0

Katinėlio Murklio pasakos. Pirmoji knyga

  • Nuolaida knygai -60%
Internetu: 4,99 €
Knygyne: 12,29 €*
Sutaupote: 7.30 € (60%)
  • Pristatysime: per 3-6 darbo dienas*
Informacija

Katinėlio Murklio pasakos. Pirmoji knyga

  • Leidėjas: Gelmės
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 194
  • ISBN ar kodas: 9786098168655

4.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Prancūzų rašytojo ir scenaristo Marcel Ayme knyga „Katinėlio Murklio pasakos“ – pasauline klasika tapusi istorija. Dvi sesutės, gyvenančios su tėvais sodyboje, patiria nepaprastų nuotykių su kalbančiais gyvūnais. Pamokančios ir smagios istorijos patinka tiek vaikams, tiek suaugusiems skaitytojams. Kaip yra rašęs pats autorius, šios pasakos skirtos „vaikams nuo ketverių iki septyniasdešimt penkerių metų.“

1951 metais pirmą kartą išleista knyga „Katinėlio Murklio pasakos“ iki šių dienų skaitoma visame pasaulyje, įvairiausiomis kalbomis. Tai pamokančios pasakos apie gyvūnus. Jose apstu ne tik išminties, bet ir smagios ironijos bei kiek karikatūriškai vaizduojamų herojų.

Nuostabioje sodyboje sesutės Marinetė ir Delfina gyvena su tėvais ir daugybe įvairių gyvulėlių. Sodyba yra netoli miško, tad kartais mergaitės sutinka ten gyvenančių žvėrių. Visi jie ne tik kalba, bet neretai ir elgiasi kaip žmonės. Jiems būdingos tiek geros, tiek blogos žmogiškosios savybės – švelnumas, pyktis, darbštumas, tinginystė, gyrimasis, nusivylimas. O svarbiausia, kad kiekvienas nuotykis išmoko vis ko nors naujo.

Ūkyje gyvena kiaulaitė, kuriai prireikia numesti svorio, kad būtų gražesnė. Taip pat yra ūmaus būdo žąsinas, kuris reikalauja pagarbos sau. Yra ir kvailokas gaidys, kurį gudri ir alkana lapė įtikina maištauti. Čia sutiksite ir grąžų elnią, kuris supranta, kad gimęs pavojų pilnoje laukinėje gamtoje negali iškeisti laisvės į saugų ūkio gyvenimą.

Mergaičių ir gyvūnėlių nuotykiai papasakoti linksmai ir išmintingai. „Katinėlio Murklio pasakos“  - tai tarsi stebuklingos atostogos kaime, tiesioj juste pajusite ramios vasaros ūkyje dvelksmą.

Marcel Aymé (1902–1967) – vienas žymiausių prancūzų humoristinės literatūros kūrėjų. Rašytojas, dramaturgas ir scenaristas. Jis dirbo draudimo agentu, mūrininku, žurnalistu, pardavėju, o nuo 1938 pradėjo rašytojo karjerą. Jo kūriniai kupini humoro, kartais absurdo, satyros, nukreiptos į bet kokį snobizmą ar pretenzingumą. Visuomet liko ištikimas savo kilmei – kaimas ir paprastas jo gyvenimas darė didžiulę įtaką rašytojo kūrybai. Nuo 1945 metų jo sukurtos pjesės buvo statomos Paryžiuje. Daugybė jo sukurtų istorijų buvo perkeltos į ekranus.

„Katinėlio Murklio pasakas“ iš prancūzų kalbos vertė Ramutė Ramunienė (1918–2015). Ji yra išvertusi daugiau nei 50 knygų, tarp jų ir svarbiausių prancūzų autorių Honoré de Balzac, Stendhal ir Jules Verne kūrinius.


Iš prancūzų kalbos vertė Ramutė Ramunienė

Taip pat sakaitykite "Katinėlio Murklio pasakos. Antroji knyga"

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu