TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Paslaptingas medžių gyvenimas

4.7
(14 įvertinimai) Įvertinkite
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2022-05-24 Raimonda

Puiki knyga, perskaičiau su malonumu. Lengvai skaitosi, daugybė įdomių faktų. Rekomenduoju kiekvienam, o gamtos mylėtojams nereali dovana.


Šiuo metu neparduodama

2023-12-31 17.272 SoldOut

Knygos "Paslaptingas medžių gyvenimas" aprašymas

Žmonės – socialios ir bendraujančios būtybės, dėl šio teiginio nesiginčijama. Kad bendruomeniški ir kai kurie gyvūnai, sutinka dažnas. Tačiau vokiečių girininkas Peter Wohlleben, dešimtmečius tyrinėjantis mišką ir jo ekosistemą, sako: ne mažiau tarpusavyje bendrauja ir… medžiai. Knyga „Paslaptingas medžių gyvenimas. Ką jie jaučia, kaip susikalba - neregimo pasaulio atradimai“ kviečia pažvelgti į miško tankmę ir pamatyti ten slypinčias medžių paslaptis

Kiekvieną lietuvį ir mišką sieja tautosakoje ir literatūroje dažnai minimas magiškas ir paslaptingas ryšys. Tačiau niekada nemėginta pažvelgti į girią kaip į atskirą, sudėtingą socialinę sistemą, kurioje auga ne medžiai, o savarankiškos būtybės, besijungiančios susiraizgiusių šakų ir šaknų tinklu. Čia medžiai-tėvai rūpinasi savo atžalomis ir padeda jiems augti, kaimynai rūpinasi ligotais ar pasenusiais, susirgusieji apie kenkėjų grėsmę netrunka pranešti greta augantiesiems.

Viena žaviausių šios knygos savybių – medžių „sužmoginimas“. Tai unikalus ir netikėtas pasakojimas apie miško superorganizmą. Medžiai jaučia, suvokia ir atsimena. Jie turi savo charakterį, jie gali būti užsispyrę ar palaidūnai. Be "tėvų" globos likusiems medžiams taip pat sunku augti kaip ir našlaičiams vaikams, o sulaukę globėjų pagalbos jie suveši ir džiugina akį

Knygos „Paslaptingas medžių gyvenimas“ stilius primena trilerį. Peter Wohlleben pasakojimas – sklandus ir vaizdingas, gebantis sužadinti skaitytojo fantaziją. Tai labai informatyvi knyga, kurį atskleis dalykus, apie kuriuos anksčiau niekada nesusimąstėte – kodėl genys yra gan prastas sanitaras ir kas tie du tūkstančiai įvairių organizmų, šmirinėjančių medžio paviršiumi

Jei nuo vaikystės jus traukė miškas, jeigu jaučiate meilę gamtai, jeigu miške matote ne tik kamienus, knyga „Paslaptingas medžių gyvenimas“ kaip tik jums. Ši knyga patiks ir mėgstantiems mokslo populiarinimo literatūrą, besidomintiems klimato kaitos problemomis, ir tiems, kurie patys mėgsta stovyklauti, rengia iškylas ir daug laiko praleidžia gamtoje. Peter Wohlleben knyga kviečia dar kartą apsidairyti miške ir pamatyti gausybę sunkiai suvokiamų stebuklų.

Vokiečių gamtininkas Peter Wohlleben ne iš karto tapo miško draugu. Pradėjęs dirbti girininku, jis vertindavo ar pušys, eglės, ąžuolai ir kiti medžiai tinkami medienos pramonei. Pradėjęs rengti išlikimo žygius jis pamatė, kad žygeivius labiausiai žavi gumbuoti, neįprasti medžiai. Šis atradimas privertė jį "atgauti pradinę miško sampratą." Jis ėmė domėtis miško paslaptimis – tuo, ko kasdienis žvilgsnis nemato, iš naujo atrado neregimo pasaulio paslaptis. Šiandien jis vadovauja kalnuose įsikūrusiai aplinkai draugiškai Eifelio girininkijai, kuri siekia atkurti sengires. Jis dažnai svečiuojasi TV laidose ir skaito paskaitas – tam, kad kuo daugiau žmonių susimąstytų prieš kirsdami medį ar neatsakingai elgdamiesi miške. „Paslaptingas medžių gyvenimas“ išversta į daugiau kaip 20 pasaulio kalbų ir puikiai įvertinta kritikų – tiek skaitytojų, tiek mokslo bendruomenės.

