0

Pirkėjų atsiliepimai

Nepadariusi tautai gėdos. Onos Šimaitės gyvenimo fragmentai

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina internetu: 12,79 €
Kaina knygyne: 14,29 €*
Sutaupote: 1,50 € (11%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-03-29


2022-05-31 12.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Nepadariusi tautai gėdos. Onos Šimaitės gyvenimo fragmentai" aprašymas

Iš Lietuvoje dabar žinomų kelių tūkstančių žydų gelbėjimų pagal veikimo įvairovę, trukmę sunku surasti prilygstantį buvusios Vilniaus universiteto bibliotekininkės Onos Šimaitės pagalbai. Neva negrąžintų į biblioteką knygų rinkimo tikslais ji gavo leidimą lankytis gete. Tai sudarė galimybę matyti Vilniaus geto gyvenimą iš vidaus, patirti tai, kas ne geto gyventojams buvo nematoma, nežinoma. Šimaitė padėjo slėptis pabėgusiesiems iš geto, parūpindavo geto gyventojams fiktyvius dokumentus, maisto, pinigų, išnešdavo iš geto kultūros vertybes. Tuo ji pelnė pagarbą, dėkingumą.

Po suėmimo 1944-ųjų balandį ir kankinimų, Šimaitė buvo išvežta į koncentracijos stovyklą Vokietijoje, vėliau Prancūzijoje. Ją išlaisvinus 1944 m. rudenį, į Lietuvą nebegrįžo. Gal ir todėl ne vieną dešimtmetį JAV, Izraelyje, Prancūzijoje žinomumas apie šios kilnios asmenybės veiklą padedant žydams, pagarba jai buvo didesnė nei Lietuvoje. Knygoje „Nepadariusi tautai gėdos. Onos Šimaitės gyvenimo fragmentai“ pateikti Šimaitės tekstai apie Vilniaus geto laikotarpį, jo atspindžiai pokariniame gyvenime, aprašomi mažiau Lietuvoje žinomi jos gyvenimo Izraelyje ir Paryžiuje fragmentai.


  • Autorius: Rimantas Stankevičius
  • Leidėjas: LGGRTC
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 248
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098298161

Kiti taip pat domėjosi


2022-03-29

Parašykite atsiliepimą apie "Nepadariusi tautai gėdos. Onos Šimaitės gyvenimo fragmentai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie Holokaustą

Rimantas Stankevičius pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Nepadariusi tautai gėdos. Onos Šimaitės gyvenimo fragmentai", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Nepadariusi tautai gėdos. Onos Šimaitės gyvenimo fragmentai" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Nepadariusi tautai gėdos. Onos Šimaitės gyvenimo fragmentai" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Nepadariusi tautai gėdos. Onos Šimaitės gyvenimo fragmentai"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Rimantas Stankevičius tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Nepadariusi tautai gėdos. Onos Šimaitės gyvenimo fragmentai" perkama kartu