-5% extra nuolaida perkantiems už 25€ ir daugiau su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Šiaurės vakarų žemaičių žodynas (A-O)

Kaina: 24,49 €
Kaina su kodu: 22,04 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Smartpost paštomatus Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.

2024-07-31 24.49 InStock
Į krepšelį 22,04 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos „Šiaurės vakarų žemaičių žodynas (A-O)“ aprašymas

Daugybę metų Lietuvių kalbos institute dirbdami greta Birutės Vanagienės stebėjome, kaip nenuilstanti autorė rūpestingai rinko medžiagą savajam žodynui, kaip šifravo garso įrašus, kaip diskutavo su bendradarbiais dėl retesnės formos, kaip džiūgavo dėl kiekvieno vaizdingo žodžio ar posakio. Džiaugėmės, kai į tolimąjį Mosėdį Birutė prisikalbindavo visą būrelį jaunų ir entuziastingų talkininkų. Darbas nenutrūko ir jai išėjus iš instituto: net telefonu autorė kalbėdavo apie žodyną mieliau nei apie savo šlyjančią sveikatą.

"Šiaurės vakarų žemaičių žodynas (A-O)" - solidus XX a. antrosios pusės šiaurės žemaičių vakarinės dalies gyvųjų šnektų šaltinis. Tokio išsamaus ir tokio akademiško dar niekas iki šiol nėra parašęs. Tai puikus žemaičių tarmių paminklas, liudijantis apie meilę gimtajam kraštui ir gimtajai kalbai. Pergyvenęs autorę, jis įamžino Birutės Vanagienės pavardę tarp iškiliųjų visų laikų žemaičių. Mūsų pareiga - jį paversti visiems prieinama knyga.

Įvadiniame straipsnyje supažindinama su Ylakių, lenkimų, Mosėdžio, Skuodo ir Šačių apylinkių šnektų tyrinėjimų istorija, aptariamos būdingiausios šių šnektų ypatybės, žodyno sudarymo principai. Pateikiamas sutrumpinimų sąrašas ir pats žodynas.

Žodynas naudingas leksikos, semantikos, fonetikos, kalbos istorijos tyrėjams.Parašykite atsiliepimą apie „Šiaurės vakarų žemaičių žodynas (A-O)“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių kalbos žodynai

Birutė Vanagienė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą „Šiaurės vakarų žemaičių žodynas (A-O)“, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos „Šiaurės vakarų žemaičių žodynas (A-O)“ aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos „Šiaurės vakarų žemaičių žodynas (A-O)“ už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą „Šiaurės vakarų žemaičių žodynas (A-O)“? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Birutė Vanagienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su „Šiaurės vakarų žemaičių žodynas (A-O)“ perkama kartu