0

Sabrielė

  • Nuolaida knygai -69%
5.0
(3 įvertinimai)
Internetu: 2,39 €
Knygyne: 7,49 €*
Sutaupote: 5.10 € (69%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
2018-10-10 Gintarė

patiko

Informacija

Sabrielė

  • Leidėjas: Bonus animus
  • Išleidimo metai: 2009
  • Formatas: 15x22, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 261
  • ISBN ar kodas: 9789955754138

2020-07-31 2.39 InStock
Į krepšelį
Aprašymas


"Sabrielė" – pirma lietuvių skaitytojų pažintis su pasaulyje kultiniu fantazy žanro autoriumi australiečių rašytoju Garth Nix ir jo į 30 kalbų išversta trilogija "Senoji karalystė" ("Sabrielė" – pirmoji trilogijos knyga).


Iš pirmo žvilgsnio tai tipiškas fantazy žanro kūrinys. Veiksmas vyksta Ancelstjere ir Senojoje karalystėje, kurias skiria milžiniška Siena. Ancelstjeras panašus į daugelį XX a. pradžios Europos šalių su besivystančios technikos užuomazgomis, o Senojoje karalystėje nėra jokios technikos ir viešpatauja magija. Be to, Senąją karalystę vis taikosi užpulti iš Mirties karalystės ištrūkę mirties tarnai. Nuo pavojų karalystę saugo Didžiosios Chartijos magiją įvaldę burtininkai, iš kurių pats galingiausias – Aborsenas. Veiksmas įsisiūbuoja, kai Ancelstjero koledže besimokanti Aborseno dukra Sabrielė gauna iš tėvo žinią su užuomina, jog privalo grįžti į Senąją karalystę, nes joje nutiko kažkas labai baisaus.


Fantazy žanro štampai Garth Nix naudojami drąsiai keičiant jų turinį. Sakysim, nekromantas Aborsenas gina nuo Mirties viską, kas gyva, o skambindamas keistais varpeliais siunčia į Mirtį priešus arba pats paskui juos iškeliauja. Žanrui būdingi požymiai tuo ir baigiasi, nes knygoje pilna visko, kas vienus skaitytojus paverčia jos priešas, o kitus – ištikimais gerbėjais (tarp pastarųjų – karštas "Sabrielės" gerbėjas, pasaulinio garso rašytojas P. Pullman).

Kažkam"Sabrielė" – "žiauri pasaka", bet daugeliui – mistiška ir romantiška atmosfera persmelkta istorija, primenanti Neil Gaiman ,,Žvaigždžių dulkes“. Romano recenzentai nėra vieningi, apibrėždami knygos adresatą. Dalis jų mano, kad tai paaugliai, bet daugelis (taip pat ir knygos autorius) įsitikinę, jog knyga tinka bet kokio amžiaus skaitytojams su lakia fantazija.


Iš anglų kalbos vertė Vytautas Tunkūnas 

2018-10-10

patiko

2011-06-28

super!

2011-01-27

be galo patiko...

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu