keitėsi inkorporavimo į sovietinę sistemą metodai, kaip klostėsi Kremliaus, Baltijos šalių elito ir paprastų piliečių santykiai. Atsakymai į šiuos ir daugelį kitų klausimų grindžiami Rusijos federalinių archyvų dokumentais. Knygoje sovietizavimas suprantamas kaip procesas, kuriuo siekta integruoti regioną į sovietinę sistemą, perkuriant politines, socialines ir ekonomines struktūras pagal sovietinį modelį.

Autorė daug dėmesio skiria paties toponimo Pabaltijys atsiradimui. Ji teigia, kad tai ne geografinė, o istorinė sąvoka, neatsiejama nuo žodžio sovietinis. Iš tiesų istorinis ir etnokultūrinis Lietuvos, Latvijos ir Estijos kelias neleistų kalbėti apie kokį nors bendrumą. Būtent sovietizacija suartino ir apjungė tris šalis, kurios vėliau pavirto bendru kumščiu kovojant dėl nepriklausomybės ir priartino Sovietų sąjungos žlugimą.Tai novatoriška studija, atskleidžianti Rusijos istorikės požiūrį į Lietuvai aktualią temą.

Ypač svarbu, kad autorė, kitaip nei Lietuvos istorikai, turėjo galimybę naudotis Rusijos federaliniais archyvais ir pagrįsti tyrimą autentiškais dokumentais, apie kurių egzistavimą Lietuvos istorikai tik spėja. Ši knyga padės skaitytojui susidaryti išsamesnį to laikotarpio vaizdą, o istorikus paskatins diskutuoti su Rusijos mokslininkais.

Dar ne taip seniai dauguma tyrimų, skirtų Baltijos šalių istorijai nuo 1940 iki 1953 metų, skleidė žinias, neįtikėtinai tolimas tikrovei. Pirmiausia neį

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu