Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Žemaitijos balsai ir daiktai: juvelyrika, mažoji plastika,eilėraščiai (su CD)

Kaina: 24,99 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2018-02-28

2018 m. Knygų mugėje knyga gavo diplomą už vaizdo ir teksto elegancijos sintezę


2022-10-31 24.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Žemaitijos balsai ir daiktai: juvelyrika, mažoji plastika,eilėraščiai (su CD)" aprašymas

Eglės Čėjauskaitės-Gintalės ir Viktorijos Daujotytės knygą „Žemaitijos balsai ir daiktai“, kurioje gimtąja kalba šneka dvi žemaitės, dailininkas Petras Repšys vadina paminklu savo namams. Leidinyje sudėta E. Čėjauskaitės-Gintalės juvelyrika ir ją įkvėpusių žemaitiškų prof. V. Daujotytės eilių kompaktinė plokštelė.

2015 m. sukurta E. Čėjauskaitės-Gintalės paroda „Balsai ir daiktai“ (žem. „Balsā i daiktā“) sulaukė didelio susidomėjimo. Sukūrus naujų kūrinių ir pasirodžius naujai V. Daujotytės žemaitiškų eilių knygai, kilo noras tai įamžinti. Knyga išryškina ir skirtingų kartų kūrėjų meninės raiškos sąskambius, atskleidžia daiktų bei poezijos bendrystę.

Leidinyje „Žemaitijos balsai ir daiktai“ įamžinti objektai – škaplieriai, senovine pynimo technika sukurtos buities detalės, audimo staklių šaudyklės, ližės duonai pašauti į krosnį, sviestmušio dalys – šiuolaikiniam žmogui primena primirštus religinius, tautinius, folklorinius Lietuvos tapatumo akcentus ir taip padeda juos išsaugoti ateičiai.

112 puslapių albume-kataloge „Žemaitijos balsai ir daiktai“ spausdinama V. Daujotytės pratarmė, juvelyrės E. Čėjauskaitės-Gintalės žodis, menotyrininkės Jurgitos Ludavičienės recenzija, prof. Alfredo Bumblausko, Petro Repšio ir Romualdo Inčirausko tekstai.

Menotyrininkės J. Ludavičienės nuomone, žemaitiškos V. Daujotytės eilėraščiai nepuošnūs pilni pauzių, sustojimų, lėti, dažniausiai liūdni ir visuomet kupini savo vertės pojūčio. [...] Tie žodžiai suteikia daiktams skambesį – rūstoką, žemaitišką. Bet viskas tinka, nes ir daiktai iš Žemaitijos, ir Eglė Čėjauskaitė-Gintalė, ir jos giminė – iš ten pat; čia toks verbalinis ir objektinis grįžimas ten, iš kur, pasirodo, niekada ir nebuvai išėjusi. Kartais žodžiai eina paraleliai daiktams, kartais iš jų lieka tik kelios sietu sugautos raidės, sudarančios žemaitišką dialogą. Daiktai, anot V. Daujotytės, „iš daiktiškumo gavę kūną“, įgavę vardą nuo žmogaus žvilgsnio.“

Žemaitiškas eiles, įrašytas į CD, skaito mėgėjų teatro aktorė iš Telšių rajono Vida Čėjauskienė.Kiti taip pat domėjosi


2018-02-28

2018 m. Knygų mugėje knyga gavo diplomą už vaizdo ir teksto elegancijos sintezę

Parašykite atsiliepimą apie "Žemaitijos balsai ir daiktai: juvelyrika, mažoji plastika,eilėraščiai (su CD)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Žemaitijos balsai ir daiktai: juvelyrika, mažoji plastika,eilėraščiai (su CD)", Eglė Čėjauskaitė-Gintalė, Viktorija Daujotė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Eglė Čėjauskaitė-Gintalė, Viktorija Daujotė su knyga "Žemaitijos balsai ir daiktai: juvelyrika, mažoji plastika,eilėraščiai (su CD)" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Žemaitijos balsai ir daiktai: juvelyrika, mažoji plastika,eilėraščiai (su CD)" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Eglė Čėjauskaitė-Gintalė, Viktorija Daujotė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Žemaitijos balsai ir daiktai: juvelyrika, mažoji plastika,eilėraščiai (su CD)" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Žemaitijos balsai ir daiktai: juvelyrika, mažoji plastika,eilėraščiai (su CD)" perkama kartu