0

Teisės teorijos įvadas

2.0
(1 įvertinimai)
Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
2018-10-04

nuznaja kniga v ucebe na jurista

Informacija

Teisės teorijos įvadas

  • Leidėjas: Leidykla "Mes"
  • Išleidimo metai: 2010
  • Formatas: kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 367
  • ISBN ar kodas: 9786099520209

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Teisės teorijos įvadas" aprašymas
Vadovėlis „Teisės teorijos įvadas“ skirtas supažindinti studentus su pagrindinėmis teisės teorijos kategorijomis ir padėti tvirtus pamatus tolesnėms teisės studijoms. Prolegomenų į šį dalyką lig šiol dar nebuvo išleista, todėl autorių kolektyvo parengtas vadovėlis gali tapti reikšminga novacija Lietuvoje. Be to, vadovėlis gali būti laikomas naudinga mokomąja medžiaga ne tik pradedantiems teisės studijas, bet ir kitų specialybių studentams. Vadovėlio vertę lemia ir tai, kad jo autoriai yra daugelį metų šioje srityje mokslinį ir pedagoginį darbą dirbantys Lietuvos ir užsienio universitetų mokslininkai. Nepaisant to, kad vadovėlis skirtas supažindinti su teisės teorijos ir apskritai teisės studijų pradmenimis, jame nevengiama nagrinėti probleminių klausimų, atsakymai į kuriuos turėtų sudominti ir teisės mokslininkus, o tai gali išprovokuoti tolesnę mokslinę diskusiją. „Teisės teorijos įvadas“ turėtų būti naudinga metodinė priemonė, pateikianti teisės studijų pradmenis, supažindinanti su teisės teorijos problemomis ir nurodanti tolesnių teisės studijų kryptis.

PRATARMĖ


Šis vadovėlis supažindina skaitytoją su teisės teorijos bei apskritai teisės studijų pradmenimis, todėl jis skiriamas teisės studijų pirmųjų kursų studentams, taip pat kitiems studentams, studijuojantiems teisės pagrindus.

Vadovėlio autoriai - daugiau nei dešimt metų teisės teorijos dalyką dėstantys Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Teisės filosofijos ir istorijos katedros dėstytojai ir kolega iš Londono Karališkojo koledžo ir Vestminsterio universiteto Pareshas Kathrani, kuris maloniai sutiko parašyti vadovėlio skyrių Lietuvoje kol kas mažai nagrinėta teisinio realizmo tema.

Vadovėlio struktūra remiasi jo paskirtimi - čia rasite pagrindines, bet toli gražu ne visas teisės teorijos temas. Studijuojančiojo patogumui visi vadovėlio skyriai sudaryti remiantis vienoda forma - kiekvienas skyrius prasideda nuo literatūros, reikalingos siekiant pagilinti teisės teorijos žinias, pateikimo. Toliau įvardijamos pagrindinės skyriuje vartojamos sąvokos bei nurodomi poskyriai.

Kiekviename skyriuje aptariamos teisės teorijos temos yra dėstomos atsižvelgiant į tai, kad skaitytojas dar tik pradeda teisės studijas, todėl siekiama vengti neaiškių ar daugiaprasmių sąvokų, sakinių konstrukcijų arba jas paaiškinti. Taip pat pagrindiniai kiekvienos nagrinėjamos temos klausimai iliustruojami teisės doktrinos, teisės aktų ir teisinės praktikos pavyzdžiais. Tokiu būdu siekiama teisės teoriją kiek įmanoma priartinti prie teisinės praktikos bei akcentuoti, kad ji yra įvadas į tolesnes - labiau į praktiką orientuotas teisės studijas.

Kiekvieno skyriaus pabaigoje nurodomi probleminiai teisės teorijos klausimai, dėl kurių kyla diskusijos teisės teorijos moksle ir kuriuos nagrinėti tokio pobūdžio vadovėlyje yra ne visai tikslinga. Taip pat skyriaus pabaigoje nurodomi dažniausiai per egzaminus, kolokviumus, kontrolinius darbus bei rašto darbus pasitaikantys netikslumai ir klaidos, su kuriais vadovėlio autoriai nuolat susiduria per ilgametę dėstymo praktiką. Šie netikslumai komentuojami, siekiant studentams padėti išvengti jų kartojimo. Galiausiai skyriaus pabaigoje pateikiami klausimai, atsakymų į kuriuos paieška padės studentui pasitikrinti, ar jis teisingai suprato temą ir atkreipė dėmesį į pagrindinius temoje nagrinėjamus aspektus.

Vadovėlio autoriai norėtų išreikšti nuoširdžią padėką Mykolo Romerio universiteto Teisės filosofijos katedros įkūrėjui ir jos ilgamečiam vedėjui prof. habil. dr. Alfonsui Vaišvilai už jo milžinišką indėlį plėtojant teisės teorijos mokslą Lietuvoje. Be prof. habil. dr. Alfonso Vaišvilos mokslinės, pedagoginės, asmeninės paramos kiekvienam iš autorių, jo organizuotų konferencijų, metodologinių seminarų, nuolatinių įdomių, sudėtingų, vaisingų diskusijų su juo šis vadovėlis tikrai nebūtų pasiekęs skaitytojų.

Vadovėlio autoriai taip pat nuoširdžiai dėkoja Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto dekanui, Lietuvos Nepriklausomos Valstybės Atstatymo Akto signatarui, Konstitucinio Teismo teisėjui, Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjui, prof. Egidijui Jarašiūnui už paskatinimą rašyti vadovėlį bei nuolatinį šios idėjos palaikymą. Fiatjustitia etpereat mundus!
2018-10-04

nuznaja kniga v ucebe na jurista

Parašykite atsiliepimą apie "Teisės teorijos įvadas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Teisės teorijos įvadas, kurią skaitytojams dovanoja Linas Baublys ir kt.. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Linas Baublys ir kt. su knyga Teisės teorijos įvadas jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Teisės teorijos įvadas patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Linas Baublys ir kt.. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Teisės teorijos įvadas palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Teisės teorijos įvadas" perkama kartu