0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Šimtas ir viena vaistų atradimo istorija

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šimtas ir viena vaistų atradimo istorija


Šiuo metu neparduodama

2021-08-31 3.09 SoldOut
Knygos "Šimtas ir viena vaistų atradimo istorija" aprašymas

Mokslo populiarinimo knyga „Šimtas ir viena vaistų atradimo istorija“ pasakoja apie įvairiausių vaistų atsiradimą ar gydymo metodų ištobulinimą, kuriuos kartais lemia paprasčiausias atsitiktinumas, o kartais – atkaklus darbas.


Knygos autorius, gydytojas farmakologas Vincas Lapinskas derina turimas mokslines žinias bei įdomius faktus ir atskleidžia didžiausius, labiausiai intriguojančius medicinos ir farmacijos laimėjimus.


Knygoje „Šimtas ir viena vaistų atradimo istorija“ – daugybė įdomybių apie vaistus ir nuodus – jų pavadinimų kilmę, atsiradimą, tobulinimą. Kaip kilo lotyniškas nuodingosios šunvyšnės pavadinimas? Kaip atsirado barbitalis ir kodėl jis gavo veronalio pavadinimą? Ir daugybė medicinos istorijos faktų, kurie įrodys, jog mokslo laimėjimus ne visada lemia sudėtingi tyrimai ir žinių gausa. Labai dažnai prireikia paprasčiausios sėkmės ar atsitiktinumo.


Kristupo Kolumbo jūreiviai į Europą atgabeno nemažai gerų dalykų, tačiau su jais atplukdė ir sifilį. Gana ilgą laiką buvo žinomas tik vienas vaistas, kuriuo ir buvo gydomas sifilis. Apie tą vaistą buvo sugalvotas net specialus posakis, teigiantis, kad viena naktis, praleista su Venera, privers visą likusį gyvenimą praleisti su Merkurijumi. V. Lapinskas knygoje „Šimtas ir viena vaistų atradimo istorija“ atskleis šio vaisto kilmę ir istoriją.


Sužinosite, kad anksčiau buvo tikima, jog šautinėse žaizdose likę parako gabalėliai užteršia šias žaizdas. Šiems nešvarumams naikinti buvo naudojamas verdantis aliejus. Juo būdavo prideginamos ir bigės po galūnių amputacijų. Būtent tam reikalui armijos gydytojo palapinės pašonėje visuomet kunkuliuodavo indas su aliejumi. Tačiau kartą prancūzų chirurgas Ambruazas Parė pastebėjo, kad aliejumi nepridegintos žaizdos gyja sparčiau ir buvo pirmasis pasiūlęs daugiau nebenaudoti verdančio aliejaus. V. Lapinskas pasakoja, kaip gydytojas suprato, jog aliejus nepadeda.


Kartais, norint rasti vaistą, tenka pasitelkti ir atkaklumą – štai streptomicino atradėjas S. Vaksmanas pastebėjo, kad tuberkuliozės užkratas žūsta, kai yra užkasamas, todėl vaisto ėmėsi ieškoti dirvoje. Jis ištyrė apie 10 tūkst. mikrobų kultūrų ir galiausiai rado streptomiciną. Tačiau įdomiausia, kad S. Vaksmanas net nebuvo gydytojas. Kokia buvo jo profesija, sužinosite knygoje „Šimtas ir viena vaistų atradimo istorija“.


Vincas Lapinskas (g. 1949 m.) – gydytojas farmakologas, biomedicinos mokslų daktaras. Mokėsi ir studijavo Vilniuje. Stažavosi Prahoje ir Bratislavoje, dėstė Vilniaus universitete. Nuo 1998 m. dirba įmonėje „Berlin-Chemie Menarini Baltic“. Pagrindinė jo mokslinė veikla – naujų biologiškai aktyvių medžiagų paieška, domisi medicinos istorija. Paskelbė daugiau kaip 200 mokslinių straipsnių, yra 15 išradimų autorius.

 


  • Autorius: Vincas Lapinskas
  • Leidėjas: Margi raštai
  • Išleidimo metai: 2017
  • Knygos puslapių skaičius: 104
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789986094722

Parašykite atsiliepimą apie "Šimtas ir viena vaistų atradimo istorija"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Šimtas ir viena vaistų atradimo istorija", kurią skaitytojams dovanoja Vincas Lapinskas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Vincas Lapinskas su knyga "Šimtas ir viena vaistų atradimo istorija" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Šimtas ir viena vaistų atradimo istorija" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Vincas Lapinskas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Šimtas ir viena vaistų atradimo istorija" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Šimtas ir viena vaistų atradimo istorija" perkama kartu