0

Regimas žmogus, arba kino kultūra

Kaina internetu: 8,84 €
Kaina knygyne: 9,82 €*
Sutaupote: 0.98 € (10%)
  • Pristatysime: per 3-6 darbo dienas*
Informacija

Regimas žmogus, arba kino kultūra

  • Leidėjas: Mintis
  • Išleidimo metai: 2013
  • Formatas: 15x24, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 168
  • ISBN ar kodas: 9785417010729

2020-09-30 8.84 InStock
Į krepšelį
Knygos "Regimas žmogus, arba kino kultūra" aprašymas

Bélos Balézso (1884-1949) knyga „Regimas žmogus, arba kino kultūra” (1924) - tai vienas iš klasikinių kino teorijos veikalų, be kurio neįsivaizduojama nei šios srities istorija, nei šiuolaikinės diskusijos apie kūną, judesį, gestą, daiktą kine. Taip pat - apie kino kalbos ypatumus, pirmiausia planų (ir ypač stambiojo plano) vaidmenį. Šios diskusijos vyko tarptautiniame, dažniausiai europiniame, kontekste, o pagrindiniai jų dalyviai, be Balézso, buvo Sergejus Eizenšteinas, Dziga Vertovas, Siegfriedas Kracaueris, Ieanas Epsteinas ir kt.

Šiame „Regimo žmogaus” leidime pateikiamas kultūrinis kontekstas, kuriame knyga pasirodė – jį suteikia recenzijos (pirmiausia Roberto Musilio ir S. Kracauerio) bei apžvalginis Helmuto H. Diederichso straipsnis. Knyga skirta ne tik specialistams, bet ir visiems, besidomintiems kino ir vizualumo studijomis.Bella Balazsas (1884-1949) - vienas iš kino teorijos pradininkų ir klasikų; kino scenaristas, dramaturgas, poetas, rašytojas, operų libretų autorius. Jo žymioji knyga „Regimas žmogus, arba kino kultūra" (1924) parašyta dar tada, kai buvo tik pradėta ieškoti būdų rimtai kalbėti apie naująjį meną - kiną. Šioje knygoje jis bando apčiuopti naujosios medijos specifiškumą, „vidinę estetiką". Ir juos randa kameros ir ekrano santykyje su daiktais ir veidais. Šiam santykiui apibūdinti Balazsas pasitelkia fizionomikos ir kraštovaizdžio (taip - ir veido) žodyną, rodo, kaip šį kraštovaizdį kuria tik kinui būdingos priemonės (pavyzdžiui, stambusis planas). Šiuolaikiniame kontekste klasika tapęs „Regimas žmogus" įsijungia į diskusijas apie kino antropologiją, kino fenomenologiją ir kino kalbą.


Serijoje "Kino raštai" jau išleista:

Michail Jampolskij "Kalba-kinas-įvykis: kinas ir prasmės paieškos" (2011)

Thomas Elsaesser, Malte Hagener "Kino teorija: įvadas per juslių prizmę" (2012)

Bėla Balazs "Regimas žmogus, arba Kino kultūra" (2013)

Iš vokiečių kalbos vertė Indrė Dalia Klimkaitė

Parašykite atsiliepimą apie "Regimas žmogus, arba kino kultūra"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Kinas, televizija, radijas

Bela Balazs parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Regimas žmogus, arba kino kultūra, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Regimas žmogus, arba kino kultūra aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Regimas žmogus, arba kino kultūra už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Regimas žmogus, arba kino kultūra? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Bela Balazs tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Regimas žmogus, arba kino kultūra" perkama kartu