0

Pertrūkis tikrovėje. Straipsniai apie literatūrą ir kultūrą

Internetu: 9,99 €
Knygyne: 11,49 €*
Sutaupote: 1.50 € (14%)
  • Pristatysime: per 3-6 darbo dienas*
Informacija

Pertrūkis tikrovėje. Straipsniai apie literatūrą ir kultūrą


2020-04-30 9.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Straipsnių rinktinėje "Pertrūkis tikrovėje. Straipsniai apie literatūra ir kultūrą" publikuojami per keturiasdešimt su viršum metų, įvairiomis progomis literatūros ir kultūros temomis rašyti ir ilgainiui susikaupę straipsniai bei esė. Daugelis jų, anksčiau publikuoti anglų, rusų ar lenkų kalbomis, dabar tapo prieinami ir lietuvių kalba.
Vienu iš šios rinktinės tikslų galėtume įvardyti siekį, suteikti skaitytojui, kaip teigia pats autorius, šiek tiek nebanalios informacijos ir supažindinti jį su savotiškesniais požiūriais svarstomų temų atžvilgiu.

Knygą "Pertrūkis tikrovėje. Straipsniai apie literatūra ir kultūrą" iš viso sudaro keturios dalys.
Pirmoji apima straipsnius lietuvių literatūros tema, kurios spektras ganėtinai platus: nuo erdvės ir laiko Kristijono Donelaičio „Metuose“, Maironio, „Trečiojo fronto“, lietuvių poezijos abipus Atlanto iki Aido Marčėno.
Antroji dalis, skirta artimųjų kaimynų literatūroms, pradedama iškalbingu pasakojimu apie pirmąjį rusų tremtinį - kunigaikštį Andrejų Kurbskį („Bergždžios pastangos“). Šią dalį daugiausia sudaro rusų ir lenkų literatūros ir kultūros temomis rašyti straipsniai.
Trečiojoje dalyje logiškai pereinama prie Vakarų literatūros temų ir tokių literatūros ikonų kaip Shakespeareas, Marcelis Proustas, Albertas Camus ar Virginia Woolf.
Paskutinioji ir gan asmeniška knygos "Pertrūkis tikrovėje. Straipsniai apie literatūra ir kultūrą" dalis yra sudaryta „Iš atsiminimų“ fragmentų, apie įdomesnius žmones, kuriuos savo gyvenime teko pažinti knygos autoriui.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu