0

Užtvara nuo vandenyno

  • Nuolaida knygai -87%
Kaina internetu: 1,69 €
Kaina knygyne: 12,69 €*
Sutaupote: 11.00 € (87%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Užtvara nuo vandenyno


2020-09-30 1.69 InStock
Į krepšelį
Knygos "Užtvara nuo vandenyno" aprašymas

Marguerite Duras romanas "Užtvara nuo vandenyno" - autobiografinis romanas.

Pasaulinio garso prancūzų rašytoja, „naujojo romano“ krypties atstovė, dramaturgė, kino režisierė, scenaristė Marguerite Duras (laimėjusi Gonlūrų premiją už romaną „Meilužis“), viename mėgstamiausių, autobiografiniame romane „Užtvara nuo vandenyno“ pasakoja apie paauglystę Indokinijoje, neturtingos prancūzų šeimos vargus mirus tėvui.
Motina už visas santaupas išsinuomojo žemės, bet per vėlai suprato, kad potvyniai niokoja pasėlius ir veltui ji statė užtvaras. Tuščia ir kita viltis – ištekinti dukrą už turtuolio.
Siuzana daug laiko praleidžia kino salėse, atsiduodama filmų magijai ir svajonėms apie gražesnį gyvenimą. Motina iš nevilties pasiligoja, vaikai visais būdais veržiasi į miestą ieškoti geresnio gyvenimo.

Kūriniui būdingi nuolatiniai M. Duras motyvai – absoliučios meilės troškimas, jaunos merginos ryšys su pasiturinčiu kitataučiu, jausmai ir svajonės, aistra kino filmams. M. Duras (1914-1996) gimimo šimtmetis įtrauktas į UNESCO atmintinų sukakčių sąrašą.

„Prancūzų rašytojas ir žurnalistas Žanas Fransua Žoslenas (Jean-Francois Josselin, 1939–2003) 1998 m. savaitraščio „Le nouvel observateur“ (rugpjūčio mėn. 20–26 d. numeryje) savo straipsnį „Visa tiesa apie Duras“ reziumavo: „Ar ji buvo didi rašytoja? Geriausia sakyti – absoliučia rašytoja. Nes Duras godžiai rijo ir vertė visa, save ir kitus, medžiaga savo kūriniams, vėl ir vėl kartodama kai kuriuos ją persekiojusius motyvus.“ (cituojama iš www.ve.lt straipsnio „Visa tiesa apie Duras“: ji buvo literatūros Piaf. 2014-05-02)

Klaipėdos dramos teatre audringa premjera pagal Marguerite Duras pjesę „Savanos įlanka“. Režisierius – Sigutis Jačėnas.

Iš prancūzų kalbos vertė Violeta Tauragienė

Parašykite atsiliepimą apie "Užtvara nuo vandenyno"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Užtvara nuo vandenyno, kurią skaitytojams dovanoja Marguerite Duras. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Marguerite Duras su knyga Užtvara nuo vandenyno jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Užtvara nuo vandenyno patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Marguerite Duras. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Užtvara nuo vandenyno palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Užtvara nuo vandenyno" perkama kartu