0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuvos piliakalnių paslaptys

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2021-09-30 4.99 SoldOut

Knygos "Lietuvos piliakalnių paslaptys" aprašymas

"Lietuvos piliakalniai yra pasaulinės reikšmės unikumas. Niekur pasaulyje nieko net panašaus nėra. Jie tik čia - Lietuvoje ir gretimose nuo seniausių laikų baltų-aisčių - tikrųjų šio krašto autochtonų apgyventose žemėse. Tai Prūsija, Latvija ir nemaža dalis jotvingiams priklausiusių vietovių Baltarusijoje. Taip viename šios knygos įvadinių straipsnių teigia žymus archeologas dr. Gintautas Zabiela.

Lietuvoje archeologai jau yra užregistravę apie tūkstantį piliakalnių. Beje, randama vis naujų, kurie anksčiau buvo laikomi tiesiog kalvomis.

Šios knygos autorius akademikas Romualdas Grigas bando įrodyti, kad daugumos Lietuvos piliakalnių ne gynybinė paskirtis. Tai esą tautos šventvietės. Mat dauguma jų, nors ir ganėtinai aukšti, bet palyginti nedideli ir pritaikyti būtent ritualinėms apeigoms - Saulėgrįžos, Lygiadienio, Rasų-Kupolinių, Vardynų šventėms, gegužinėms, bendruomenių susibūrimams ir t.t.

Stebina ne tik piliakalnių gausa, jų išdėstymo geografija, bet ir aukštis. Daugelis jų, pvz., Paverknių (Prienų r.), Mažulonių (Ignalinos r.), yra bemaž 20 m aukščio.

Piliakalnių epocha - V-XII a. Tad pabandykime įsivaizduoti, kiek išlieta mūsų protėvių prakaito, žinant, kad tuo metu pagrindinis įnagis buvo medinis kastuvas. Stebina ir mūsų protėvių kosmologijos žinios, nes visi piliakalniai yra supilti ypatingose, energetiškai paveikiose vietovėse. Užkopęs ant jų pajunti ne tik šių statinių didybę ir unikalumą: širdį suvirpina nepaprastas jausmas, kuomet norisi ir dainuoti, ir verkti, ir... nesinori niekur važiuoti iš Lietuvos."


Danas Kaukėnas, leidėjas

  • Autorius: Romualdas Grigas
  • Leidėjas: Diemedžio leidykla
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 208
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789986232087

Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvos piliakalnių paslaptys"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Istoriografija

Romualdas Grigas parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Lietuvos piliakalnių paslaptys", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Lietuvos piliakalnių paslaptys" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Lietuvos piliakalnių paslaptys" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Lietuvos piliakalnių paslaptys"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Romualdas Grigas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lietuvos piliakalnių paslaptys" perkama kartu