Antroji ciklo apie mus supantį pasaulį knyga - "Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį. Nuostabą keliančios įžvalgos".

„Niekad nesiliausiu mokęsis iš jų – juk to, ką patyriau medžių ūksmėje, anksčiau nė įsivaizduoti nebūčiau įstengęs. Noriu pasidalinti su jumis tuo džiaugsmu, kurį mums teikia medžiai. Ir, kas žino, gal kitą kartą vaikštinėdami po mišką jūs patys patirsite mažų ar didelių stebuklų“
, – viliasi knygos autorius.

"Efektyvus priminimas apie tai, kad verta sulėtinti gyvenimo tempą ir įsiklausyti į gamtos kalbą.“
Rachel Sussman, menininkė, fotografė

Autoriaus knyga vaikams "Ar girdi, kaip medžiai šneka?"

TURINYS

Pratarmė 9

1. Bičiulystė 12
2. Medžių kalba 17
3. Socialinė parama 25
4. Meilė 30
5. Medžių loterija 36
6. Vis tykiai pamažu 41
7. Medžių gero tono taisyklės 47
8. Medžių mokykla 52
9. Kartu geriau 58
10. Mįslingoji vandens apytaka 65
11. Medžių išvaizda atitinka jų amžių 68
12. Ąžuolas - težalas 75
13. Specializacija 79
14. Medis ar ne medis? 85
15. Tamsybių karalystėje 90
16. C02 siurbikas 97
17. Medžiai - oro kondicionieriai 102
18. Vandenį siurbiantis miškas 107
19. Mano ar tavo? 114
20. Socialinis būstas 126
21. Bioįvairovė - motinmedžių lopšiai 131
22. Žiemos miegas 136
23. Laiko pojūtis 145
24. Būdo savybės 149
25. Ligotas medis 153
26. Tebūnie šviesa 159
27. Beglobiai vaikai 166
28. Išsekimas 176
29. Pirmyn j šiaurę! 182
30. Puikiai prisitaikę 190
31. Neramūs laikai 194
32. Naujakuriai 202
33. Sveikas miško oras? 211
34. Kodėl miškas žalias? 217
35. Paleisti nuo grandinės 223
36. Biorobotai? 229

Padėka 234

Nuorodos 236


  • Pavadinimas originalo kalba: Das geheime Leben der Bäume: Was sie fühlen, wie sie kommunizieren – die Entdeckung einer verborgenen Welt
  • Autorius: Peter Wohlleben
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2023
  • Knygos puslapių skaičius: 240
  • Formatas: 14x20, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094273155
  • Vertėjas: Zita Baranauskaitė-Danielienė
  • Iš kokios kalbos versta: vokiečių

Kiti taip pat domėjosi


2022-05-24

Puiki knyga, perskaičiau su malonumu. Lengvai skaitosi, daugybė įdomių faktų. Rekomenduoju kiekvienam, o gamtos mylėtojams nereali dovana.

