0

Kūju per Lietuvos istoriją

4.4
(7 įvertinimai)
Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
2020-08-14 D.

Labai išsamu. Puiki, privaloma perskaityti knyga.

Informacija

Kūju per Lietuvos istoriją

  • Leidėjas: Valstybingumo studijų centras
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 15x21, minkšti viršreliai
  • Knygos puslapių skaičius: 244
  • ISBN ar kodas: 9786098272017

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Kūju per Lietuvos istoriją" aprašymas

Dalius Stancikas (1963) – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro specialistas, buvęs Seimo pirmininkės patarėjas, „Bernardinai.lt“ portalo redaktorius, ilgus metus rašantis aktualiomis politikos temomis šalies žiniasklaidoje. Jokia paslaptis, kad pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje vyksta informacinis karas prieš antisovietinės rezistencijos dalyvius.

Nesiskaitant su faktais, rezistencijos istorija straipsniuose ir knygose perrašoma iš esmės pagal sovietinį istorijos pasakojimą, o šiam spaudimui pasidavę politikai trina laisvės kovotojų atminimą iš šalies viešųjų erdvių.

Knygoje "Kūju per Lietuvos istoriją" autorius pirmąkart pateikia išsamų ir visapusišką atsaką šiai Rūtos Vanagaitės ir daugelio kitų paleistai melo lavinai. Nesusitelkdamas į kurį vieną atvejį D. Stancikas analizuoja ryškiausius rezistencijos istorijos „perrašymo“ epizodus, leisdamas kalbėti gausiems šaltiniams ir amžininkų liudijimams. Knygoje persipina šiandieninės diskusijos ir karo bei pokario meto ginkluotos rezistencijos istorijos klausimai.

Studijai kontekstą suteikia istorikės profesorės Rasos Čepaitienės įvadinis straipsnis, novatoriškai konceptualizuojantis vykstantį kultūrinį karą istorinės atminties fronte.

Lengvo stiliaus ir nedidelės apimties knyga "Kūju per Lietuvos istoriją" yra nepakeičiamas ir būtinas kiekvienam neabejingam piliečiui šaltinis šiandieninėse diskusijose apie naujausių laikų Lietuvos istoriją.

ATSILIEPIMAI

"Studija įspūdinga šaltinių gausa bei įvairove, pasinėrimu detalėse, bendrybių vengimu, nors ne su viskuo galima sutikti. Geras žingsnis j priekį, nors darbo dar liko daug."
Ignas Kęstutis Skrupskelis, filosofas, Pietų Karolinos universiteto profesorius, VDU garbės daktaras

"Daliaus Stanciko darbuotę lietuvių rezistencijos tyrimo srityje seku jau daugelį metų. Ji pasižymi drąsa imtis temų, kurių nedrįsta arba privengia kiti. Tuo pat metu Daliaus tyrimai patraukia dėmesį rūpestinga faktų atranka, argumentacijos svarumu, gebėjimu palaidą empiriką apibendrinti ir daryti brandžias išvadas. Net jei tos išvados eitų ir „prieš srovę“. Dar 1995 metais į D. Stanciko pastangas dėmesį atkreipė Amerikos lietuviai, skyrę jam „J Laisvę“ fondo lietuviškai kultūrai ugdyti premiją. Pristatoma knyga patvirtina, kad anas apdovanojimas nebuvo atsitiktinis. Autoriaus įsipareigojimas tiesai, pagarba faktui, platus ir gilus istorinio konteksto pažinimas suteikia šiam darbui ypatingos vertės. Sąžiningas lietuvių rezistencijos tyrinėtojas ar žmogus, besidomintis Lietuvos istorija ir norintis suprasti, kas gi vyko mūsų žemėje Antrojo pasaulinio karo metais, išsiversti be šios knygos negalės."
Vidmantas Valiušaitis, žurnalistas, knygų apie rezistencijos istoriją autorius

"Ši knyga - tai rimtas ir savalaikis atsakas į organizuotą bandymą diskredituoti Lietuvos valstybę ir lietuvių tautą Vakarų visuomenių akyse, išnaudojant jautrią ir skausmingą XX a. įvykių seką ir jos atmintį. Šis jau kelis dešimtmečius vykdomas mūsų šalies ir visuomenės puolimas sulaukė rimto faktų ir mokslinių argumentų atsako. Autoriai labai subtiliai ir argumentuotai pateikė Lietuvos okupacijų specifiką ir išskirtinu¬mą, vidinę veiksmų logiką, išpainiodami sudėtingą įvykių kamuolį taip, kad galima būtų paaiškinti ne tik specialistams, bet ir platesnei visuomenei, pasitelkti kaip šaltinį mokyklose."
Valdas Rakutis, istorikas, Klaipėdos universiteto profesorius

2020-08-14

Labai išsamu. Puiki, privaloma perskaityti knyga.

2020-07-22

labai rekomenduoju

2020-07-19

Kruopštus darbas

2020-07-02

2020-06-27

Puikiai, būtinai perskaitykite

2020-06-26

Seniai tokio veikalo reikėjo. Vis mes kažkam kliudom...Geri straipsniai!

2020-06-26

Parašykite atsiliepimą apie "Kūju per Lietuvos istoriją"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Politika

Dalius Stancikas parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Kūju per Lietuvos istoriją, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Kūju per Lietuvos istoriją aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Kūju per Lietuvos istoriją už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Kūju per Lietuvos istoriją? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Dalius Stancikas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Kūju per Lietuvos istoriją" perkama kartu