0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Afganistano daktaras

5.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina internetu: 10,89 €
Kaina knygyne: 12,59 €*
Sutaupote: 1.70 € (14%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2017-11-11 Jurgita

Gera knyga. Matyt, tik ten buvęs žmogus gali taip aprašyti, kad jautiesi tarytum pats keliautum kartu... Džiaugiuosi, kad lietuviai rašo tokias knygas.

Afganistano daktaras


2021-08-31 10.89 InStock
Į krepšelį
Knygos "Afganistano daktaras" aprašymas

Afganistane dirbęs karo medikas Vilius Kočiubaitis įsitikinęs, kad rašyti apie Afganistaną gali tik ten pabuvojęs. Atidėjęs savo išsamią monografiją apie Vištytį, jis parašė romaną „Afganistano daktaras“ – apie žmogaus vidinę kelionę ir ramybės paieškas vienoje neramiausių vietų žemėje.

Pagrindinis romano veikėjas – gydytojas Vilhelmas Vėberis po kurio laiko grįžta dirbti į Afganistano ligoninę. Jis supranta, kad tai gana keista, bet būtent čia, tame pragare, jis ieško sielos ramybės. Kasdienybe tapusi akistata su mirtimi ir nuolatinės, skausmingos išlikimo pamokos padeda gydytojui pabėgti nuo savo vidinių demonų. Gydytojas bando prisitaikyti prie krašto papročių, jis kasdien stebi skurdžią vietinių kasdienybę, smurtą ir neapykantą kitatikiams, giliai įsišaknijusias viduramžiškas tradicijas.

Bekeliaudamas po karo ir nesibaigiančių konfliktų nuniokotą šalį gydytojas vis sutinka čia atklydusių svetimšalių. Tarp jų – moteris, kuri tampa savotiška kitoniškumo patirtimi gydytojo gyvenime. Dešimt kartu praleistų dienų taip ir lieka trumpu jausmų blyksniu. Moteris negali prisitaikyti prie svetimos ir emocionaliai atšiaurios šalies, ji čia neranda priebėgos nuo savo šmėklų.

Romanas „Afganistano daktaras“ nukelia į bekraščius Afganistano smėlynus ir į klaidžius žmogaus sielos užkaborius. Čia atrasite ne tik keliones po svetimą šalį, pažinsite vietinių būdą, politines peripetijas, nuolatinį balansavimą tarp suktybių ir geraširdiškumo, bet ir vidines keliones į save, šiek tiek meilės ir erotikos, šiek tiek vyriško šiurkštumo ir taupiai reiškiamų emocijų.

Pats autorius taip pat pripažįsta, kad jo romanas nėra apie misiją Afganistane, o veikiau apie žmogaus sielą, todėl jame nėra karo tiesiogine prasme, jis jaučiamas ir regimas per žmones, aplinką, pokalbius ir situacijas.

„Rankraštį perskaičiau vienu prisėdimu. Nuo tų laikų, kai rankose laikiau „Tūkstantį ir vieną naktį“, nebuvau taip įnikęs skaityti jokios knygos“.
Dr. Gintautas Grabauskas, Mičigano universitetas

Vilius Kočiubaitis (g. 1963) – karo gydytojas, majoras, šiuo metu tarnauja Lietuvos kariuomenėje ir dirba Marijampolės ligoninėje, yra šauktinių ekspertizės komisijos pirmininkas. Dvejus metus tarnavo Afganistane, dirbo Kabulo ir Goro provincijose.

„Afganistano daktaras“ – antrasis V. Kočiubaičio romanas. Pirmąjį – „Miestelis, kuris buvo Jo“ išleido 2013 metais. Taip pat jau yra išleidęs dviejų tomų monografiją „Vištytis“ ir pradėjęs rengti naujus jos tomus. Šį darbą atidėjo, kai pradėjo rašyti romaną „Afganistano daktaras“.


  • Autorius: Vilius Kočiubaitis
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 328
  • Formatas: 14x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090128091

2017-11-11

Gera knyga. Matyt, tik ten buvęs žmogus gali taip aprašyti, kad jautiesi tarytum pats keliautum kartu... Džiaugiuosi, kad lietuviai rašo tokias knygas.

2017-05-31

Perskaičiau negalėdamas atsitraukti, visiems, skaitantiems geras knygas, rekomenduoju.

Parašykite atsiliepimą apie "Afganistano daktaras"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Afganistano daktaras, kurią skaitytojams dovanoja Vilius Kočiubaitis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Vilius Kočiubaitis su knyga Afganistano daktaras jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Afganistano daktaras patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Vilius Kočiubaitis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Afganistano daktaras palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Afganistano daktaras" perkama kartu