2021-09-13

Superinė knyga, labai rekomenduoju

2021-09-10

Knyga perskaites ir as noreciau pasidalyti savo nuomone apie sia knyga.Knyga,patiko,nes myliu gamta.megstu grybauti,žvejoti,pasivaikscioti pušyne ir pns.Daug suzinojau apie medzius,ko iki siol daug ko nezinojau.Knyga parasyta moksliniu stiliumi.kai kuriuos zodzius sunkesnius teko ziureti tarptautiniame literatutos zodyne,,taip ir medziu rusys,vabalus ziureti internete,kaip jie atrodo.Aisku,jai butu knyga su foto nuotraukomis,butu,maziau darbo vargti ir knaisiotis po interneta ieskoti nesuprantomu zodziu ir nuotrauku,medziu,vabalu,tai knyga is vis butu superine.Bet zinant,kad autorius gamtininkas,girininkas,kuris be galo myli gamta,tai atleidziama! Knyga tikrai verta skaitymo,rekomenduoju sia knyga visiems kas myli gamta,kas megsta pasivaikscioti gamtoje,pušyne ar miske pabuti,tikrai nesigailiu isleides pinigu siai knygai! Skaitysiu dar karta ir pirksiu kitas sio autoriaus isleistas knygas! Nors tiesa sakant,knyga parasyta,kaip ir minejau,moksliniu stiliumi,bet skaitosi idomiai,per keleta diena ja perskaiciau su malonumu.Nors tiesa saknt,kas, atrodo, autoriui,kaip girininkui,gamtininkui paprsciau ,lengviau suvokti apie medziu sudetinga,paslaptinga gyvenima,tai paprastam skaitytojui,tai yra suprasti sudetinga,bet susimastyti tikrai privercia apie medzius ir visa ekosistema.Knyga rekomenduociau paskaityti ne tik gamtos myletojams,gamtininkams,girininkams,bet ir tiems,kas naikina,kerta medzius ir zaloja visa ekosistema musu zemeje!

2021-08-30

Oj va šią knygą tai tikrai reikia duoti paskaityti mūsų jaunimėliui, kurie yra įsisukę į vartotojiškumo pinkles ir realiai net nepagalvoja kiek tai kainuoja gamtai.. tikrai verta dėmesio knyga, aš jau įteikiau saviškiams į rankas, tikiuosi knyga padės susimąstyti jiems.. :)

2021-08-11

Labai aktuali tema šiomis dienomis, šaunuolis autorius. Labai rekomenduoju paskaityt, priverčia susimąstyti apie pasaulį kuriame gyvename grožį ir kaip kartais jį naikiname, patys apie tai nesusimąstydami

2021-07-19

Knyga privertusi susimąstyti kiek iš tiesų žmogus daro žalos gamtai..

2021-06-11

Nuostabi knyga, labai myliu gamtą, visad glosto akį didžiuliai, ne vieną dešimtmetį ar net šimtmetį skaičiuojantys medžiai. Kaskart skauda širdį grįžtant gimtinės keliu ir matant vis naujus iškirstus plotus, ypač pastaraisiais metais.

2021-06-03

wow nesitikėjau kad galima tokiu kampu ir taip įdomiai parašyti. Nesveikai įdomi knyga.

2021-05-13

Įdomus pats požiūrio kampas. Man patiko

2021-05-11

Nežinau ką vartojo autorius, bet to noriu ir aš :) visiškas "tripas" skaitant šią knygą! Kosmosas kiek čia jis gerų dalykų pajudino!!

2021-05-06

Įdomu buvo perskaityti. Knyga tikrai labai patiko, įtaukia savo paprastumu ir meile tiek medžiams, tiek gamtai. 

2021-04-29

Įdomios įžvalgos, apie kurias tikrai verta pagalvoti pasivaikštant miške...

2021-04-22

Įspūdinga informacija apie tai, kaip medžiai yra milijardą kartų nuostabesni, nei mes įsivaizduojame. Labai lengvai skaitosi, ir tikrai paliekanti įspūdi.

2021-04-15

Perskaičiau ir nustebau, tikrai sužinojau daug nauju dalykų. Verta dėmesio.

Parašykite atsiliepimą apie "Paslaptingas medžių gyvenimas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mokslo populiarinimo knygos

Peter Wohlleben pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Paslaptingas medžių gyvenimas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Paslaptingas medžių gyvenimas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Paslaptingas medžių gyvenimas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Paslaptingas medžių gyvenimas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Peter Wohlleben tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Paslaptingas medžių gyvenimas" perkama kartu