-10% NUOLAIDA VISKAM su kodu: SEKMADIENIS

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Žemaičių vyskupijos aprašymas

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina: 22,79 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2014-02-22 jamam

vertinga


2023-02-28 22.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Žemaičių vyskupijos aprašymas" aprašymas

Pirmą kartą, ištisai išvertus iš lenkiško rankraščio originalo, skelbiama Vincento Juzumo (1819-1901) "Žemaičių vyskupijos istorija" (1899 m.), kurios originalus pavadinimas "Medininkai, arba senosios Medininkų ar Žemaičių, vyskupijos aprašymas".

"Žemaičių vyskupijos aprašymas" - tai vienas reikšmingiausių ir iki šiol pats plačiausias tekstas apie šios vyskupijos istoriją, kurioje autorius remiasi ir net polemizuoja su ankstesniais vyskupijos istorijos tyrinėtojais Motiejumi Valančiumi ir Benediktu Smigelskiu, taip pat kitais XIX a. istorikais.
Juzumo parengta Istorija nebe padrika, pradedama pagonybės laikų aprašymu, baigiama XIX a. realijomis. Aptariamos institucijos (vyskupo, kapitulos, seminarija) ir parapijos, kurios sugrupuotos pagal jų priklausomybę Raseinių, Telšių, Šiaulių, Panevėžio ir Kauno pavietams. Parapijų istorijų aprašymai papildomi pasakojimais apie tų kraštų ypatybes: didžiausias upes, miškus, ežerus, žemės derlingumą, gyventojų aprangos madas, pamaldumą, moralę, raštingumą, pragyvenimo lygį ar net kulinarinę specifiką. Tai tekstui suteikia ypatingą atspalvį – istorija tarsi rašoma ne apie kažkokius senus, niekam nepažįstamus laikus, bet nutiesiama iki pat rašančiojo laikų, aktualizuojama.

Leidinys iliustruotas panaudotas brolių Vincento ir Juozapo Juzumų parengto Žemaičių vyskupijos žemėlapis (1855 m.) fragmentais, kompaktinės plokštelės priede faksimilėmis pateikiamas visas rankraščio originalas.Kiti taip pat domėjosi


2014-02-22

vertinga

Parašykite atsiliepimą apie "Žemaičių vyskupijos aprašymas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Žemaičių vyskupijos aprašymas", Vincentas Juzumas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Vincentas Juzumas su knyga "Žemaičių vyskupijos aprašymas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Žemaičių vyskupijos aprašymas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Vincentas Juzumas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Žemaičių vyskupijos aprašymas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Žemaičių vyskupijos aprašymas" perkama kartu