⭐ GRAND pasiūlymas knygoms! Naršykite čia >>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Propaganda

Kaina: 10,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-08-31 10.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Propaganda" aprašymas

Edwardas Bernaysas, įkvėptas savo dėdės S. Freudo, sukūrė metodą, kaip organizuotai manipuliuoti atskiromis visuomenės grupėmis ir padėjo JAV paversti vartotojų visuomene. Šioje knygoje „Propaganda“ jis teigia, kad propaganda yra būtina demokratinės santvarkos sąlyga.

Ši 1928-aisiais pasirodžiusi ir atvirai už propagandą pasisakanti knyga „Propaganda“ išreiškia viziją, kaip organizuotai valdyti protus per politiką, valdžios institucijas, meną, mokslą ir švietimą.

„Bernaysas, kitaip negu Leninas ar Josephas Goebbelsas, veikė ne minią, bet atstovavo korporacijų ir organizacijų interesams, siekdamas atskirų visuomenės grupių dėmesio. Tam pasitelkė psichoanalizę, ir tai buvo didžiausias jo nuopelnas plėtojant propagandos ir ryšių su visuomene technologijas.“
Prof. Gintautas Mažeikis

Viešųjų ryšių tėvu vadinamas Edwardas Bernaysas (1891–1995) – kontroversiška ir ypač reikšminga figūra politinės minties istorijoje. Sukūrė metodą, kaip formuoti viešąją nuomonę ir ja manipuliuoti, ir pavadino jį „sutarimo inžinerija“ (angl. egnineering of consent).

Per Pirmąjį pasaulinį karą E. Bernaysas dirbo Visuomenės informavimo ir mobilizavimo komitete (angl. CPI) – pirmoje galingoje JAV valstybinės propagandos mašinoje. Komiteto užduotis buvo įtikinti amerikiečius, kad karas – būtina demokratijos palaikymo sąlyga. Vėliau bendradarbiavo su Lietuvių tautine taryba, šiai siekiant, kad JAV pripažintų Lietuvos nepriklausomybę. Kiti jo klientai – senatoriai, kongreso ir įvairių pilietinių iniciatyvų nariai, „Lucky Strike“, CBS, „American Tobacco Company“, „General Electric“ ir kt.

Kurdamas savo metodą E. Bernaysas įtraukė savo dėdės Sigmundo Freudo ir vyresnio kolegos Walterio Lippmano idėjas. Ši 1928-aisiais pasirodžiusi ir atvirai už propagandą pasisakanti knyga išreiškia viziją, kaip organizuotai valdyti protus per politiką, valdžios institucijas, meną, mokslą ir švietimą. Skaitydami šią knygą dabar su siaubu suvokiame, kad ši vizija išsipildė.

„Vienas iš pirmųjų Bernayso pasiekimų – jis įtikino moteris rūkyti cigaretes, nors iki tol tai nebuvo įprasta. Taip suformavo modernios moters įvaizdį ir padėjo didinti cigarečių pardavimą.“
Prof. Noam Chomsky


  • Autorius: Edward Bernays
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 168
  • Formatas: 14x20, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094274961
  • Vertėjas: Nida Norkūnienė
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Propaganda"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Politikos knygos

Edward Bernays pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Propaganda", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Propaganda" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Propaganda" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Propaganda"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Edward Bernays tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Propaganda" perkama kartu