0

Savas margutis: apie tradicinį kiaušinių marginimo meną

  • Nuolaida knygai -33%
  • Nemokamas knygos pristatymas
Internetu: 18,99 €
Knygyne: 27,99 €*
Sutaupote: 9.00 € (33%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Savas margutis: apie tradicinį kiaušinių marginimo meną

  • Leidėjas: Dvi tylos
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 18x25, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 266
  • ISBN ar kodas: 9786098232042

2020-06-30 18.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Vašku kvepianti knyga „Savas margutis“ – tikra pavasario šauklė. Bundanti gamta, iš žemės laibus stiebelius tiesiančios pirmosios gėlės, žiemos šaltį nusipurtantys medžiai ir graži, gilias tradicijas turinti pavasario šventė – Velykos. Jei norisi susemti į save visą tą prisikėlimo jausmą – „Savas margutis“ bus puikus bičiulis.

Knygos „Savas magutis“ autorės – tautodailininkė Dalia Bazarienė ir jos dukra Eglė Bazaraitė. Knygoje telpa dviejų kartų patirtys ir ryšiai priimant ir perduodant senąsias tradicijas, ieškant savito ir savo būdo išreikšti meilę gamtai, Lietuvai, šeimai. Mama ir dukra dalijasi patarimais ir atskleidžia velykaičių marginimo būdus ir paslaptis. Čia rasite pagrindinius simbolius, kurie piešiami ant margučių, spalvas ir jų reikšmes, marginimo vašku, skutinėjimo aprašymus, natūralius dažymo paslaptis.

Velykų laukimas – tai ne tik sprogstantis pavasaris ir besikeičiantis oras, ilgėjančios dienos, tai ir bendrystė, patiriama šeimos nariams, artimiesiems ar net draugams laukiant šv. Velykų šventės ir, žinoma, kartu marginant margučius. Tai ilgi pokalbiai ir nepakartojami raštai, kurie gula ant margučių, žadindami vaizduotę ir minėdami esančius, buvusius bei būsimus šeimos narius. Tuose raštuose – begalė magijos, mistikos ir simbolių, kurie veikia tarsi atskiras kalbėjimo su visata būdas.

Margučiai, šie maži meno kūriniai, kurie ypač gerai pavyksta, saugojami ar dovanojami. Tikima, kad jie sergsti namus ir juose gyvenančius žmones. Gera ir stipri kūrybinė energija, apipinanti apvalų atgimimo simbolį, pasklinda po namus ir širdis, suteikia laimės bei ramybės. Velykaičių marginimas – tai tradicija, kurios išsaugojimas itin svarbus mūsų kultūrai bei menui.

Bičių vašku knyga „Savas margutis“ kvepia ne simboliškai, o iš tikrųjų – kartu su knyga galite gauti ir vaško kiaušiniams marginti.

Dalia Bazarienė (g. 1947 m.) – pynėja, margučių margintoja, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė. Yra parašiusi nemažai straipsnių ir mokslinėse konferencijose skaičiusi pranešimų apie tautos tradicinės kultūros išsaugojimo svarbą. 2000 m. išleido mokomąją knygą 5-10 klasėms „Mūsų rankdarbiai“. Jai suteiktas meno kūrėjos statusas, o jos margučiai saugomi Lietuvos nacionaliniame muziejuje.

Eglė Bazaraitė – Vilniaus Gedimino technikos universiteto prodekanė, dėstytoja, architektūros mokslų daktarė. Studijų metu Lisabonoje vietinius mokė marginti velykaičius. Šį paprotį ji atsinešė iš namų, kur nuo vaikystės su mama Dalia Bazariene bei kitais šeimos nariais margino margučius.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu