Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Kaunas. K. Donelaičio gatvė. Metraštis

Kaina: 42,63 €
Kaina su kodu: 38,37 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
2024-07-31 42.631 InStock
Į krepšelį 38,37 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos „Kaunas. K. Donelaičio gatvė. Metraštis“ aprašymas

KNYGOS SUDARYTOJŲ ŽODIS

„Kaunas. K. Donelaičio gatvė“ - tai metraštis apie viena pagrindinių Kauno miesto arterijų - K. Donelaičio gatvę per visus keturis augimo laikotarpius: guberniją, tarpukarį, sovietmetį bei atkurtą Nepriklausomą Lietuvą. Knygoje pateikiama ne tik istorinė medžiaga, bet ir senųjų pastatų architektūros raida.

Nepamirštami architektų Arno Funko, Karolio Reisono, Vytauto Landsbergio-Žemkalnio suprojektuoti pastatai, iki šių dienų stovintys šioje gatvėje. Susidomėjimas Kauno modernistine architektūra šiuo metu auga, norėjome ją susieti su ten gyvenusiomis asmenybėmis. Pagarbiai minimi S. ir S. Lozoraičių vardai bei Kauno milijonierių Jono ir Juozo Vailokaičių indėlis į Kauno miesto praturtinimą ir augimą. K. Donelaičio gatvėje buvo nemažai kultūros paveldo objektų, svarbių visuomeninių, kultūros, švietimo, reprezentacinių pastatų. Prisimenamos diplomatinės tarnybos, veikusios K. Donelaičio gatvėje, jų darbai, nuopelnai miestui. Metraštyje Kaunas - tarsi „Mažasis Paryžius“. Čia puikūs tarpukario architektūros pastatai, nepakartojamo grožio Lietuvos valstybinis bankas, aukštų Kauno miesto ponų ir ponių papročiai, mados ir puikūs tų laikų restoranai, įsikūrę šalia K. Donelaičio gatvės. Dauguma K. Donelaičio gatvės namų, kurie buvo statyti tarpukariu, išliko, tačiau kai kuriuose sunku rasti buvusios laikinosios sostinės pastatų autentiką, bylojančią apie ten gyvenusius ir dirbusius žmones. Nepriklausomą Lietuvą pristato modernūs „Bauhaus“ pastatai, siekę derinti funkcionalumą su estetika, kuriai būdingos minimalistinės ir ritmiškai pasikartojančios architektūros formos, svarbi fasadų dermė ir geometrinių formų žaismas. Modernizmo pastatuose daug vertikalių, pastatų langai siauri ir ilgi. Taip miesto gatvę pristato atsinaujinusi architektūra bei naujai atgimusi Vienybės aikštė.

Tai knyga, kurioje skaitytojams bandoma pristatyti turtingą tarpukario architektūrą, iš-likusią iki šių dienų, puošiančią unikalią dabartinę Kauno K. Donelaičio gatvę, neabejotinai turinčią išliekamąją istorinę vertę miesto kultūrinėje raidoje.

Aldona Tamokaitytė-Jankauskienė, Jūratė Mikalauskaitė-JankauskienėParašykite atsiliepimą apie „Kaunas. K. Donelaičio gatvė. Metraštis“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Kauno istorija

Aldona Tamokaitytė-Jankauskienė, Jūratė Mikalauskaitė-Jankauskienė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą „Kaunas. K. Donelaičio gatvė. Metraštis“, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos „Kaunas. K. Donelaičio gatvė. Metraštis“ aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos „Kaunas. K. Donelaičio gatvė. Metraštis“ už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą „Kaunas. K. Donelaičio gatvė. Metraštis“? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Aldona Tamokaitytė-Jankauskienė, Jūratė Mikalauskaitė-Jankauskienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su „Kaunas. K. Donelaičio gatvė. Metraštis“ perkama kartu