0

Mažoji Lietuva. Klaipėdos kraštas – užpustytas laikas žodis smėly

  • Nuolaida knygai -41%
Internetu: 35,99 €
Knygyne: 59,99 €*
Sutaupote: 24.00 € (41%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Mažoji Lietuva. Klaipėdos kraštas – užpustytas laikas žodis smėly

  • Leidėjas: Vaga
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 25x32, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 352
  • ISBN ar kodas: 9785415025176

2020-06-30 35.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Žinomo ir daugybę apdovanojimų ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu pelniusio fotografo Algimanto Aleksandravičiaus albumas „Mažoji Lietuva: Klaipėdos kraštas – užpustytas laikas žodis smėly“ – tai penktoji ir jau paskutinė fotografo knyga iš serijos, skirtos atskiriems Lietuvos regionams įamžinti.


Fotografijose A. Aleksandravičius fiksuoja Klaipėdos, Pamario kraštą, drauge primindamas šių vietų istoriją, atspindėdamas jų kultūrą, žmones ir jų gyvenimą.

Albumas „Mažoji Lietuva: Klaipėdos kraštas – užpustytas laikas žodis smėly“ – autoriaus duoklė Klaipėdos kraštui. Peizažuose matyti Nidos, Klaipėdos, Ventės rago vaizdai, to krašto legendos, svarbios asmenybės, čia gyvenančių žmonių tradicijos ir kasdienybė.


Iki šiol menininkas yra išleidęs keturis albumus, skirtus kitiems mūsų šalies regionams. Tai – „Žemaitėjė – mona meilė“, „Dzūkija – išskaicyta iš Dzievulio drabnų raštų…“, „Sūduva – terra sudorum – šviesos išpasakota“ ir „Aukštaitėj – aukšts dongs ė čysts vondva“.


Solidžią ir istoriškai itin vertingą fotografijų albumų seriją baigęs menininkas teigia, kad važinėjant po Lietuvą ir fiksuojant skirtingų vietų vaizdus bei ten gyvenančius žmones, pajuto, kad gerokai prasiplėtė jo suvokimas apie namus. O fotografuodamas paskutinei serijos knygai „Mažoji Lietuva: Klaipėdos kraštas – užpustytas laikas žodis smėly“, autorius tikėjosi, jog ją vartantys galvoje jaus viską košiantį vėją, o burnoje – smėlį.


Algimantas Aleksandravičius (g. 1960 m.) – garsus ir pripažintas menininkas, fotografas. Labiausiai žinomas kaip portretistas, tačiau kurdamas šiuos regionams skirtus albumus atskleidė ir kitą savo kūrybos pusę – fiksavo peizažus, socialinę realybę.

2011 metais buvo apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. Jis yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos Garbės narys, Nyderlandų Orange-Nassau Riterio ordino kavalierius. Apdovanotas ordino Už nuopelnus Lietuvai medaliu, Aukso žvaigžde (LATGA apdovanojimas). Už fotografijų rinktinę „Devyni aukštai“ jam įteikta Kultūros ministerijos premija nominacijoje „už aktualiausius ir ryškiausius publicistinius kūrinius kultūros temomis“.

2003 metais Algimantas Aleksandravičius laimėjo vieną prestižiškiausių Europos spaudos fotografijos konkursų „Fuji Euro Press“. Portreto kategorijoje laimėtas prizas yra reikšmingas ne tik A. Aleksandravičiaus kūrybos, bet ir visos Lietuvos fotografijos įvertinimas. Menininkas pripažintas geriausiu Baltijos šalių portretistu, ne kartą laimėjęs Auksinio kadro apdovanojimą Lietuvos spaudos fotografijos konkurse, pelnęs kitų apdovanojimų.

Lietuvoje ir užsienyje yra surengęs per šimtą autorinių parodų. Taip pat yra penkiolikos fotoalbumų autorius.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu