⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Savas margutis: apie tradicinį kiaušinių marginimo meną

Kaina: 14,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-03-25 Laima

Nuostabi knyga, ir sau ir dovanai.


2022-08-31 14.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Savas margutis: apie tradicinį kiaušinių marginimo meną" aprašymas

Vašku kvepianti knyga „Savas margutis“ – tikra pavasario šauklė. Bundanti gamta, iš žemės laibus stiebelius tiesiančios pirmosios gėlės, žiemos šaltį nusipurtantys medžiai ir graži, gilias tradicijas turinti pavasario šventė – Velykos. Jei norisi susemti į save visą tą prisikėlimo jausmą – „Savas margutis“ bus puikus bičiulis.

Knygos „Savas magutis“ autorės – tautodailininkė Dalia Bazarienė ir jos dukra Eglė Bazaraitė. Knygoje telpa dviejų kartų patirtys ir ryšiai priimant ir perduodant senąsias tradicijas, ieškant savito ir savo būdo išreikšti meilę gamtai, Lietuvai, šeimai. Mama ir dukra dalijasi patarimais ir atskleidžia velykaičių marginimo būdus ir paslaptis. Čia rasite pagrindinius simbolius, kurie piešiami ant margučių, spalvas ir jų reikšmes, marginimo vašku, skutinėjimo aprašymus, natūralius dažymo paslaptis.

Velykų laukimas – tai ne tik sprogstantis pavasaris ir besikeičiantis oras, ilgėjančios dienos, tai ir bendrystė, patiriama šeimos nariams, artimiesiems ar net draugams laukiant šv. Velykų šventės ir, žinoma, kartu marginant margučius. Tai ilgi pokalbiai ir nepakartojami raštai, kurie gula ant margučių, žadindami vaizduotę ir minėdami esančius, buvusius bei būsimus šeimos narius. Tuose raštuose – begalė magijos, mistikos ir simbolių, kurie veikia tarsi atskiras kalbėjimo su visata būdas.

Margučiai, šie maži meno kūriniai, kurie ypač gerai pavyksta, saugojami ar dovanojami. Tikima, kad jie sergsti namus ir juose gyvenančius žmones. Gera ir stipri kūrybinė energija, apipinanti apvalų atgimimo simbolį, pasklinda po namus ir širdis, suteikia laimės bei ramybės. Velykaičių marginimas – tai tradicija, kurios išsaugojimas itin svarbus mūsų kultūrai bei menui.

Bičių vašku knyga „Savas margutis“ kvepia ne simboliškai, o iš tikrųjų – kartu su knyga galite gauti ir vaško kiaušiniams marginti.

Dalia Bazarienė (g. 1947 m.) – pynėja, margučių margintoja, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė. Yra parašiusi nemažai straipsnių ir mokslinėse konferencijose skaičiusi pranešimų apie tautos tradicinės kultūros išsaugojimo svarbą. 2000 m. išleido mokomąją knygą 5-10 klasėms „Mūsų rankdarbiai“. Jai suteiktas meno kūrėjos statusas, o jos margučiai saugomi Lietuvos nacionaliniame muziejuje.

Eglė Bazaraitė – Vilniaus Gedimino technikos universiteto prodekanė, dėstytoja, architektūros mokslų daktarė. Studijų metu Lisabonoje vietinius mokė marginti velykaičius. Šį paprotį ji atsinešė iš namų, kur nuo vaikystės su mama Dalia Bazariene bei kitais šeimos nariais margino margučius.Kiti taip pat domėjosi


2021-03-25

Nuostabi knyga, ir sau ir dovanai.

Parašykite atsiliepimą apie "Savas margutis: apie tradicinį kiaušinių marginimo meną"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie etnografiją

Dalia Bazarienė, Eglė Bazaraitė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Savas margutis: apie tradicinį kiaušinių marginimo meną", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Savas margutis: apie tradicinį kiaušinių marginimo meną" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Savas margutis: apie tradicinį kiaušinių marginimo meną" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Savas margutis: apie tradicinį kiaušinių marginimo meną"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Dalia Bazarienė, Eglė Bazaraitė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Savas margutis: apie tradicinį kiaušinių marginimo meną" perkama kartu