-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SALE ⏳

0

Pirkėjų atsiliepimai

Lithuanian Jewish Culture

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-08-31 78.99 SoldOut

Knygos "Lithuanian Jewish Culture" aprašymas

Naujajame įspūdingo dydžio albume pateikiamas įvadas į žydų istoriją ir kultūrą, pradedant nuo senovės ir žydų atsiradimo Lietuvoje prieš septynis šimtmečius.
Autorius apžvelgia tradicinę rabinistinę žydų aškenazių kultūrą, Lietuvai būdingas rabinistines ir kabalistines (mistines) tradicijas, taip pat chasidų ir mitnagedų konfliktą.
Leidinyje pasakojama apie įvairius modernius XIX a. ir XX a. judėjimus (jidišizmą, hebrajizmą, socializmą) bei žydų meną. Profesorius D. Katzas taip pat aprašo litvakų gyvenimą tarpukario respublikose, emigracijos centruose Amerikoje ir Izraelyje, taip pat šių dienų aktualijas visame pasaulyje, įtraukdamas ir pasakojimus apie holokaustą išgyvenusius žydus Rytų Europoje, kuriuos lanko ir iš kurių ima interviu daugiau negu dešimt metų, rengdamas jidiš kalbos ir kultūros ekspedicijas. Pirmą kartą leidinyje apie Lietuvos žydus taip išsamiai ir kompetentingai aptariamas tiek religinis, tiek pasaulietinis žydų gyvenimas.
Išskirtinumo šiam veikalui suteikia tai, kad skyriuje apie žymiausią Lietuvos žydų mokslininką Vilniaus Gaoną (1720-1797) pateikiamas sensacingas dviejų Gaono sūnų tuoj po tėvo mirties parašytos biografijos vertimas. Daugelyje darbų apie Vilniaus Gaoną įvairūs jo gyvenimo aspektai taip ir nebuvo paminėti. Taip pat skaitytojai ras dar niekur nepublikuotų vertimų iš hebrajų, aramėjų ir jidiš kalbomis parašytų svarbiausių darbų apie Vilniaus Gaoną.
400 puslapių albumas iliustruotas 325 retomis fotografijomis, kurias surinko pats autorius. Daugelis jų spausdinama pirmą kartą. Taip pat skaitytojai ras 26 schemas ir žemėlapius, kuriuos specialiai šiam leidiniui sukūrė dr. Giedrė Beconytė, dirbanti Vilniaus universiteto Kartografijos centre.

This book is written in English language.


  • Autorius: Dovid Katz
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2004
  • Knygos puslapių skaičius: 400
  • Formatas: 25x29, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9955-584-41-6

Parašykite atsiliepimą apie "Lithuanian Jewish Culture"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Lithuanian Jewish Culture", Dovid Katz. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Dovid Katz su knyga "Lithuanian Jewish Culture" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Lithuanian Jewish Culture" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Dovid Katz. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Lithuanian Jewish Culture" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Lithuanian Jewish Culture" perkama kartu