⭐ -10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SKAITOM

0

Pirkėjų atsiliepimai

Programinės įrangos lokalizavimo pagrindai

Šiuo metu neparduodama

2022-08-31 6.49 SoldOut

Knygos "Programinės įrangos lokalizavimo pagrindai" aprašymas

Vadovėlyje pateikiami programinės įrangos lokalizavimo pagrindai: aptariami kalbos ir rašto ženklai, ženklų kodavimo klausimai, nagrinėjama lokalizavimo darbų eiga, įvardijamos lokalizavimo problemos, aptariamos kultūrinės dimensijos.

Vadovėlis skiriamas aukštųjų mokyklų studentams ir lokalizavimo arba internacionalizavimo tematiką pasirinkusiems doktorantams. Jis turėtų sudominti ir lokalizuotojus praktikus – pagelbėtų geriau suvokti lokalizavimo procesus, našiau ir sistemingiau atlikti lokalizavimo darbus.

Įvadas


Lokalizavimas - tai programinės įrangos pritaikymas (adaptavimas) tam tikrai kalbinei ir kultūrinei aplinkai. Poreikis lokalizuoti atsirado pradėjus masiškai eksportuoti programas į skirtingomis kalbomis kalbančias ir skirtingas kultūrines tradicijas turinčias valstybes. Lietuvoje mokslinius programų lokalizavimo tyrimus daugiau kaip dešimt metų vykdo Matematikos ir informatikos institutas.

Lokalizuota programinė įranga turi taisyklingai apdoroti tekstus, parašytus rašmenimis kalbos, kuriai ji lokalizuojama. Joje turi būti naudojama tai kalbai tinkama koduote, toje kalboje ir valstybėje priimti matavimo vienetai ir jų žymenys, datos, laiko ir kiti formatai, turi būti išversti ir adaptuoti kompiuterio ekrane matomi tekstai (meniu, dialogo langų užrašai, kompiuterio pranešimai), išversta ir adaptuota dokumentacija (elektroniniai ir popieriniai žinynai, vadovėliai). Taip pat turi būti naudojama tai kultūrinei terpei būdinga simbolika, spalvos ir kiti elementai.

Lokalizavimo pradžioje (XX a. 9-ajame dešimtmetyje) pagrindinis dėmesys buvo skiriamas galimybei apdoroti konkrečios kalbos tekstus. Tik vėliau buvo imta nagrinėti programinės įrangos adaptavimą įvairioms kultūros ir kalbos normoms ir siekti, kad lokalizuota programa būtų tarsi specialiai suprojektuota konkrečios vietovės bendruomenei.

Dar ir dabar pasitaiko, kad programinės įrangos lokalizavimas suprantamas kaip vertimas. Tačiau net ir vien programinės įrangos tekstų pateikimas kita kalba panašesnis ne į įprastą, bet į gerokai adaptuotą vertimą.

Programinės įrangos lietuvinimas - tai atskiras programų lokalizavimo atvejis, kai programa modifikuojama taip, kad tiktų darbui Lietuvoje. Jis mums svarbiausias. Bet lokalizuotojas turi žinoti bendrus lokalizavimo principus, suvokti lietuvių kalbos specifiką. Todėl kalbėsime apie lokalizavimą apskritai, bet visur aptarsime ir lietuvišką atvejį.

Nagrinėsime įvairių kalbų savybes, turinčias įtakos lokalizavimui, daug dėmesio skirsime rašmenims ir jų kodavimui, nes Lietuvoje rašto ženklų vartojimas dar yra problemiškas. Aptarsime lokalizavimo metodus ir priemones. Pateiksime patarimų, kaip versti specifinius tekstus iš anglų į lietuvių kalbą. Išsamiai analizuosime programinės įrangos lokalizavimo eigą, pagrindinius komponentus, įvardysime problemas, pateiksime siūlymų, trumpai apžvelgsime kultūrines dimensijas.

Programinės įrangos lokalizavimas yra tarpdisciplininis dalykas. Visų pirma reikalingos informatikos ir kalbos žinios. Autoriai - informatikai. Todėl ir rašome daugiau apie informatikos dalykus, bet pateikiame ir kalbos žinių, reikalingų informatikos studentams, pasirinkusiems lokalizavimo kursą. Tikimės, kad vadovėlis bus naudingas ir programinės įrangos lietuvintojams bei kitiems lokalizavimu besidomintiems skaitytojams.


Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Programinės įrangos lokalizavimo pagrindai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Kitos kompiuterijos knygos

V. Dagienė, G. Grigas, T. Jevsikova pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Programinės įrangos lokalizavimo pagrindai", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Programinės įrangos lokalizavimo pagrindai" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Programinės įrangos lokalizavimo pagrindai" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Programinės įrangos lokalizavimo pagrindai"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, V. Dagienė, G. Grigas, T. Jevsikova tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Programinės įrangos lokalizavimo pagrindai" perkama kartu