0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Vilnius - XIX amžiuje: atsiminimai. Pirma knyga

Kaina internetu: 15,99 €
Kaina knygyne: 17,99 €*
Sutaupote: 2.00 € (12%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva, LP Express ir DPD paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-09-30 15.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Vilnius - XIX amžiuje: atsiminimai. Pirma knyga" aprašymas

Knyga "Vilnius - XIX amžiuje: atsiminimai" - iš prancūzų kalbos versti Vilniaus universiteto profesoriaus Jozefo Franko atsiminimai – vertingas liudijimas, atskleidžiantis XIX a. pirmosios pusės Vilniaus aktualijas: universiteto istoriją, to meto mediciną, itin intensyvų kultūrinį ir politinį miesto gyvenimą. Aprašomi įžymūs to meto mokslo, kultūros, aukštuomenės žmonės, su kuriais atsiminimų autoriui teko bendrauti. Knygoje "Vilnius - XIX amžiuje: atsiminimai" daug informacijos ir apie eilinių žmonių, įvairiausių luomų kasdienybę, ligas, gydymo būdus.

Profesorius Jozefas Frankas (1771–1842) ir jo žmona, talentinga dainininkė Kristina Gerhardi (1780 – XIX a. I pusė) aktyviai dalyvavo Vilniaus kultūriniame gyvenime. Namas Didžiojoje gatvėje, kuriame gyveno profesorius, ilgą laiką buvo vadinamas Franko namu.

„Vilnius atrodė chaotiškai. Daug rūmų, aplink – menkos lūšnos. Puiki itališko stiliaus miesto rotušė stovėjo gražioje, barakų prigrūstoje aikštėje. Didingos katedros link vedančios gatvės buvo negrįstos, pilnos visokiausių šiukšlių; lyjant – neišbrendamos.
Namai daugiausia mediniai, nors buvo ir keletas mūrinių. (…) Šiaurėje, kairiajame Neries krante, yra Antakalnis; pušynai supa kalvas su gražiomis bažnyčiomis, Sapiegų rūmais ir sodu. Dešiniajame tos pačios upės krante, prie Žaliojo tilto, kyla rūmai, vadinami Pirmontu, o toliau, ant kalno – žavi Verkių vila, priklausanti kunigaikščiui Masalskiui. Rytuose – puikus Paplavų slėnis su tekančia Vilnia. Eidami palei upę aukštyn Rovne pole keliu, pamatysime kitą slėnį, vadinamą Puškarnia, primenantį Šveicariją. Pietuose – jau kitoks vaizdas. Ribiškėse vyrauja beržai, o ne eglės, ten gražios pievos, nėra smėlynų, upes keičia ežerai.“


  • Autorius: Josephas Frankas
  • Leidėjas: Mintis
  • Išleidimo metai: 2013
  • Knygos puslapių skaičius: 696
  • Formatas: 15x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9785417010620

Parašykite atsiliepimą apie "Vilnius - XIX amžiuje: atsiminimai. Pirma knyga"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Vilnius - XIX amžiuje: atsiminimai. Pirma knyga", kurią skaitytojams dovanoja Josephas Frankas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Josephas Frankas su knyga "Vilnius - XIX amžiuje: atsiminimai. Pirma knyga" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Vilnius - XIX amžiuje: atsiminimai. Pirma knyga" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Josephas Frankas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Vilnius - XIX amžiuje: atsiminimai. Pirma knyga" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Vilnius - XIX amžiuje: atsiminimai. Pirma knyga" perkama kartu