⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Norvegų kalbos gramatika

2022-12-31 8.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Norvegų kalbos gramatika" aprašymas

Atnaujinta ir papildyta knyga „Norvegų kalbos gramatika“ pravers besimokantiems norvegų kalbos – viską rasite viename leidinyje ir nebereikės blaškytis po skirtingas knygas, ieškant taisyklių ar paaiškinimų.

Ši „Norvegų kalbos gramatika“ yra papildytas 2012 metų gramatikos leidimas, ji pritaikyta lietuviams, čia išsamiai aprašyti visi norvegų kalbos reiškiniai, kurie nebūdingi lietuvių kalbai, o itin sudėtingiems atvejams skirtas atskiras knygos skyrius. Rasite nemažai pavyzdžių, kaip vartoti įvairius žodžius ar frazes, gramatines konstrukcijas. Pavyzdžiai išversti į lietuvių kalbą, kad nekiltų neaiškumų dėl jų taikymo.

Gramatikoje aprašytos norvegų kalbos dalys, tarimo ypatybės, kalbai būdinga sakinių struktūra. Tai norvegų kalbos atmainos – bukmolo – gramatika. Šia atmaina kalba maždaug 90 proc. Norvegijos gyventojų. Kita – niunoško – atmaina kalba ir rašo apie 10–15 proc. šalies gyventojų. Tačiau patys norvegai mokosi abiejų atmainų, o mokyklose viena iš jų mokoma kaip pagrindinė. Tokį kalbų atskyrimą lėmė istorinės aplinkybės, jos taip pat trumpai pristatomos „Norvegų kalbos gramatikoje“.

Knyga „Norvegų kalbos gramatika“ skirta ir studentams, studijuojantiems norvegų kalbą, ir savarankiškai šios kalbos besimokantiems. Gramatika sudaryta iš trylikos skyrių. Pirmieji dešimt aptaria kalbos dalis, jų gramatines formas ir kategorijas. Vienuoliktas skyrius aiškina norvegų kabos sakinio struktūrą, taip pat čia rasite pagrindines skyrybos taisykles. Dvyliktas skyrius analizuoja ir aiškina išskirtinai tik sudėtingesnius norvegų kalbos atvejus, kurie sunkiau suprantami lietuviams. O tryliktame skyriuje aprašytos norvegų kalbos tarimo taisyklės.

Dr. Aurelija Mickūnaitė-Griškevičienė nuo 1997 m. dirba Vilniaus Skandinavistikos centre, kur dėsto norvegų kalbą, šiuolaikinės norvegų kalbos, kultūros ir visuomenės discipliną, bendrosios ir skandinavų kalbotyros disciplinas, taip pat norvegų kalbos stilistiką ir vertimą. Mokslininkė domisi leksikografija, gretinamąja kalbotyra ir vertimu. Vadovauja „Norvegų– lietuvių kalbų žodyno“ rengimo grupei. Stažavosi Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje, Islandijoje, Rusijoje, Latvijoje.

A. Mickūnaitės-Griškevičienės parengta „Norvegų kalbos gramatika“ yra „Scandinavistica Vilnensis“ serijos leidinys. Šios serijos mokslo bei mokomieji leidiniai (gramatikos, žodynai, antologijos ir vadovėliai) yra rengiami ir aprobuojami Vilniaus universiteto Skandinavistikos centro. Taip pat šioje serijoje išleistas naujas „Norvegų-lietuvių kalbų žodynas“, kurį parengė dr. Aurelija Mickūnaitė-Griškevičienė.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Norvegų kalbos gramatika"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Norvegų kalbos ir gramatikos knygos

Aurelija Mickūnaitė-Griškevičienė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Norvegų kalbos gramatika", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Norvegų kalbos gramatika" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Norvegų kalbos gramatika" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Norvegų kalbos gramatika"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Aurelija Mickūnaitė-Griškevičienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Norvegų kalbos gramatika" perkama kartu