0

Žalčių karalienė

  • Leidėjas: Dominicus lituanus
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 13x20, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 160
  • ISBN ar kodas: 9786098227109

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Žalčių karalienė" aprašymas

Puikiai žinomą lietuvių liaudies pasaką „Eglė – žalčių karalienė“ Vytautas V. Landsbergis atgaivina ir perkelia į realų gyvenimą, XX amžiaus Lietuvos pokarį. Apysakoje „Žalčių karalienė“ autorius vaizduoja partizanų kovų laikotarpį, kuriame šios pasakos ir tikrovės dramatiškumas nesunkiai susijungia į vientisą siužetą.


Pajūryje gyvenanti moksleivė Eglė rašo dienoraštį. Ji jauna, jautri, labai mėgsta literatūrą. Dienoraštį pradėjo būdama septyniolikos. Jos dienoraštyje – asmeniniai išgyvenimai, mintys ir potyriai, sapnai, kasdieniai įvykiai – tarp jų ir susitikimas su partizanų vadu Žilvinu 1945 m. pavasarį. Dienoraštis baigiasi 1956 metais, kai ji su keturiais vaikais iš Gotlando salos grįžta į Lietuvą aplankyti artimųjų.


„Žalčių karalienė“ – tarsi modernizuotas epas, pasaka čia tampa didingesniu ir reikšmingesniu kūriniu, atliepia realų, dramatišką gyvenimą, skausmingas netektis, išdavystes ir meilę. O Lietuvos pokario istorija atsidūrusi pasakoje suskamba dar romantiškiau, nors tikrai ne mažiau tikroviškai.


Vytautas V. Landsbergis knygoje „Žalčių karalienė“ naudoja citatas iš partizanų vado Liongino Baliukevičiaus-Dzūko dienoraščių ir remiasi partizanų dokumentais, laiškais, liudijimais ar pasakojimais. Autentiškumas pinasi su fantazija, žiaurumas su romantika.


Vytautas V. Landsbergis (g. 1962 m.) – poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius, rašytojas.

Daugiausiai rašo vaikams, aktyviai domisi Lietuvos istorija, taip pat ir partizanų kovų tematika. Yra išleidęs partizaniškų baladžių ir savo dainų rinkinį „Trylika brolių“. Visos dainos jame įkvėptos partizaninio pasipriešinimo Lietuvoje.

Mokėsi Vilniaus Antano Vienuolio vidurinėje mokykloje, baigė lietuvių filologijos studijas Vilniaus universitete. Vėliau studijavo kino režisūrą Tbilisio teatro institute, Jono Meko antologinių filmų archyve Niujorke. 1996 metais V. V. Landsbergis studijavo teatro režisūrą Anglijoje, Lidse surengtuose jaunųjų Europos teatro režisierių kursuose.

Po Nepriklausomybės atgavimo V. V. Landsbergis pradėjo kurti dokumentinius filmus apie iškilias Lietuvos asmenybes. Sukūrė penkiolika dokumentinių filmų ir vieną vaidybinį filmą vaikams „Jonukas ir Grytutė“. Yra išleidęs daugiau nei dešimt knygų vaikams, tris poezijos knygas, sukūręs devynis spektaklius, daugiausiai pagal savo parašytas pjeses.

Šoko ir dainavo Vilniaus universiteto folkloro grupėje „Ratilio“, kartais dainuoja koncertuose vienas ar su žmona Ramune, groja gitara. Yra išleidęs pasakų kompaktinėse plokštelėse, kur jis pats jas skaito ir dainuoja.

Parašykite atsiliepimą apie "Žalčių karalienė"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Grožinė lietuvių autorių literatūra

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys Žalčių karalienė, kurį parašė Vytautas V. Landsbergis. Siūlome ne tik išsamų Žalčių karalienė aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Vytautas V. Landsbergis. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie Žalčių karalienė. Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą Žalčių karalienė dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažniausiai su "Žalčių karalienė" perkama kartu