0

Ri Džinė

  • Nuolaida knygai -23%
  • Nemokamas knygos pristatymas
Internetu: 15,59 €
Knygyne: 19,99 €*
Sutaupote: 4.40 € (23%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Ri Džinė

  • Leidėjas: Balto
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 448
  • ISBN ar kodas: 9786098233605

2020-07-31 15.59 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Korėjiečių rašytojos Shin Kyung-Sook romanas „Ri Džinė“ paremtais tikrais įvykiais. Jame pasakojama apie paskutines karališkosios Čosono dinastijos dienas.

Našlaitė Ri Džinė sužavėjo karalienę ir su jos palaiminimu tapo rūmų šokėja. Ją įsimyli į Korėją atvykęs prancūzų pasiuntinys Kolenas de Plansi. Jis papasakoja apie savo jausmus karaliui. Ri Džinė - karaliaus vergė, tačiau jis duoda jai leidimą tekėti. Praėjus keliems metams, pora palieka nuo pasaulio izoliuotą Korėją ir išvyksta į gyvenimu alsuojantį Paryžių.

Belle epoque dvasia pulsuojančiame mieste Ri Džinė gyvena laisvos moters gyvenimą. Ji kartu su Paryžiuje studijuojančiu draugu korėjiečiu verčia Čosono karalystės raštus. Tačiau moteris Europoje jaučiasi svetima. Ją kasdien kankina namų ilgesys. Galbūt įtikinusi vyrą grįžti į Korėją ji pagaliau bus laiminga?

Vienas svarbiausių klausimų, sprendžiamų šioje knygoje, tai moters tapatybės paieškos. Ri Džinė, kas ji? Korėjietė ar prancūzė madame? Lankantis Luvre jai kyla klausimas, kas suteikė prancūzams teisę į kitų šalių kultūros vertybes? Galbūt ir jos tėvynainių lobiai saugomi kokiame nors muziejuje? Ar gali būti, kad jos šalies kultūra ir ji pati tėra nežinia kokios kolekcijos eksponatas?

Knygos autorė Shin Kyung-Sook Ri Džinės istoriją pirmą kartą perskaitė vienoje iš Čosono karalystės knygų. Nors ji tilpo į pusantro puslapio, tragiška istorija paskatino leistis į tolimesnes paieškas. Ri Džinės pėdsakų Kyung-Sook ieškojo ne tik Korėjoje, bet ir Paryžiuje, tačiau viskas, ką ji rado – tik jos vyro diplomato gyvenimo liudijimą. Be jokių užuominų apie korėjietę žmoną. Taip biografija virto jautriu, istorinių detalių kupinu grožiniu kūriniu.

Korėjiečių rašytoja Shin Kyung-Sook buvo ketvirtas vaikas šeimoje. Vos šešiolikos sulaukusi mergina persikėlė gyventi į sostinę Seulą. Dienomis dirbo stereoaparatūros fabrike, o vakarais lankė mokyklą. Pirmieji jos rašymo bandymai atsirado streikų metu, kai turėdama laisvo laiko, ji perrašinėdavo skaitomų knygų ištraukas. Vėliau Shin Kyung-Sook pasirinko studijas Seulo menų institute, kur mokėsi kūrybinio rašymo.

Nors autorė yra apdovanota ne vienu prestižiniu savo šalies ir tarptautiniu literatūros apdovanojimu, labiausiai ją išgarsino knyga „Prašau, pasirūpink mama“. Romanas tapo „New York Times“ bestseleriu ir pelnė Shin Kyung-Sook „Man Asian“ literatūros premiją.

„Nors liūdesys persmelkia visą „Ri Džinės“ istoriją, romanas įvairiaspalvis ir švelnus lyg šilkinis audinys. Shin Kyung-Sook ne be priežasties tapo viena populiariausių Pietų Korėjos rašytojų – jos gebėjimas suprasti smulkiausius žmogaus sielos niuansus peržengia valstybių sienas ir laiko barjerus.“
NPR

Iš korėjiečių kalbos vertė Martynas Šiaučiūnas-Kačinskas

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu