Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Afganistano kariai II (knyga su defektais)

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-10-31 3.39 SoldOut

Knygos "Afganistano kariai II (knyga su defektais)" aprašymas

Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).

"Afganistano kariai II“ - antroji žurnalisto Mindaugo Milinio knyga apie 1979–1989 m. Sovietų Sąjungos karą Afganistane. Autorius tęsia tiriamąjį darbą, pradėtą 2010 m. išleistoje Afganistano karo veteranų iš Lietuvos prisiminimų knygoje "Afganistano kariai. Atsiminimai po trisdešimties metų: 1979–1989", šįkart susitelkdamas į karo priežastis.

Kodėl kilo šis karas? Kam Sovietų Sąjungai reikėjo Afganistano? Kodėl 18–19 metų vaikinai buvo verčiami atlikti kažkokią "internacionalinę pareigą" ir savo krauju rašyti jiems visiškai svetimo karo istoriją?

Į šiuos galbūt retorinius klausimus mėgina atsakyti ne tik eiliniai lietuvių kariai "afganai", bet ir abiejų kariavusių pusių ekspertai: buvęs sovietų armijos karininkas Aleksejus Koroliovas ir afganų armijos pulkininkas Ali Achmadas Džalalis, 1980 m. perėjęs į mudžahedų pusę. Knygoje remiamasi kadaise visiškai slaptais, šiandien jau išslaptintais SSRS vadovų dokumentais, pateikiama detali istorinė medžiaga apie žiaurią ir intriguojančią Afganistano karo pradžią.

Prisiminimais apie Afganistano karą knygoje dalijasi: DŠB vairuotojas Redas Būdvytis; radistas, karo aviacijos mechanikas Rimvydas Česaitis; medicininio sanitarinio bataliono vairuotojas Ivanas Čirkunas; afganų armijos pulkininkas Ali Achmadas Džalalis, virėjas-vairuotojas Eugenijus Juodvalkis; sovietų armijos karininkas, savaeigių haubicų baterijos vadas Aleksejus Koroliovas; BMP mechanikas-vairuotojas Romualdas Liška; parašiutininkų desanto pulko skyriaus vadas, leitenantas Genadijus Lupinoginas; vairuotojas Rolandas Narmontas; desantininkas Vidas Numavičius; aprūpinimo skyriaus vyresnysis seržantas Egidijus Rezgys; autobiografinių knygų apie karą Afganistane autorius Zigmas Stankus; "afgano" Juliaus Šiaško žmona Ilma Chmieliauskaitė-Šiaškienė.

"Kai pasirodė pirmoji Lietuvos Afganistano karo veteranų prisiminimų knyga "Afganistano kariai. Prisiminimai po trisdešimties metų", dažnai sulaukdavau klausimo: "O kodėl kilo tas karas? Kam Sovietų Sąjungai reikėjo Afganistano?
Atsakyti į jį tuo metu negalėjau, nes atsakymo nežinojau. Nesu tikras, ar į šį klausimą išvis kada nors pavyks atsakyti. Manau, kad jis mus kamuos dar ilgai. Juo labiau ir šiandien, praėjus dvidešimčiai metų nuo sovietų armijos išvedimo iš Afganistano, pačiame tos svetimos ir nesvetingos šalies vidury budi lietuvių kariai. "

Mindaugas Milinis


  • Autorius: Mindaugas Milinis
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2012
  • Knygos puslapių skaičius: 232
  • Formatas: 14x20, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094270680-BR

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Afganistano kariai II (knyga su defektais)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie karą

Mindaugas Milinis pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Afganistano kariai II (knyga su defektais)", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Afganistano kariai II (knyga su defektais)" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Afganistano kariai II (knyga su defektais)" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Afganistano kariai II (knyga su defektais)"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Mindaugas Milinis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Afganistano kariai II (knyga su defektais)" perkama kartu