TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Hektoras ir Bernardas

Kaina: 5,39 €
Kaina su kodu: 3,77 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-12-31 5.388 InStock
Į krepšelį

Knygos "Hektoras ir Bernardas" aprašymas

Reinas Raudas (g. 1961) – Estijos rašytojas ir vertėjas, visuomenės veikėjas, Talino ir Helsinkio universitetų profesorius, Estijos humanitarinių mokslų instituto vienas įkūrėjų ir profesorių. Moka ne tik daugelį Europos kalbų, tarp jų ir lietuvių, bet ir japonų, kinų kalbas. Ypač gilinasi į japonologiją ir kitų Azijos šalių kultūros ir filosofijos istoriją. Nors R. Raudas kuria prozą, poeziją, pjeses, iki šiol Lietuvoje jis buvo geriau pažįstamas kaip akademinis veikėjas.

„Hektoras ir Bernardas“
– esė romanas, kur sokratiški dialogai apie laisvę, meilę ir filosofiją susipina su istorija apie dviejų jautrių žmonių draugystę. Stengdamiesi vienas kitam padėti išeiti iš aklavietės, jie ir kiekvienas sau padeda peržengti savojo pasaulio ribas. Romanas 2005 m. buvo apdovanotas metine Estijos literatūros premija.

"Hektoras ir Bernardas - tai Platono Valstybė, parašyta estiškai XXI amžiui. Tik Raudo valstybėje filosofas jau nebėra karalius, o moterys čia lygiai svarbios kaip ir vyrai. Iki skausmo tikri ir aštrūs romano herojų pokalbiai apie teisingumą, kūrybos prigimtį, tikros meilės tarp vyro ir moters galimybę veda skaitytoją labirintu, kurio gale jis gali sutikti netikėtą personažą – save patį."

Arūnas Gelūnas

"Kaip ir dera Raudui, kartelė pakelta aukštai. Iš vienos pusės, gyvas, betarpiškas pokalbis, laisva minčių tėkmė. Tačiau iš kitos pusės, Hektoro ir Bernardo kalba nėra paprasta, kasdieniška, - tai tam tikros pratybos, turinčios aiškias taisykles, smegenų gimnastika, itin intensyvus, bet kartu žmogiškas kalbos galimybių įgyvendinimas. Nenoriu perpasakoti knygos turinio, bet kaip recenzentas vis dėlto turiu pabrėžti, kad herojų pokalbiai ilgainiui tampa vien dūmų uždanga juos slegiančiam vienišumui pridengti. Pokalbis jiems padeda, bet sykiu ir apgauna. Dažniausiai šnekama apie metafiziką, egzistencializmą ir dar dievai žino ką, bet tik tam, kad per šiuos verbalinius šachmatus būtų pasiekta esmė."
Jan Kaus, „Looming“


  • Autorius: Rein Raud
  • Leidėjas: Apostrofa
  • Išleidimo metai: 2006
  • Knygos puslapių skaičius: 200
  • Formatas: 14x20, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955605219

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Hektoras ir Bernardas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Hektoras ir Bernardas", Rein Raud. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Rein Raud su knyga "Hektoras ir Bernardas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Hektoras ir Bernardas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Rein Raud. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Hektoras ir Bernardas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Hektoras ir Bernardas" perkama kartu