0

Norvegų kalbos gramatika

Internetu: 7,99 €
Knygyne: 9,49 €*
Sutaupote: 1.50 € (16%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Norvegų kalbos gramatika

  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x24, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 192
  • ISBN ar kodas: 9786094791314

2020-06-30 7.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Atnaujinta ir papildyta knyga „Norvegų kalbos gramatika“ pravers besimokantiems norvegų kalbos – viską rasite viename leidinyje ir nebereikės blaškytis po skirtingas knygas, ieškant taisyklių ar paaiškinimų.


Ši „Norvegų kalbos gramatika“ yra papildytas 2012 metų gramatikos leidimas, ji pritaikyta lietuviams, čia išsamiai aprašyti visi norvegų kalbos reiškiniai, kurie nebūdingi lietuvių kalbai, o itin sudėtingiems atvejams skirtas atskiras knygos skyrius. Rasite nemažai pavyzdžių, kaip vartoti įvairius žodžius ar frazes, gramatines konstrukcijas. Pavyzdžiai išversti į lietuvių kalbą, kad nekiltų neaiškumų dėl jų taikymo.


Gramatikoje aprašytos norvegų kalbos dalys, tarimo ypatybės, kalbai būdinga sakinių struktūra. Tai norvegų kalbos atmainos – bukmolo – gramatika. Šia atmaina kalba maždaug 90 proc. Norvegijos gyventojų. Kita – niunoško – atmaina kalba ir rašo apie 10–15 proc. šalies gyventojų. Tačiau patys norvegai mokosi abiejų atmainų, o mokyklose viena iš jų mokoma kaip pagrindinė. Tokį kalbų atskyrimą lėmė istorinės aplinkybės, jos taip pat trumpai pristatomos „Norvegų kalbos gramatikoje“.


Knyga „Norvegų kalbos gramatika“ skirta ir studentams, studijuojantiems norvegų kalbą, ir savarankiškai šios kalbos besimokantiems. Gramatika sudaryta iš trylikos skyrių. Pirmieji dešimt aptaria kalbos dalis, jų gramatines formas ir kategorijas. Vienuoliktas skyrius aiškina norvegų kabos sakinio struktūrą, taip pat čia rasite pagrindines skyrybos taisykles. Dvyliktas skyrius analizuoja ir aiškina išskirtinai tik sudėtingesnius norvegų kalbos atvejus, kurie sunkiau suprantami lietuviams. O tryliktame skyriuje aprašytos norvegų kalbos tarimo taisyklės.


Dr. Aurelija Mickūnaitė-Griškevičienė nuo 1997 m. dirba Vilniaus Skandinavistikos centre, kur dėsto norvegų kalbą, šiuolaikinės norvegų kalbos, kultūros ir visuomenės discipliną, bendrosios ir skandinavų kalbotyros disciplinas, taip pat norvegų kalbos stilistiką ir vertimą. Mokslininkė domisi leksikografija, gretinamąja kalbotyra ir vertimu. Vadovauja „Norvegų– lietuvių kalbų žodyno“ rengimo grupei. Stažavosi Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje, Islandijoje, Rusijoje, Latvijoje.


A. Mickūnaitės-Griškevičienės parengta „Norvegų kalbos gramatika“ yra „Scandinavistica Vilnensis“ serijos leidinys. Šios serijos mokslo bei mokomieji leidiniai (gramatikos, žodynai, antologijos ir vadovėliai) yra rengiami ir aprobuojami Vilniaus universiteto Skandinavistikos centro. Taip pat šioje serijoje išleistas naujas „Norvegų-lietuvių kalbų žodynas“, kurį parengė dr. Aurelija Mickūnaitė-Griškevičienė. 

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu