⭐Mūsų 21-ojo GIMTADIENIO FIESTA! Ypatingi pasiūlymai ir šventinės kainos Jums! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Šaltojo karo samdinys

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2019-12-02

Šiuo metu neparduodama

2023-02-28 3.99 SoldOut

Knygos "Šaltojo karo samdinys" aprašymas

1946 m. Vilniuje gimęs, bet nuo 1975 m. Londone gyvenantis žurnalistas ir vertėjas Sam Yossman (Semas Josmanas) kartu su Inga Liutkevičiene biografinėje knygoje vaizdingai aprašo pokario Vilnių, klajones po buvusią Sovietų Sąjungą ir neformalias jaunimo grupes, kurios būrėsi spontaniškai kaip atsvara tuometei ideologijai.
S. Josmanas buvo vienas iš pirmojo neformalaus roko festivalio Žirmūnų restorane (1970 m.) organizatorių.

Knygos "Šaltojo karo samdinys" epicentre – Šaltojo karo laikai, SSRS ir socialistinių šalių emigrantų kultūrinė ir antisovietinė veikla praėjusio amžiaus 8- 9 dešimtmečių Vakarų Europoje. Ne vienas S. Josmano kolega, dirbęs BBC, buvo nužudytas šalių, iš kurių emigravo, saugumo tarnybų. Kvapą gniaužia žmonių pabėgimo iš SSRS, socialistinių šalių istorijos. Ir amžinas nerimas jau gyvenant Vakaruose – kurie iš emigrantų bendradarbiauja su KGB ar kitoms saugumo tarnyboms? Šioje vietoje knyga tampa įtampos nestokojančiu politiniu trileriu.

Didelė dalis knygos skirta įspūdingai autoriaus karjerai BBC radijuje - interviu daryta su pasaulinėmis politikos (Margaret Thather, Michailu Gorbačiovu, Borisu Jelcinu ir kt.) ir muzikos (Paulu McCartney, Cliffu Richardu, grupėmis „Black Sabbath“, „Asia“, „Pink Floyd“, „Deep Purple“, „Iron Maiden“, ABBA ir kt. ) pasaulio garsenybėmis.

Knygoje "Šaltojo karo samdinys" autorius dalijasi unikaliais prisiminimais apie darbą bei gyvenimą Izraelio kibucuose ir aprašo asmeninę kareivišką patirtį dalyvaujant 1973 metų Jom Kipuro kare.

Skaitytojui išpažįstami asmeniniai išgyvenimai – pasakojama apie didžiulę, dramatiškai pasibaigusią meilę, klajones po pasaulį norint įspėti amžiną mįslę – kas yra anapus? Kur iškeliauja žmogus?
Smalsumas S. Josmaną privertė susiruošti į kelionę ir ieškant dingusios Atlantidos pėdsakų, atlikti žurnalisto tyrimą apie didžiojo rašytojo ir poeto Williamo Shakespeare‘o asmenį – ar Shakespeare‘as tikrai buvo tas žmogus, kuriuo jį laikome.
Apie tokius žmonės kaip Semas Josmanas sakoma, kad tai žmogus, perėjęs ugnį ir vandenį.

Ištraukos

• Apie pokario Vilnių: „Gerokai buvo apgriauti ir pastatai aplink Halės turgavietę, kur po karo atsiradusiose tuščiose erdvėse kasmet būdavo pastatoma laikina cirko arena. Netoliese veikdavo ir motociklininkų, važinėjančių per sienas, atrakcionas.“
• Apie darbą BBC radijuje: „ Sveikas, aš Paulas Marshas“, – rusiškai prisistatė ilgaplaukis anglas, nusileidęs manęs pasitikti į BBC priimamąjį. Pusiau rimtai, pusiau juokais jis parodė man prie durų pritvirtintą kabliuką. Ant šio kabliuko prieš įeidamas į BBC tu palieki visus savo politinius įsitikinimus, visas politines idėjas, nes čia svarbūs tik faktai.“
• Apie BBC kolegas: „BBC dirbo daug perbėgėlių. Vienas jų – Piotras Patruševas, dirbęs BBC, netrukus prieš man atvykstant perėjęs į „Laisvės radiją“ Miunchene. 1962 metais jis išsitrynė kūną žuvų taukais, apsivyniojo tamsia, bet lengva antklode (kad jo nepamatytų, kai į vandenį švies prožektoriai) ir perplaukė 30 kilometrų Juodąja jūra iš Gruzijos Batumio kurorto į Turkiją.“
• Apie gyvenimą: „Viskas, kas lieka iš mūsų gyvenimo, tai raukšlės veide, randai širdyje ir fotografijos senuose albumuose.“Kiti taip pat domėjosi


2019-12-02

Parašykite atsiliepimą apie "Šaltojo karo samdinys"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Memuarai apie visuomenę, politiką

Inga Liutkevičienė, Sam Yossman pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Šaltojo karo samdinys", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Šaltojo karo samdinys" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Šaltojo karo samdinys" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Šaltojo karo samdinys"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Inga Liutkevičienė, Sam Yossman tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Šaltojo karo samdinys" perkama kartu