Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Pirmoji lietuviška alma mater. Trumpa klasikinio universiteto Kaune istorija

Kaina: 63,50 €
Kaina su kodu: 57,15 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.

2024-07-31 63.497 InStock
Į krepšelį 57,15 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos „Pirmoji lietuviška alma mater. Trumpa klasikinio universiteto Kaune istorija“ aprašymas

Lietuvos universiteto – pirmosios Lietuvos istorijoje lietuviškos, t. y. lietuvių kalba funkcionuojančios, itin plačią autonomiją gavusios, valstybinės mokslo tyrimų ir studijų įstaigos – iškilmingas atidarymas vyko 1922 m. vasario 16 d., minint 4-ąsias Lietuvos nepriklausomos tautinės valstybės paskelbimo metines. Universiteto kūrėjai vadovavosi nuostata, kad ir tautinė valstybė, ir lietuviškas universitetas turi tą patį istorinį strateginį tikslą – pasiekti, kad lietuvių tauta ne tik išliktų etnoso arba vienos iš Lietuvos etninių-tautinių grupių, o ir taptų modernia tauta, – būtų lygiavertė su kitomis civilizuotomis Europos tautomis, kurios turi ir plėtoja gimtąja kalba funkcionuojančią vadinamąją aukštąją kultūrą, galinčią tenkinti visus pagrindinius savo laikmečio vidutiniškai išsilavinusio civilizuoto žmogaus kultūrinius poreikius.

Autorius siekė glaustai, bet analitiškai iš istoriko ir politologo pozicijų papasakoti Lietuvos (Vytauto Didžiojo) universiteto istoriją nuo idėjos genezės iki „pomirtinio likimo“ bei atkūrimo istorijos, didžiausią dėmesį skirdamas ne universiteto vidaus istorijai, o jo sąsajoms su visuomenės ir valstybės raida atskleisti. Ypač norėta išryškinti pirmojo lietuviško universiteto istorinę reikšmę, jo istorinį vaidmenį šiuolaikinės, modernios lietuvių tautos tapsmo baigiamajame etape.

Kitas siekis – per istoriją kelti ir šiandien aktualius mokslo ir studijų politikos klausimus, todėl knygelėje yra post scriptum dalis, kuri, autoriaus nuomone, leidžia mąstančiam ir neabejingam nagrinėjamiems klausimams skaitytojui pačiam sugretinti prieškarį ir dabartinius laikus.



Parašykite atsiliepimą apie „Pirmoji lietuviška alma mater. Trumpa klasikinio universiteto Kaune istorija“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Kauno istorija

Antanas Kulakauskas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą „Pirmoji lietuviška alma mater. Trumpa klasikinio universiteto Kaune istorija“, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos „Pirmoji lietuviška alma mater. Trumpa klasikinio universiteto Kaune istorija“ aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos „Pirmoji lietuviška alma mater. Trumpa klasikinio universiteto Kaune istorija“ už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą „Pirmoji lietuviška alma mater. Trumpa klasikinio universiteto Kaune istorija“? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Antanas Kulakauskas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su „Pirmoji lietuviška alma mater. Trumpa klasikinio universiteto Kaune istorija“ perkama kartu