0
Pasaulio istorija išsinešti. Istorija skubantiems: visas pasaulis vienu žvilgsniu
7.99 InStock

Pasaulio istorija išsinešti. Istorija skubantiems: visas pasaulis vienu žvilgsniu

  • Nuolaida knygai -28%
Internetu: 7,99 €
Knygyne: 10,99 €*
Sutaupote: 3.00 € (28%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Pasaulio istorija išsinešti. Istorija skubantiems: visas pasaulis vienu žvilgsniu

  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2017
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 223
  • ISBN ar kodas: 9786094662683

7.99 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Ar gali žurnalistas, buvęs Frankfurter Allgemeine Zeitung redaktorius, parašyti šmaikščią ir išsamią knygą apie istoriją? Atsakymas: taip. Bet nesitikėkite įprasto istorijos veikalo su datomis, didžiųjų užkariautojų atvaizdais ir visais svarbiausiais įvykiais. „Pasaulio istorija išsinešti“ – tai keliuose šimtuose puslapių sutalpinta žmonijos istorija.


Rašydamas knygą Alexander von Schönburg nesiremia begale istorinių dokumentų, jį kur kas labiau domina žmonijos raidą lydintys meno kūriniai ir mitai. Būtent juose žurnalistas įžvelgia atsakymus į svarbiausius žmonijos raidos klausimus. Ir visa tai tam, kad įspūdingiausius žmonijos atradimus pristatytų šmaikščiai, ironiškai ir elegantiškai. „Pasaulio istorija išsinešti“ – geriausia intelektuali pramoga ir stiprus istorinio espresso puodelis, atveriantis akis į žmonijos ir jos sukurtos civilizacijos praeitį.


Alexander von Schönburg neįsižeidžia pavadintas diletantu – priešingai, jis teigia rašąs knygą taip, kad ji būtų kuo paprastesnė, sklandesnė ir aiškesnė. Anot jo, siekiant aprėpti žmonijos vystymosi plotį, neišvengiamai nukentės gylys, tačiau bandymas juos suderinti pasmerktas painiavai ir chaosui. Juk skubantis žmogus neturi laiko sukti galvą ir narplioti sudėtingiausius istorijos mazgus, tiesa? Istorijos pasakojimas daug patrauklesnis, kai jis panašus į įtraukiantį lengvai skaitomą pasakojimą, o ne statistines lenteles ar begalinės apimties segtuvą, kuriame viliotinį šoka gausybė datų ir jas lydinčių faktų.


Knyga „Pasaulio istorija išsinešti“ nėra bandymas pasakyti kažką naujo ar neregėto – tai veikiau autoriaus mėginimas permąstyti žinomus istorijos faktus. Jie pateikiami glaustai, tinkamai skubančiam žmogui ir kalba ne apie tai, kas buvo svarbu senovės atėniečiams ar viduramžių valstiečiams, bet ko iš to išmoko šiuolaikinis žmogus. Autorius remiasi istorijos mokslo grandų – Jano Assmano, Moses Finley, Jacques Le Goff, Norbert Elias ir kitų – atradimais. Juk atsistojus ant milžinų pečių, istorijos horizontas matyti gerokai ryškiau.


Šios įsimintinos knygos autorius Alexander von Schönburg atvirauja, kad jį įkvėpė bičiulio, Oksfordo mokslininko Yuval Harario pavyzdys. Jis teigia, kad „Sapiens“ buvo knyga, kuri pakeitė jo istorijos sampratą. Tai buvo paskata rašyti ne tik apie didžiąsias civilizacijas ir svarbiausias istorines asmenybes, bet apie patį istorijos procesą, bei žmonių rūšies įsitvirtinimą planetoje.


Iš vokiečių kalbos vertė Viktorija Uzėlaitė

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu