0

Aristokratas Maskvoje

Informacija

Aristokratas Maskvoje

  • Leidėjas: Jotema
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 544
  • ISBN ar kodas: 9789955137528

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Aristokratas Maskvoje" aprašymas

Aukštyn kojom apversta Robinzono Kruzo istorija viename iš prabangiausių Maskvos viešbučių bolševikų valdomoje šalyje.


Amerikiečių rašytojo Amor Towles romanas „Aristokratas Maskvoje“ skaitytoją nukels į bolševikinę Rusiją ir papasakos neeilinio žmogaus istoriją. Šis žmogus - grafas Aleksandras Rostovas.


1922 metais grafas bolševikų nuteisiamas areštui iki gyvos galvos, o jį atlikti siunčiamas į ištaigingą „Metropolio“ viešbutį. Nuo Kremliaus bokštų jį skiria tik Raudonoji aikštė, todėl jam po langais - visas sovietinės valstybės gyvenimas. Grafas Rostovas, lengvo gyvenimo ir malonumų ieškotojas, priverstas likusį gyvenimą praleisti tarp keturių viešbučio sienų. Šalyje audringi ir permainingi dešimtmečiai keičia vienas kitą, o "Metropolio" mansardoje bėga vieno žmogaus gyvenimas.

Tačiau nepasakytum, kad Rostovas – nelaimingas. Aristokratas nesijaučia įkalintas ar atliekantis bausmę – jis priima realybę tokią, kokia ji yra, ir ima gyventi taip, kaip leidžia aplinkybės. Šio apsigimusio svečių priiminėtojo kasdienybė uždaroje erdvėje nestovi vietoje ir jo gyvenimui nepristinga prasmės. O negandų metu išsaugotos aristokratiškos manieros ypač praverčia pradėjus dirbti padavėju viešbučio restorane. Būna dienų, kai grafas pasijunta „laimingiausiu žmogumi visoje Rusijoje“. Galbūt turtingas gyvenimas nebūtinai turi būti prabangus?


„Aristokratas Maskvoje“ – trečioji Amor Towles knyga. Joje skaitytojas kviečiamas į subtilaus grožio ir žmogiškumo oazę, kurią rašytojas sukuria kruvinos porevoliucinės Rusijos fone. Tai knyga-utopija, kurioje demonstratyviai supriešinama tikrovė ir fikcija. Knygą palankiai sutiko amerikiečių skaitytojai, tačiau Lietuvos skaitytojai, geriau pažįstantys sovietų šalies realybę, joje neabejotinai ras dar įdomesnių aspektų.


Knyga palankiai įvertinta apžvalgininkų ir didžiųjų leidinių: „The Times“ ir „Sunday Times“ 2016 metais paskelbė ją Metų knyga. Šiuo metu pagal romaną kuriamas to paties pavadinimo mini-serialas. Knygą „Aristokratas Maskvoje“ pastebėjo ir buvęs JAV prezidentas Barakas Obama – jis sakė, kad tai viena geriausių jo 2017 m. skaitytų knygų.

Amor Towles šiuo metu visą laiką skiria kūrybai. Anksčiau daugiau nei du dešimtmečius dirbo viename iš Manheteno investicinių bankų, šiuo metu jis leidžia laiką su šeima ir rašo didelio populiarumo sulaukiančius romanus. Pirmoji jo knyga „Rules of Civility“, pasirodžiusi 2011 m. taip pat susilaukė didžiulės sėkmės ir tapo New York Times bestseleriu.


Iš anglų kalbos vertė Arvydas Malinauskas

Parašykite atsiliepimą apie "Aristokratas Maskvoje"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Aristokratas Maskvoje, kurią skaitytojams dovanoja Amor Towles. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Amor Towles su knyga Aristokratas Maskvoje jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Aristokratas Maskvoje patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Amor Towles. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Aristokratas Maskvoje palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Aristokratas Maskvoje" perkama kartu