0

Panelės ir našlės, 3 dalis

Internetu: 7,69 €
Knygyne: 8,99 €*
Sutaupote: 1.30 € (15%)
  • Pristatysime: per 3-6 darbo dienas*
Informacija

Panelės ir našlės, 3 dalis

  • Leidėjas: Mintis
  • Išleidimo metai: 2013
  • Formatas: 13x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 280
  • ISBN ar kodas: 9785417010514

2020-05-31 7.69 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Trečiame romano tome – tolesni Lechickių giminės palikuonių gyvenimo ir likimo vingiai, neatsiejamai persipynę su tragiška šalies istorija. Jie dalyvauja Antrojo pasaulinio karo metu vykusiame Varšuvos sukilime, po jo pralaimėjimo Evelina išgyvena tremties į Sibirą pragarą, Jasius – nelaisvės, saugumiečių persekiojimo košmarą. Vis dėlto visi šeimos nariai bet kokia kaina siekia išsaugoti gimtuosius namus. Romano herojus įsuka meilės, aistrų, už širdies griebiančių džiaugsmų ir išgyvenimų verpetai.

Trilogija „Panelės ir našlės“ – tai epinis pasakojimas, apimantis beveik šimtą metų nuo 1863–1864 m. sukilimo iki šių dienų. Kelių vienos šeimos moterų kartų likimai glaudžiai persipina su Lenkijos istorija. Romano veiksmas vyksta Sibire, Paryžiuje, Varšuvoje, paskui sovietų lageriuose ir galiausiai šeimos dvare Lechice. Motinos, žmonos ir dukterys išgyvena sunkius laikus kaip ir visa šalis. Jos susiduria su artimųjų mirtimi ir skaudžiais likimo smūgiais, išgyvena Paryžiaus Komunos, Hitlerio okupacijos, stalinistinio laikotarpio ir karo metus.

M. Nurowska savo romanuose moteriškąją sąmonę tyrinėja etniniu, istoriniu ir politiniu aspektu. Jos stiliui būdingas lengvumas neretai persipina su subtilia ironija. Pagrindines veikejas moteris valdo prieštaringi jausmai. Autorė kuria psichologinius veikėjų charakterius ar išryškina jų konfliktą su aplinkiniu pasauliu, pasitelkdama melodramos žanro išraiškos priemones.
Marija Nurovska (Maria Nurowska, g. 1944) – viena žinomiausių šiuolaikinių lenkų rašytojų. Ji studijavo lenkų ir slavų literatūrą Varšuvos universitete, parašė daugiau kaip 30 kritikų gerai įvertintų romanų. M. Nurowskos kūryba išversta į daugiau nei 10 kalbų.

Iš lenkų kalbos vertė Kazys Uscila

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu