TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Sugriūva viskas (knyga su defektais)

Kaina: 3,99 €
Kaina su kodu: 2,79 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-12-31 3.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Sugriūva viskas (knyga su defektais)" aprašymas

Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).

Nigerijos rašytojo Chinua Achebe romanas „Sugriūva viskas“ pasakoja apie Nigeriją ir Afrikos kolonizacijos pradžią.

Bebaimis ir pagarbos vertas igbų genties karys Okonkvas už genčiai nepriimtiną poelgį ištremiamas iš gimtojo kaimo ir su žmonomis bei vaikais persikelia į motinos kraštą. Po kelių metų jis grįžta į gimtąją Umuofiją, kur viskas neatpažįstamai pasikeitė: atvykę krikščionių misionieriai savo pusėn palenkė dalį igbų genties žmonių, o tai kelia tarpusavio įtampą. Net jei tikslas tėra išvyti atvykėlius, Okonkvas bejėgis – kovoti su savo gentainiais jam neleidžia senosios tradicijos.

Glaustame romane „Sugriūva viskas“ telpa visa senosios Afrikos prarastoji kultūra – senasis pasaulis su savo papročiais, buitimi, šventėmis, ritualais ir dievais. Chinua Achebe kuria gyvus žmonių portretus ir perteikia giliąją jų sielos esmę. Tai pasakojimas apie kolonistų, neva nešančių pažangą, susidūrimą su vietos gyventojų tradicijomis, nusistovėjusiu gyvenimu ir savita kultūra. Tai pasakojimas ne tik apie civilizacijų susidūrimą, bet ir apie atskiros genties, atskirų žmonių gyvenimo dramą.

Šiandien romanas „Sugriūva viskas“ laikomas skaitomiausiu afrikiečių literatūros kūriniu – jis populiarus ne tik Afrikoje, bet ir visame pasaulyje. Parduota per 20 mln. šio romano kopijų, jis išverstas į 60 kalbų, jį skaito ir nagrinėja literatūrą, pasaulio istoriją ir Afrikos kultūrą studijuojantys studentai. Chinua Achebe atvėrė kelią būsimiems Afrikos literatūros kūrėjams. Jis tarsi iš naujo papasakojo žemyno kolonizacijos istoriją - vietinių gyventojų akimis.

Iš Nigerijos kilęs Chinua Achebe – vienas populiariausių Afrikos rašytojų. Jo kūryboje persipina igbų genties tradicijos ir krikščionybė, sakytinės tradicijos palikimas ir folkloras. Nuo 1990 m. JAV gyvenęs autorius dėstė literatūrą dviejuose universitetuose, o už viso gyvenimo pasiekimus 2007 m. jam įteikta „Man Booker“ garbės premija.

„Pirmoji trilogijos dalis „Sugriūva viskas“ buvo vienas pirmųjų pasaulinį pripažinimą pelniusių Afrikos romanų. Prabėgus daugiau nei pusei šimto metų jis išlieka vienu geriausių kolonijinio pasaulio liudijimų.“
The Guardian

Iš anglų kalbos vertė Juozas Keliuotis, redagavo ir vertimą adaptavo Saulius Repečka


  • Autorius: Chinua Achebe
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 198
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094273766-BR

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Sugriūva viskas (knyga su defektais)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Sugriūva viskas (knyga su defektais)", Chinua Achebe. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Chinua Achebe su knyga "Sugriūva viskas (knyga su defektais)" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Sugriūva viskas (knyga su defektais)" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Chinua Achebe. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Sugriūva viskas (knyga su defektais)" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Sugriūva viskas (knyga su defektais)" perkama kartu