0

Susan Wiggs

Susan Wiggs – amerikiečių rašytoja, meilės romanų autorė.


Susan Wiggs pirmą savo knygą parašė būdama aštuonerių ir ilgam užmiršo šį užsiėmimą. Baigė Harvardo universitetą, tapo matematikos mokytoja, tačiau knygos iš jos gyvenimo niekur nedingo – ji ir toliau su malonumu pasinerdavo į svajingą meilės romanų pasaulį. Susan Wiggs išbandė Versalio rūmų gidės darbą, buvo padavėja, asmenine „Texas Oil“ vadovo asistente – ji teigia, kad kiekviena šių veiklų įkvėpė ją rašymui.


Vieną 1983 m. vakarą moteris suprato, kad nebeturi ką skaityti – taip ji pati ėmėsi kūrybos. Po trejų metų nusišypsojo sėkmė – 1987 m. pasirodė pirmasis romanas. Jis buvo sėkmingas, jo sėkmę pakartojo ir vėlesni Susan Wiggs kūriniai. Jų veiksmas vyksta įvairiose istorinėse epochose ir geografinėse vietose – pastarąsias autorė renkasi iš tų, kurias asmeniškai aplankė. 1992 m. ji baigė mokytojos karjerą ir visą laiką paskyrė tik kūrybai – nuo to laiko skaitytojus kasmet pasiekia du nauji Susan Wiggs romanai.


Susan Wiggs siekia parodyti eilinių, paprastų žmonių išgyvenimus. Jai svarbi meilės galia, laiko nepaisantys šeimos ryšiai ir žmogiškosios prigimties subtilybės. Kai kurios pasakojimo gijos jungia vienus Wiggs romanus su kitais. Susan Wiggs knygos išverstos į prancūzų, vokiečių, latvių ir gausybę kitų kalbų – tarp jų ir į lietuvių.


Susan Wiggs pasakoja, kad jos kūrybinį procesą lydi gausybė ritualų. Pirmiausia, kurdama knygos siužetą ji su vyru nuolat eina pasivaikščioti. Tada ji ranka ant tam tikros rūšies popieriaus ir naudodamasi tam tikrą rašiklį rašo juodraštį – šią tradiciją ji išsaugojo iš vaikystės. Vėliau tekstą perrašo kompiuteriu ir daugybę kartų tikrina, taiso, perrašo. Šis procesas trunka nuo pusmečio iki metų. Rašant knygą jai sunkiausia atsispirti pagundai manipuliuoti veikėjais – kai reikia, kad jie darytų blogus dalykus, jai sunku neįsikišti ir nesustabdyti jų nuo žalingų veiksmų.


Susan Wiggs turi gausybę planų: „Norėčiau išmokti dar vieną kalbą (moku angliškai ir prancūziškai), vėl pradėti dainuoti chore, prisiminti grojimo violančele įgūdžius, išmokti daugiau nei tris gitaros akordus, stebėti laimingą savo vaikų ir vaikaičių gyvenimą, sukurti scenarijų, išvysti, kaip išnyksta neraštingumas, smurtas, netolerancija, perskaityti visas knygas iš savo sąrašo ir supažindinti savo vyrą su Jamie Oliveriu“, – juokauja Susan Wiggs.


Į lietuvių kalbą išversti moters romanai „Vasara, kai jis sugrįžo“, „Tarp mūsų – vandenynas“, „Vasarnamis prie ežero“ ir „Tiesiog gyvenk“.

Susan Wiggs knygos


Tiesiog gyvenk | Susan Wiggs
Nuolaida knygai -23%
9,99 €
12,89 € *
Vasarnamis prie ežero | Susan Wiggs

Šiuo metu neparduodama

Tarp mūsų - vandenynas | Susan Wiggs

Šiuo metu neparduodama